Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Pritarta Mobilizacijos ir mobilizacinio rengimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui

2010.12.27
image

Gruodžio 21 d. Vyriausybė nutarimu pritarė Mobilizacijos ir mobilizacinio rezervo rengimo įstatymo pakeitimo įstatymo – Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo – naujos redakcijos projektui ir su juo susijusių kitų įstatymų pakeitimo įstatymo projektams, kuriais siekiama nustatyti naują mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinį reguliavimą.

 

Tokį įstatymo keitimo rengimą paskatino tai, kad šiuo metu Lietuvoje esantis mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinis reguliavimas yra neefektyvus, nėra nustatyti veiksmingi teisiniai pagrindai, kad esamos valstybės, savivaldybių institucijos ir valstybės ūkis būtų tinkamai pasirengę mobilizacijai. Lietuvos įstatymai visiškai nereguliuoja priimančiosios šalies paramos teikimo, nors šis teisės institutas yra labai svarbus, siekiant užtikrinti tinkamą valstybės pasirengimą vykdyti Lietuvos įsipareigojimus NATO.

 

Vyriausybės pritartame įstatymo projekte siūloma iš naujo sureguliuoti teisinius santykius valstybėje rengiant ir vykdant mobilizaciją bei rengiantis ir priimant priimančiosios šalies paramą.

 

Šiuo projektu yra siekiama sujungti mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinį reguliavimą į vieną sistemą, atsieti mobilizacijos skelbimą nuo karo padėties įvedimo, sudaryti pagrindą efektyviai mobilizacijos rengimo ir vykdymo sistemai sukurti. Juo taip pat siekiama sudaryti reikiamas teisines prielaidas sukurti valstybinę priimančiosios šalies paramos sistemą, kurioje dalyvautų krašto apsaugos sistemos ir civilinės valstybės, savivaldybių institucijos ar įstaigos, valstybės ir privačios įmonės, kiti ūkio subjektai.

 

Siūlomas naujasis teisinis mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinis reguliavimas sudarys reikalingas prielaidas šalies turimais ištekliais pasirengti ne tik valstybės individualiai ar kolektyvinei gynybai, bet ir mažiausiais kaštais pasirengti suteikti visus reikalavimus atitinkančią priimančiosios šalies paramą užsienio valstybių ginkluotosioms pajėgoms.

 

Mobilizacijos ir mobilizacinio rezervo rengimo įstatymo ir pakeitimo įstatymo projektas ir su juo susiję kitų įstatymų pakeitimo įstatymų projektai buvo parengti įgyvendinant šių metų rugpjūčio 25 d. Vyriausybės patvirtintos Numatomo mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinio reguliavimo koncepcijos nuostatas.

 

 

J. Gečo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media