Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 05)

Inauguruotas naujasis Karo akademijos viršininkas
2010.05.07
img

Vaizdo medžiaga 

Gegužės 10 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko viršininko pasikeitimo ceremonija. Nuo 2008 m. rugsėjo Karo akademijai vadovavusį viršininką brigados generolą Edvardą Mažeikį pakeitė pulkininkas Gintaras Bagdonas.Brg. gen. E. Mažeikis paskirtas į Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo viršininko pareigas.

null
Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė siekti, kad NATO oro policijos misija Baltijos šalyse būtų nuolatinė
2010.05.07
img


Gegužės 7 d. Vilniuje susitikę Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Latvijos gynybos ministras Imantas Liegis ir Estijos gynybos ministras Jaakas Aaviksoo aptarė trišalį bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje klausimus.

null
Vilniuje susitiks Baltijos šalių gynybos ministrai
2010.05.06
img

Gegužės 7 d. Vilniuje susitiks Lietuvos Latvijos ir Estijos gynybos ministrai. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su Latvijos gynybos ministru Imantu Liegiu ir Estijos gynybos ministru Jaaku Aaviksoo planuoja aptarti trišalius bendradarbiavimo projektus – NATO oro policijos Baltijos šalyse misiją, Baltijos gynybos koledžo reformų procesą, taip pat numatyta diskusija dėl tolesnio bendradarbiavimo bendrai naudojant sausumos, oro ir jūros erdves bei turimą infrastruktūrą pratybų ir mokymų metu.

null
Pagerbtas Antrojo pasaulinio karo aukų atminimas
2010.05.06
img

Gegužės 8 d. Panerių memoriale ir Antakalnio kapinėse Vilniuje  pagerbtas Antrojo pasaulinio karo aukų atminimas. Kartu su šalies vadovais ir aukštais pareigūnais pagerbimo ceremonijose dalyvavo laikinai ėjęs Lietuvos kariuomenės vado pareigas Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.   

null
Klaipėdos jūrų uoste vieši JAV karo laivas
2010.05.04
img

Gegužės 4-7 dienomis Klaipėdos jūrų uoste su draugišku vizitu lankosi JAV karinio laivyno laivas USS VICKSBURG (CG 69). Šio vizito metu planuojamas oficialus laivo vado ir JAV ambasados Lietuvoje atstovų susitikimas su Klaipėdos miesto meru Rimantu Taraškevičiumi, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku.

null
Sausumos pajėgų vadas brg. gen. J. Žukas dalyvaus NATO vadavietės vadų pasikeitimo ceremonijoje
2010.05.04
img

Gegužės 5 dieną Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas Vokietijoje dalyvaus NATO sąjungininkių pajėgų vadavietės Heidelberge vadų pasikeitimo ceremonijoje. Į ceremoniją brg. gen. J. V. Žukas vyksta aukštesniosios NATO vadavietės - NATO sąjungininkų jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) - vado generolo Egono Rammso (Egon Ramms) kvietimu.

null
„Jūriniai mazgai“ kariams bus įteikti minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną
2010.05.03
img

Gegužės 10 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bus įteikti jau tradiciniais tapę Lietuvos kariuomenės vado apdovanojimai - „Jūriniai mazgai". Jie įteikiami labiausiai ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje pasižymėjusiems krašto apsaugos sistemos atstovams.

 

Šiais metais „Jūrinio mazgo" nominacijas kariai gaus keturiose kategorijose: už ryšius su žiniasklaida, už ryšius su visuomene, už geriausią metų padalinio viešųjų ryšių projektą ir už geriausią metų vidinės komunikacijos projektą. Tradiciškai bus įteiktas kariuomenės metų atstovo spaudai diplomas. Taip pat bus pagerbti krašto apsaugos sistemos atstovai, savo iniciatyva parašę ir išleidę knygas. Tokių šiemet yra net keturi, tarp jų yra per metus išleidusių ir po keletą knygų.

null
Kariuomenės išminuotojai prašo gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai
2010.05.03
img

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti.

 

Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

null
Lietuvos kariuomenės vadas Briuselyje dalyvaus ES ir NATO karinių komitetų susitikimuose
2010.05.03
imgGegužės 4-7 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dalyvaus Briuselyje (Belgija) vyksiančiuose Europos Sąjungos (ES) karinio komiteto, vėliau - NATO karinio komiteto susitikimuose.
null
Kariuomenės ir visuomenės šventė šiemet vėl grįžta į Vilnių
2010.04.30
img

Gegužės 15 d. Vilniuje, Vingio parke, miestiečius vėl džiugins kariuomenės ir visuomenės šventė, šįkart apimsianti 600 kariuomenės metų - nuo šiandienos iki Žalgirio mūšio, kurio jubiliejų šiemet minime.

Šventėje pirmą kartą visuomenėje pasirodys „Vytautas Didysis" su savo raitąja palyda, besirengiančia vykti į Lenkiją. Apie 200 Lietuvos mokinių dalyvaus Žalgirio mūšio inscenizacijoje, parengtoje  pagal Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinę programą. Šachmatų lentoje atgis figūros ir susirems teatralizuotoje partijoje, o riteriai su viduramžių šarvais garbę gins nesuvaidintose kovose.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media