Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Gore apsilankęs Japonijos ambasadorius patikino, kad jo šalis suinteresuota tęsti paramą provincijai bendradarbiaudama su Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupe

2011.02.02
image

Sausio 30–31 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane lankėsi Japonijos ambasadorius Afganistane Shegeyuki Hiroki.

 

Pagrindinis šio vizito tikslas – įvertinti PAG civilinio elemento sudėtyje dirbančių Japonijos specialistų veiklą ir su vietos valdžios atstovais aptarti vystomojo bendradarbiavimo projektų poreikius ir tolimesnės projektų plėtotės perspektyvas.

 

Viešėdamas PAG stovykloje, Japonijos ambasadorius susitiko su PAG karinio ir civilinio elemento vadovybe ir su PAG veikloje dalyvaujančiais kitų užsienio šalių atstovais.

 

PAG karinio elemento vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas Japonijos atstovui pristatė saugumo situaciją Goro provincijoje ir PAG veiklos kryptis, taip pat buvo aptartos vietos valdžios pastangos užtikrinant saugumą regione.

 

Plk. R. Baltrėnas akcentavo, kad šiuo metu situacija Goro provincijoje yra stabili. Vietos policijos pajėgas stiprina ne tik PAG kariai, bet ir neseniai savo veiklą Gore pradėjusi Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė, padedanti rengti provincijos policininkus. Pasak plk. R. Baltrėno, dar vienas svarbus žingsnis saugumo užtikrinimo srityje – tai Afganistano nacionalinės armijos kuopos dislokavimas Čagčarane.

 

Pasak Japonijos ambasadoriaus, jo šalis suinteresuota tęsti paramą Afganistano Goro provincijos atkūrimui bendradarbiaudamas su Lietuvos vadovaujama PAG.

 

Lankydamasis Čagčarane, Japonijos ambasadorius taip pat susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi dr. Aqahi Abdullah Heiwad’u, Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų Goro provincijoje vadovybe, kitais provincijos administracijos pareigūnais. Goro provincijos gubernatorius dėkojo Japonijos atstovui už svarbų indėlį atkuriant provinciją ir patikino, kad vietos saugumo pajėgos dės visas pastangas saugumui ir palankioms sąlygoms užsienio parterių vykdomai vystomo bendradarbiavimo veiklai užtikrinti.

 

„Esame pasiruošę atkurti savo provinciją ir tai siekiame padaryti patys, tačiau mums reikalingi ir draugai ir tarptautiniai partneriai, kurie galėtų su mumis dirbti išvien. Toliau sieksime glaudaus bendradarbiavimo su Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupe“, – sakė provincijos gubernatorius Dr. Aqahi Abdullah Heiwad.

 

Vizito metu Japonijos ambasadorius Afganistane ir Goro provincijos Sporto departamento vadovas pasirašė sutartį dėl naujo stadiono statybos Čagčarano mieste.

 

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

 

Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Goro PAG veikloje, be Lietuvos karių ir civilių, taip pat dalyvauja atstovai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Ukrainos. PAG stovykloje Čagčarane taip pat veikia tarptautinės ES policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kurią be lietuvių sudaro Lenkijos ir Suomijos atstovai.

 

Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

 

Titulinė nuotrauka: Čagčarane viešintis Japonijos ambasadorius Afganistane Shegeyuki Hiroki susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi dr. Aqahi Abdullah Heiwad’u ir kitais provincijos administracijos atstovais.

 

 

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media