Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Afganistano Goro provincijoje pradėtas moterų socialinę integraciją skatinantis projektas

2010.12.28
image

Šių metų gruodį Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėtas švietimo projektas, kuriuo siekiama supažindinti vietos moteris su finansų tvarkymo pagrindais. Šio projekto iniciatorė – vietos nevyriausybinė organizacija, kuri rūpinasi Afganistano moterų reikalais. Projektas finansuojamas JAV Tarptautinės plėtros agentūros (angl. US Agency for International Development, USAID) lėšomis, įgyvendinti ir koordinuoti projektą taip pat padėjo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) civilinis elementas ir PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius.

 

Gruodžio 14 d. per pirmąją projekto etapą buvo pradėtas mokymo instruktorių rengimas. Aštuonias dienas trukusiose instruktorių rengimo kursuose, kuriose dalyvavo dešimt moterų, būsimosios finansų tvarkymo instruktorės buvo mokomos, kaip kaupti ir išlaikyti santaupas, dirbti su paskolomis, kreditais. Mokymuose įgytas žinias instruktorės vėliau perteiks projekte dalyvausiančioms Goro provincijos moterims. Tikimasi, kad projektas paskatins moteris pradėti savo verslą ir savarankiškai uždirbti pajamų.

 

„Švietimas – vartai į geresnį rytojų. Įvairūs projektai suteikia daugiau galimybių moterims pasijusti svarbesnėmis ir išprususiomis“, – sakė nevyriausybinės organizacijos direktorė Susan Yazdani.

 

Gruodžio 22 d. Čagčarane vyko projekto instruktorių rengimo baigimo ceremonija, kurios metu instruktorėms buvo įteikti sertifikatai ir simbolinės dovanėlės. Šioje ceremonijoje dalyvavo Goro provincijos administracijos atstovai.

 

Goro provincijoje gyvena daugiau nei 300 tūkst. moterų, tai yra beveik pusė visų provincijos gyventojų. Moterys ir vaikai yra pažeidžiamiausia gyventojų grupė Afganistane. Moterų švietimo ir savarankiškos veiklos galimybes varžo religinių pažiūros, tradicijos, gentiniai konfliktai. Moterims ypač stinga informacijos, jos turi ne tik mažiau galimybių nei vyrai mokytis mokyklose ir universitetuose, bet ir mažiau galimybių gauti teisinę apsaugą. Nepaisant to, vis daugiau moterų įgyja vidurinį išsilavinimą ir baigia įvairius profesinio rengimo kursus.

 

Goro provincijoje dirba keletas nevyriausybinių organizacijų, kurių veikla skirta moterų švietimui. Ypač daug dėmesio moterų teisių plėtotės srityje skiria USAID. Iš Afganistano vystomojo bendradarbiavimo projektams skirtų Lietuvos lėšų šiais metais taip pat buvo įgyvendintas paramos Goro provincijai mergaičių mokyklai projektas.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

 

Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

PAG-12 Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės specialistė grandinė Giedrė Sabaliauskienė ir PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis. Nuotraukų autoriai: grandinė Giedrė Sabaliauskienė ir Juana Rodriguez. Nuotraukose – mokymai Čagčarano Profesiniame rengimo centre.

2012-12-05 09:55

schbvqiqyo

m6viNI ouvyjlxywvwq
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media