Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2010 - 06)

Lietuvoje vyko antrieji „Minsko tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvos“ politiniai ir kariniai pokalbiai
2010.07.02
img

 

Birželio 29–30 d. Lietuvoje politiniams ir kariniams pokalbiams antrą kartą susitiko Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministerijų departamentų direktoriai, atsakingi už tarptautinį bendradarbiavimą gynybos srityje.

null
Kauno apskrities viršininko regalijos – grandinė ir vėliava – perduotos Vytauto Didžiojo karo muziejui
2010.07.01
img

Birželio 29 d. prie pastato L. Sapiegos gatvėje, kuriame keliolika metų veikė Kauno apskrities viršininko administracija, nebeliko šios įstaigos vėliavos. Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos būrio iškilmingai nuleista vėliava kartu su Kauno apskrities viršininko grandine perduota saugoti Vytauto Didžiojo karo muziejui. Muziejaus direktoriaus pavaduotojas Steponas Gečas Kauno apskrities viršininkę Oną Balžekienę patikino, jog regalijos perduodamos į patikimas rankas, kadangi vienas iš pagrindinių muziejaus tikslų – kaupti, saugoti ir propaguoti materialines ir dvasines kultūros vertybes.

null
Sausumos pajėgų vadui brigados generolui Jonui Vytautui Žukui suteiktas generolo majoro laipsnis
2010.06.30
img

Birželio 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į krašto apsaugos ministrės teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadui brigados generolui Jonui Vytautui Žukui buvo suteiktas generolo majoro laipsnis.

null
Baigėsi pusmetį trukęs Lietuvos kariuomenės padalinių budėjimas NATO ir ES pajėgose
2010.06.30
img

Birželio 30 d. baigėsi pusmetį trukęs Lietuvos kariuomenės padalinių, priskirtų NATO greitojo reagavimo pajėgoms ir ES kovinei grupei, budėjimas.

null
Atleidžiant karius dėl Karo prievolės administravimo tarnybos reorganizacijos buvo atsižvelgta į jų ištarnautą laiką
2010.06.29

Reformuojant Karo prievolės administravimo tarnybą prie Krašto apsaugos ministerijos ir dėl reorganizacijos į atsargą išleidžiant karius buvo atsižvelgta į jiems likusį tarnauti laiką iki teisės gauti kario pensiją.


Pertvarkomos Karo prievolės administravimo tarnybos personalo atranką vykdė speciali sudaryta komisija. Atrenkant darbuotojus, karius ir civilius, buvo atsižvelgiama ne tik į jų profesinę kvalifikaciją – prioritetas buvo teikiamas tiems darbuotojams, kuriems likęs tarnauti laikas iki teisės gauti kario pensiją yra trumpesnis nei vieneri metai arba treji metai iki senatvės pensijos amžiaus, kurie vieni augina vaikus iki 16 m., prižiūri neįgalius šeimos narius, kurie vykdydami tarnybines pareigas arba dirbdami krašto apsaugos sistemoje buvo sužaloti ar susirgo profesine liga, kt.

null
Vyksta Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilės mokymai
2010.06.29
img

Birželio 28 – liepos 1 d. Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyksta Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės mokymai. Mokymuose dalyvauja Karinių jūrų pajėgų patruliniai laivai „Žemaitis“ (P-11), „Aukštaitis“ (P-14), „Sėlis“ (P-32), paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai“, kateris H21.

 

Mokymų metu bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, laivo pažeidėjo apžiūros ir sulaikymo, paieškos ir gelbėjimo, taršos lokalizavimo bei likvidavimo, laivų tempimo ir logistinių atsargų papildymo jūroje procedūros. Mokymai vyksta anglų kalba.

null
Žurnalistai kviečiami į žygį Specialiųjų operacijų pajėgose
2010.06.29
img

Žurnalistai, neabejingi kariuomenei, kviečiami į tradicinį Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės organizuojamą „Žurnalistų žygį“ š. m. liepos 9–10 d.

Pirmą kartą šis renginys organizuojamas Specialiųjų operacijų pajėgų padalinyje, Vytauto Didžiojo jėgerio batalione Kaune. Žygio metu žurnalistams bus suteikta unikali galimybė susipažinti su elitinėmis kariuomenės pajėgomis ir patiems išbandyti šių pajėgų karių užduotis. Kadangi renginys neeilinis ir organizuojamas specifiniame padalinyje, Žygio dalyvių skaičius ribojamas, dalyviams taikomi specialūs reikalavimai.

 

null
Aviacijos bazėje vyko priešgaisrinės taktinės pratybos „Griausmas 2010
2010.06.23
img

Orlaivis „Fokker" (F-27) su 14 keleivių ir dviem įgulos nariais, kirtęs Lietuvos Respublikos oro erdvę, skrenda į Šiaulių karinį aerodromą. Orlaiviui leidžiantis Šiaulių kariniame aerodrome, lėktuvo įgula skrydžių vadovui praneša, kad neišsikleidžia važiuoklė. Lėktuvas daugiau nei pusvalandį suka ratus virš aerodromo, kad iki minimumo išnaudotų kurą. Leisdamasis  lėktuvas priekine fiuzeliažo dalimi (nosimi) paliečia kilimo-tūpimo taką, nuo trinties riedant taku pasipila kibirkštys, lėktuvas neišsilaiko ant tako ir nuo jo nuslysta. Orlaivis subyrėjęs į tris dalis užsiliepsnoja.

null
Raižiuose bus atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam
2010.06.23
img

Birželio 26 d. vienoje seniausių Lietuvos totorių gyvenviečių Raižiuose (Alytaus r.) bus atidengtas paminklas kunigaikščiui Vytautui Didžiajam ir 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms atminti, taip įprasminant bendrą lietuvių ir totorių istoriją. Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvaus Europarlamento narys Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, LR Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, Lietuvoje akredituoti diplomatai, Alytaus rajono ir miesto savivaldybių atstovai, totorių bendruomenių atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Krymo, Tatarstano, Baltarusijos ir Latvijos ir kiti svečiai.   

null
Kadenciją baigiančiam JAV jūrų pajėgų atašė - medalis „Už nuopelnus
2010.06.22
img

Birželio 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko atsveikinimo ceremonija su kadenciją baigiančiu JAV jūrų pajėgų atašė Lietuvai komandoru Tomu Algirdu Alksniniu. Už nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir JAV kariuomenių bendradarbiavimą kmdr. T. Alksniniui krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus".

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media