Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos kariuomenė ir Vidaus reikalų ministerijos padaliniai pasirašė bendradarbiavimo priemonių planus

2011.01.19
image

Sausio 19 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) padalinių vadovai pasirašė šių metų bendradarbiavimo priemonių planus.

 

Bendradarbiavimo priemonių planus su Lietuvos kariuomene pasirašė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, Policijos departamento (PD) vadovas Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, Vadovybės apsaugos departamento (VAD) direktorius vidaus tarnybos generolas Raimundas Kairys, Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas vidaus tarnybos generolas Sergejus Madalovas, laikinai einantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pareigas pulkininkas Genadijus Kuznecovas.

 

Pasirašytuose bendradarbiavimo planuose numatyta rengti bendras treniruotes, pratybas, pasitarimus, seminarus, kursus, stažuote. Taip pat numatyti atvejai, kai į pagalbą civilinėms institucijoms bus pasitelkiami ir Lietuvos kariuomenės vienetai.

 

Prieš pasirašydami planus Lietuvos kariuomenės vadas ir VRM padalinių vadai apžvelgė 2010 metų bendradarbiavimo rezultatus, taip pat aptarė šiais metais planuojamą vykdyti bendrą veiklą.

 

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenė ir vidaus tarnybos sistemos padaliniai surengė įvairaus pobūdžio pratybas ir mokymus, per kuriuos dalijosi patirtimi ir buvo siekiama gerinti tarpusavio veiksmų koordinavimą ekstremalių situacijų metu - gesinant gaisrus, masinių neramumų, paieškos ir gelbėjimo, šalies gynybos ir kitais atvejais.

 

„Svarbiausia, kad dirbame petys į petį Lietuvos labui. Realus bendradarbiavimas vyko ne tik Lietuvoje, bet ir Afganistane rengiant šios šalies saugumo pajėgas. Lietuvos kariuomenės ir institucijų prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimas teikia abipusę praktinę naudą - juo sudaromos galimybės pasinaudoti partnerių turimais pajėgumais ir patirtimi, tuo pačiu taupant žmogiškuosius ir materialinius resursus, taip pat stiprinama Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sąveika ir solidarumas," - sakė kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.

 

Per praėjusiais metais vykusius štabo mokymus „Siena 2010" buvo vertinamas kariuomenės taikos meto užduočių operacinių pajėgų ir štabų pasirengimas planuoti ir palaikyti operacijas teikiant pagalbą VSAT. Gegužės mėnesį vykusių bendrų pratybų su PAGD metu buvo tobulinama sąveika gaisrų gesinimo metu. Per pratybas „Baltijos šeimininkas 2010" buvo tikrinami ir tobulinami įvairių struktūrų gebėjimai priimti NATO sąjungininkų pajėgas Lietuvoje, o jose dalyvavo beveik visų Lietuvos ministerijų, taip pat VSAT atstovai.

 

2010 metais Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo panaudotos teikiant pagalbą civilinės valdžios institucijoms pavasarinio potvynio metu, taip pat šalinant rugpjūčio mėnesį Lietuvoje praūžusios audros padarinius. Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose ir šiuo metu budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai su technika.

 

„Džiaugiamės šiuo bendradarbiavimu ir stipriais partneriais. Žinant dabartinę situaciją, puiku, kad konsoliduojame savo resursus ir pajėgas. Pirmiausia mūsų bendradarbiavimą pajus į nelaimę patekę žmonės," - kalbėjo PAGD direktorius vidaus tarnybos gen. R. Baniulis.

 

Kariuomenės ir kitų institucijų sąveika įvykus orlaivio avarijai, jo gesinimui, sužeistųjų evakavimui, pirmosios pagalbos teikimui buvo tikrinama pratybose „Griausmas 2010". Lietuvos kariuomenės padaliniai taip pat dalyvavo ir valstybinio lygio civilinės saugos pratybose Kaune, per kurias buvo tobulinama skirtingų institucijų sąveika rengiantis šiais metais Lietuvoje vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui.

 

„Bendradarbiavimas ir anksčiau buvo, kiekvienais metais jis vis gerėja. Aišku buvo ir problemų, tačiau nuolatos dirbdami mes jas išsprendėme," - sakė laikinai einantis VSAT vado pareigas plk. G. Kuznecovas.

 

Lietuvos karinės jūrų pajėgos ir VSAT organizavo bendras pratybas, kurių metu buvo tobulinamas pajėgų koordinavimas vykdant paieškos ir gelbėjimo veiksmus jūroje ir teršalų likvidavimo operacijas. Liepos mėnesį vykusių kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgų ir VSAT bendrų pratybų metu, LDK Birutės bataliono kariai sustiprino Pagėgių rinktinės pasienio ruožą ir vykdė bendras užduotis su pasienio pareigūnais.

 

Policijos generalinis komisaras V. Telyčėnas sakė, kad bendradarbiavimo planuose numatytos priemonės suteiks naujos kokybės institucijų tarpusavio bendradarbiavimui.

 

Lietuvos kariuomenė ir VRM institucijos bendradarbiavimo priemonių planus pasirašydavo ir anksčiau, bet skirtingu laiku, 2011 metų bendradarbiavimo sutartis ir priemonių planas buvo pasirašyti vienu metu dalyvaujant visų sutartį pasirašančių institucijų vadovams.

  

 

 

Asmenys ryšiams: kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, mob. tel. 8 682 25 359, el. paštas: [email protected]

 

Jungtinio Štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 686 35 407, el. paštas: [email protected]

 

Jungtinio štabo nuotr.

 

2011-01-23 15:17

Dėdė

Tikras molis... Ypač tie, kurie klausosi "Russkoje radijo", tik ir apsaugos. Tai suklestėtų kontrobanda. Būtų, tiesiog, renesansas žulikams. Pasieniečiai ir muitininkai bent jau profesine prasme paruošti.
2011-01-19 19:12

Molis

Leiskite bent menesiui sienas saugoti kariuomenei... ir kontrabanda isnyks kaip reiskinys...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media