Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Goro provincijoje lankėsi NATO pajėgų Afganistane Vakarų regiono vadavietės vadas

2011.02.01
image

 

Sausio 31 d. Afganistano Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG), lankėsi NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) Vakarų regiono vadavietės vadas brigados generolas Marcelio Bellacicco ir vadavietėje dirbantys civiliai atstovai.

 

Vizito metu ISAF Vakarų regiono vadavietės, kuriai pavaldi Goro PAG, atstovai susitiko su PAG karinio ir civilinio elemento vadovybe, naujuoju Goro provincijos gubernatoriumi dr. Aqahi Abdullah Heiwad’u, Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų Goro provincijoje vadais ir neseniai Gore dislokuotais Afganistano nacionalinės armijos kariais.

 

PAG stovykloje Čagčarane PAG karinio elemento vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas ISAF Vakarų regiono vadavietės atstovams apžvelgė saugumo situaciją provincijoje, pristatė PAG karių užduotis, ypač teikiant paramą Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms, PAG civilių įgyvendinamus vystomojo bendradarbiavimo projektus. Plk. R. Baltrėnas pabrėžė tarptautinę PAG sudėtį ir karių ir civilių bendradarbiavimą priimant sprendimus, taip pat PAG bendradarbiavimo su Afganistano nacionalinėmis saugumo pajėgomis ir provincijos administracijos atstovais svarbą provincijos atkūrimo procese.

 

ISAF Vakarų regiono vadavietės vado susitikime su Goro provincijos gubernatoriumi ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų Goro provincijoje vadais buvo aptariamas bendradarbiavimas tarp Afganistano nacionalinės policijų, Afganistano nacionalinės armijos, Nacionalinio saugumo direktorato ir PAG pajėgų.

 

Provincijos gubernatorius pabrėžė, kad glaudžiai bendradarbiaujant PAG ir nacionalinių saugumo pajėgoms situaciją regione per pastaruosius porą mėnesių stabilizavosi. Tačiau, pasak gubernatoriaus, kalbėti apie visišką grėsmės saugumui pašalinimą dar būtų per anksti – Goras ribojasi su neramia Helmando provincija, o kovotojai naudoja pietinius provincijos rajonus poilsiui, persigrupavimui ir tranzitui.

 

Baigdamas savo vizitą Goro provincijoje, brg. gen. M. Bellacicco kartu su PAG kariais apsilankė neseniai Čagčarane dislokuotos Afganistano nacionalinės armijos kuopos stovykloje.

 

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama PAG – bendra civilių ir karių misija, NATO ISAF dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

 

Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Goro PAG veikloje, be Lietuvos karių ir civilių, taip pat dalyvauja atstovai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Ukrainos. PAG stovykloje Čagčarane taip pat veikia tarptautinės ES policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kurią be lietuvių sudaro Lenkijos ir Suomijos atstovai.

 

Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

 

Nuotraukose: Vakarų regioninės vadavietės atstovų susitikimas su PAG karinio ir civilinio elemento atstovais, Goro provincijos valdžios ir saugumo pajėgų atstovais ir apsilankymas Afganistano nacionalinės armijos stovykloje Čagčarane.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media