Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Čagčarane lankėsi Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane vado pavaduotojas

2011.01.19
image

Sausio 18 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane lankėsi Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (angl. European Union Police Mission in Afghanistan, EUPOL Afghanistan, EUPOL) vadovo pavaduotojas Geoffrey‘us Cooperis (Geoffrey Cooper) su EUPOL štabo atstovų delegacija. Svečiai susitiko su Goro provincijoje dirbančiais EUPOL pareigūnais ir PAG-12 vadu pulkininku Remigijumi Baltrėnu.

 

Prieš keletą mėnesių pareigas pradėjęs eiti EUPOL vado pavaduotojas G. Cooperis į Čagčaraną atvyko susipažinti su EUPOL padalinio Goro provincijoje komandos, vykdančios Čagčarano miesto policijos ir teisingumo programą (MPTP) (angl. City Police and Justice Program, CPJP), veikla, taip pat esama situacija Goro provincijoje.

 

Susitikime su PAG-12 vadu plk. R. Baltrėnu svečiams buvo pristatyta PAG veikla Goro provincijoje, taip pat aptarti EUPOL komandos ir PAG bendradarbiavimo klausimai, diskutuota apie saugumo situaciją provincijoje, aptarti bendradarbiavimo su Afganistano nacionalinės policijos (ANP) pareigūnais ir vietos prokuratūra klausimai.

 

Svečių delegacija taip pat susitiko su Goro provincijoje dirbančiais EUPOL komandos pareigūnais, susipažino su komandos veikla, pasiekimais, iššūkiais, aptarė jų įveikimo galimybes. EUPOL misijos vadovo pavaduotojas taip pat pateikė naujausią informaciją apie EUPOL strateginius planus, išdėstė EUPOL vadovybės lūkesčius, kurių įgyvendinimo tikisi iš Afganistane dirbančių MPTP komandų.

 

G. Cooperis teigiamai įvertino ir padėkojo Čagčarano miesto MPTP komandai už darbą ir pastangas kuriant ir stiprinant stabilią ir efektyvią Afganistano policijos ir kitų teisėsaugos institucijų sistemą, bendradarbiavimo su vietos institucijomis ir tarptautiniais partneriais vystymą.

 

„Aukšto lygio delegacijos, atvykusios iš EUPOL štabo, vizitas yra abipusiai naudingas tiek svečiams, tiek mūsų komandos nariams“, – sakė EUPOL Goro provincijoje komandos vadas ir Čagčarano miesto policijos ir teisingumo programos įgyvendinimo vadovas komisaras Vytaras Ratkevičius.

 

EUPOL komanda Afganistano Goro provincijoje veikia kartu su NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupe ir savo veiklą koordinuoja su PAG.

 

Pagrindinė EUPOL užduotis – stebėti, mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis remti Afganistano nacionalinės policijos pajėgų pasirengimą tinkamai vykdyti jiems keliamas užduotis, koordinuoti jų efektyvų ir tinkamą bendradarbiavimą su kitomis tesėsaugos institucijomis, akcentuojant bendradarbiavimą su prokuratūra.

 

Čagčarane veikiančią EUPOL komandą šiuo metu sudaro 10 pareigūnų, iš kurių - keturi lietuviai ir po tris atstovus iš Lenkijos ir Suomijos.

 

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

 

Goro PAG veikloje, be Lietuvos karių ir civilių, taip pat dalyvauja atstovai iš Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos.

 

Parengė: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis

 

Nuotraukos iš EUPOL archyvo:

1. Susitikimas su PAG-12 Vadu. Nuotraukoje iš kairės EUPOL misijos vadovo pavaduotojas G. Cooperis, PAG-12 vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas ir EUPOL teritorinių padalinių veiklos organizavimo skyriaus vado pavaduotojas Robert Goodall

2. EUPOL komandos susitikimas su Čagčarano miesto policijos pareigūnais PAG stovykloje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media