Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 12)

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo ES gynybos ministrų susitikime
2010.12.09
img

Gruodžio 9 d. Lietuvos krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje). Susitikime daugiausia dėmesio buvo skiriama  ES ir NATO bendradarbiavimo perspektyvoms, glaudesnio bendradarbiavimo ES pajėgumų vystymo srityje bei ES karinėms operacijoms aptarti.

null
Susitiko Lietuvos ir Latvijos kariniai inspektoriai
2010.12.09
img

Gruodžio 9 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko Lietuvos ir Latvijos karinių inspekcijų darbo susitikimas.

 

Susitikę su svečiais Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos atstovai pasidalijo patirtimi, kaip yra organizuojama korupcijos prevencija Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, organizuojami kariuomenės drausmės pažeidimų tyrimai, atliekamas padalinių inspektavimas.

null
Sutikti ir apdovanoti misiją Afganistane baigę kariai
2010.12.08
img

Gruodžio 8 d. Tauragėje, Martyno Mažvydo mokyklos sporto salėje, vyko misiją Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje baigusios vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11) ir karių, tarnavusių NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų štabuose, sutiktuvių ir apdovanojimo ceremonija. Iš misijos grįžusius  karius pasitiko krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti kariuomenės ir Tauragės miesto valdžios atstovai, karių artimieji.

null
Vilniuje aptarti bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimai
2010.12.08
img

Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos gynybos ekspertai suderino dokumentus ir procedūras, pagal kuriuos  sutarta 2011 metais pasirašyti tarpvalstybinę trišalę sutartį dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG.  

 

Dokumentus, susijusius su bendrai trijų valstybių steigiamos brigados teisine baze, pajėgumų planavimu, mokymu, aprūpinimu  suderino ir patvirtino gruodžio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje vykusiame  susitikime dalyvavę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ekspertai.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime
2010.12.08
img

Gruodžio 8-9 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama  ES pajėgumų vystymui, ES karinėms operacijoms, ES ir NATO bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

 

Kalbėdami apie ES pajėgumų vystymą, ES gynybos ministrai ketina atkreipti dėmesį į tai, kad bendrų pajėgumų kūrimas, o vėliau bendras tokių pajėgumų naudojimas padėtų stiprinti ES valstybių karinius pajėgumus net ir mažėjant gynybos biudžetams.

null
Krašto apsaugos ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje
2010.12.08
img

Gruodžio 8 d. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP) štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje.

null
Goro provincijos policijai perduota Lietuvos parama
2010.12.08
img

Gruodžio 8 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje vyko ceremonija, kurios metu PAG ir Gore savo veiklą pradėjusios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės kariai Afganistano nacionalinės policijos atstovams perdavė paramos - keletą motociklų.

null
Būti neblaiviam tarnyboje – šiurkštus Lietuvos kariuomenės drausmės statuto pažeidimas
2010.12.07

Vartoti alkoholinius gėrimus karinėse įstaigose ir teritorijose yra draudžiama įstatymu, o už buvimą neblaiviam tarnybos metu Lietuvos kariuomenės drausmės statutas profesinės karo tarnybos kariui numato vienintelę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

 

„Buvimas neblaiviam tarnybos metu yra šiurkštus kariuomenės drausmės pažeidimas ir tam negali būti pateisinimo. Sąmoningai Drausmės statutui nusižengdamas profesinės karo tarnybos karys suvokia, kad už tai jam teks prisiimti atsakomybę. Kartais viešumoje pasigirsta balsų, raginančių pagailėti suklydusių karių, tačiau darydami išimtį siųstume neteisingą žinią visiems kariams, kad neatsakingas elgesys kariuomenėje kartais gali būti pateisintas. Tačiau griežtos elgesio taisyklės turi būti taikomos vienodai visiems be išimties kariams – tiek eiliniams, seržantams, tiek vadams karininkams – tai yra karinės drausmės, kariuomenės stiprybės ir jos moralės pagrindas. Toks principingumas kariuomenėje yra tiesiog būtinas ir sąžiningas“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Puskarininkių mokykloje įvyks pirmojo tarptautinio instruktorių kurso baigimo ceremonija
2010.12.07
img

Gruodžio 8 d. 14 val. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune vyks pirmojo tarptautinio instruktorių kurso seržantams ir puskarininkiams baigimo ceremonija. Mėnesio trukmės kursą sėkmingai baigė visi vienuolika jame dalyvavusių karių iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos.

null
Parama Čagčarano mergaičių mokyklai
2010.12.06
img

Gruodžio 4 d. Lietuvos specialiosios misijos Afganistane (SM) vystomojo bendradarbiavimo patarėjas ir Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai Čagčarano mergaičių mokyklai perdavė įvairios įrangos ir baldų - kompiuterių, spausdintuvą, skenerį, kopijavimo mašiną, kėdžių, mokyklinių stalų ir kitų priemonių, reikalingų mokymosi kokybei pagerinti.

 

Parama mergaičių mokyklai buvo perduota per oficialią projekto „Parama Soltan Razieh mergaičių mokyklai" užbaigimo ceremoniją.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media