Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. G. Bagdonas dalyvavo Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencijoje

2010.09.29
image

Rugsėjo 20-24 dienomis Generolo Tado Kosciuškos sausumos pajėgų aukštojoje karininkų mokykloje Vroclave, Lenkijoje, vyko Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencija, kurioje dalyvavo ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas ir trys akademijos kariūnai.


Konferencijoje taip pat dalyvavo atstovai iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos.


Konferencijoje Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų vadovai aptarė bendradarbiavimo galimybės, pristatė savo atstovaujamų karo mokyklų veiklą, mokymo programas. Renginyje taip pat dalyvavę akademijų kariūnai ir karininkai diskutavo apie fizinio parengtumo reikalavimus karo mokyklose, moterų vaidmenį kariuomenėje, skirtingų kultūrų pažinimo svarbą.


Ši konferencija ypatinga tuo, kad jos metu ne tik karininkai, bet ir kariūnai turi galimybę pabendrauti su kolegomis ir bendramoksliais iš kitų valstybių karo akademijų, susipažinti su kitų šalių karininkų rengimo sistema, pasisemti naujų idėjų, kaip pagerinti karininkų rengimą, apsvarstyti bendras problemas.


Baltijos jūros karo akademijų konferencijos rengiamos kasmet paeiliui vis kitoje regiono šalyje. Kitais metais Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencija vyks Drezdene, Vokietijoje.


Baltijos jūros karo akademijų bendradarbiavimas prasidėjo 1998 metais. Konferencijoje dalyvauja akademijų viršininkai, karininkai ir kariūnai. Jų metu susipažįstama su karininkų rengimo sistemomis, vyksta diskusijos tiek karo akademijų vadovybei, tiek kariūnams aktualiais klausimais. Rengti tokias konferencijas pradėta regiono karinių institucijų viršininkams nusprendus glaudžiau bendradarbiauti ir prisidėti prie saugesnės ir stabilesnės aplinkos Baltijos jūros regione kūrimo. Pirmoji Baltijos jūros šalių karo akademijų konferencija buvo surengta 1998 m. rugpjūčio mėn. Bornholme (Danijoje).


Parengta pagal Lietuvos karo akademijos Ryšių su visuomene skyriaus vyresniosios specialistės Irenos Gataveckienės inf.


Lietuvos karo akademijos ir Vroclavo Generolo Tado Kosciuškos sausumos pajėgų aukštosios karininkų mokyklos nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media