Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 12)

KPAT kariai draugiškose tinklinio varžybose įveikė JAV ambasados darbuotojus
2011.01.03
img

Gruodžio 30 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos mažajame sporto komplekse neoficialiose tinklinio varžybose jėgas išbandė Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (KPAT) ir JAV ambasados kariai ir darbuotojai.

null
Pradedama įgyvendinti nekarininkų karinių laipsnių reforma
2010.12.30
img

Nuo kitų metų pradžios yra keičiami nekarininkų – kareivių, seržantų ir puskarininkių –  laipsniai. Pokyčius numato Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisos. NATO puskarininkių strategiją ir rekomendacines gaires atitinkanti Lietuvos kariuomenės puskarininkių laipsnių reforma buvo rengiama maždaug ketverius metus.

 

Keičiami ne tik laipsnių pavadinimai ir žymėjimai, bet ir jų sistema. Iki reformos nekarininkų laipsniai buvo skirstomi į kareivių (jūreivių), seržantų (viršilų) ir puskarininkių. Atsižvelgus į tai, kad sąvokų „seržantas“ ir „puskarininkis“ reikšmė iš principo yra ta pati, nuspręsta nekarininkų laipsnius skirstyti į dvi kategorijas: kareivių (jūreivių) ir puskarininkių. Bendras nekarininkų laipsnių skaičius po reformos išliks toks pat, koks yra šiuo metu.

null
Didės eilinių karių atlyginimai
2010.12.29
img

Gruodžio 29 d. Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo nuo 2011 metų bus laipsniškai didinami tarnybiniai atlyginimai pirmųjų metų jaunesniojo eilinio laipsnį turintiems profesinės karo tarnybos kariams.

null
Afganistano Goro provincijoje pradėtas moterų socialinę integraciją skatinantis projektas
2010.12.28
img

Šių metų gruodį Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėtas švietimo projektas, kuriuo siekiama supažindinti vietos moteris su finansų tvarkymo pagrindais. Šio projekto iniciatorė – vietos nevyriausybinė organizacija, kuri rūpinasi Afganistano moterų reikalais. Projektas finansuojamas JAV Tarptautinės plėtros agentūros (angl. US Agency for International Development, USAID) lėšomis, įgyvendinti ir koordinuoti projektą taip pat padėjo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) civilinis elementas ir PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius.

null
NATO pajėgų Afganistane vadas generolas D. Petraeusas dėkoja Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariams
2010.12.28
img

 NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane vadas generolas Davidas H. Petraeusas (David H. Petraeus) Lietuvos kariuomenės vadui generolui majorui Arvydui Pociui atsiųstame laiške dėkoja už Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių dalyvavimą operacijoje Afganistane.

 

Laiške generolas reiškia padėką Lietuvos specialiųjų operacijų kariams už vykdomas mokymo ir kovines operacijas, svariai prisidedančias prie tarptautinių pajėgų operacijos sėkmės. „Man visuomet daro įspūdį jūsų karių pasišventimas ir jų profesionalius požiūris į misiją, vykstančią labai sudėtingomis kovinėmis sąlygomis“, – laiške rašo gen. D. Petraeusas Lietuvos kariuomenės vadui.

null
Pritarta Mobilizacijos ir mobilizacinio rengimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui
2010.12.27
img

Gruodžio 21 d. Vyriausybė nutarimu pritarė Mobilizacijos ir mobilizacinio rezervo rengimo įstatymo pakeitimo įstatymo – Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo – naujos redakcijos projektui ir su juo susijusių kitų įstatymų pakeitimo įstatymo projektams, kuriais siekiama nustatyti naują mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teisinį reguliavimą.

null
Vytenio bataliono vandenvalos vieneto kariai pusmetį budės Europos Sąjungos kovinėje grupėje
2010.12.27
img

Sausio 1 d. pusmečio budėjimą Europos Sąjungos kovinėje grupėje pradeda Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandenvalos vienetas. 12 Lietuvos karių iki kitų metų liepos 1 d. budės bendroje kovinėje grupėje kartu su Austrijos, Olandijos, Suomijos ir Vokietijos kariais.

null
Krašto apsaugos ministrės ir Kariuomenės vado sveikinimas Kalėdų proga
2010.12.23
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius sveikina karius ir krašto apsaugos sistemos darbuotojus su šv. Kalėdom.

null
Krašto apsaugos ministrė ir kariuomenės vadas su artėjančiomis šventėmis pasveikino Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius
2010.12.22
img

Gruodžio 22 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe vykusios tiesioginės vaizdo konferencijos metu krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius ir Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas su artėjančiomis šventėmis pasveikino Afganistane tarnaujančius Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG), Specialiųjų operacijų eskadrono ir Nacionalinės paramos elemento karius.

null
Surengtas pirmasis Sausumos pajėgų gynybos nuo masinio naikinimo ginklų seminaras
2010.12.21
img

Gruodžio 16 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabe Rukloje vyko gynybos nuo cheminių, biologinių, radiologinių ir branduolinių (CBRN) ginklų seminaras, kurį organizavo Sausumos pajėgų štabas. Seminaro tikslas - ugdyti Sausumos pajėgų karių CBRN gynybos operacijų planavimo įgūdžius. Seminare dalyvavo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabų bei jiems pavaldžių dalinių, Dr. Jono Basanavičiaus Karo medinos tarnybos ir Sausumos pajėgų Mokymo centro už CBRN gynybą atsakingi kariai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media