Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 05)

Karių organizuojamos Nacionalinės gynybos dienos renginius Velžio gimnazijoje stebės kolegos iš JAV
2010.05.17
img

Gegužės 18 d. Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos (KPAT)  Velžio gimnazijoje (Panevėžio r.) rengia Nacionalinę gynybos dieną. Jos metu kariai moksleiviams papasakos apie kariuomenę, kario tarnybą ir karo prievolę, parodys ginkluotę ir amuniciją, taip pat surengs rikiuotės ir  fizinio rengimo užsiėmimus. Pagal su gimnazija suderintą tvarkaraštį numatytos keturios karių pamokos skirtingoms klasėms.

 

Šiame renginyje dalyvaus ir trys Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai. Svečiai ne tik stebės Lietuvos karių darbą, bet ir mokiniams pristatys savo valstiją ir diskutuos apie patriotizmą. 

null
Konkurso „Šiuolaikinio kario portretas“ laureatų apdovanojimas
2010.05.14
img

Gegužės 15 d. vyks konkurso „Šiuolaikinio kario portretas“ laureatų apdovanojimo ceremonija Vilniaus Vingio parke Kariuomenės ir visuomenės šventės metu.

Konkursui buvo pateikta beveik 40 kūrinių spaudos, garso ir vaizdo kategorijose. Darbus vertino šešių asmenų komisija, sudaryta iš konkursą organizuojančių institucijų atstovų: Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Krašto apsaugos ministerijos. Darbai vertinti atsižvelgiant į kūrybiškumą, originalumą, teksto kalbą.

 

Kviečiame dalyvauti kariuomenės ir visuomenės šventėje ir konkurso „Šiuolaikinis kario portretas“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijoje. Ceremonija Vingio parke planuojama po teatralizuotos šachmatų partijos, Viduramžių pasiuntinių pasirodymo ir Žalgirio mūšio inscenizacijos, apie 17.00 val.

null
Krašto apsaugos ministrė pabrėžė Baltijos valstybių ir Šiaurės šalių tarpusavio integracijos svarbą
2010.05.14
img

Gegužės 14 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo parlamentinėje Baltijos Asamblėjoje Rygoje. Ministrė tradicinėje apvalaus stalo diskusijoje skaitė pranešimą  apie Baltijos regiono saugumo politiką. Ji pabrėžė, kad labai svarbu stiprinti Baltijos valstybių ir Šiaurės šalių tarpusavio integraciją ir išlaikyti glaudų transatlantinį ryšį, nes tai turi tiesioginės įtakos Baltijos regiono saugumui. R. Juknevičienė sakė, kad šių politinių tikslų reikia siekti vystant praktinius tiek karinus, tiek ekonominius projektus. Ministrė atkreipė dėmesį, kad Šiaurės ir Baltijos šalių geopolitinė įvairovė yra šio regiono stiprybė, kuri svarbi vystant NATO šalių bendradarbiavimą.

null
Prezidentė: „Tik kovojanti tauta nežūva“
2010.05.14
img

Penktadienis, gegužės 14 d. (Vilnius). „Partizanai laimėjo pagrindinį mūšį - dvasinę pergalę ateičiai, nes tik kovojanti tauta nežūva", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga Vyčio Kryžiaus ordino Karininko ir Riterio kryžiais apdovanodama 6 ginkluoto ir rezistencinio pasipriešinimo dalyvius, didvyriškai gynusius laisvę ir nepriklausomybę.

null
Mokomajame pulke prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų dalyviai
2010.05.14
img

Gegužės 14 d. švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio dalyvių ir savo artimųjų akivaizdoje prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų kursantai.

 

Priesaika savo šaliai – svarbus ir jaudinantis įvykis kario kelią pasirinkusiam žmogui. Prisiekdamas karys pasižada ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus ir negailėdamas jėgų ar net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

null
Vaizdo įrašas: Algirdo bataliono šaudymo iš minosvaidžių ir netiesioginės ugnies iškvietimo bei koregavimo pratybos
2010.05.14
img

Vaizdo įrašas (aut. j. srž. Lukas Kalvaitis)

Gegužės 10–13 d. Pabradės poligone vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių kovinio šaudymo iš 120 mm minosvaidžių M41/D ir praktinės netiesioginės ugnies iškvietimo bei koregavimo pratybos.

null
Šeštadienį Vilniaus Vingio parke vyko Kariuomenės ir visuomenės šventė
2010.05.14
img

Fotosalone darytos nuotraukos 

 

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke vykusios šventės nuotraukos

Gegužės 15 d. Vilniuje, Vingio parke vilniečius ir miesto svečius vėl džiugino kariuomenės ir visuomenės šventė, šįkart apėmusi 600 kariuomenės metų – nuo šiandienos iki Žalgirio mūšio, kurio jubiliejų šiemet minime.

null
Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena
2010.05.13
img

Gegužės 12 d.  Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena. Saulėtą trečiadienį bataliono kariai pasitiko per 500 moksleivių ir jų mokytojų iš Vilniaus, Širvintų ir Ukmergės mokyklų. Drauge su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-ąja rinktine organizuotoje atvirų durų dienos šventėje šį kartą lankėsi ir bataliono kaimynai - Visorių mikrorajono gyventojai.

null
Gen. mjr. Arvydas Pocius: Lietuvos kariuomenė turi būti stipri, sveika ir kovinga
2010.05.13
img

Gegužės 12 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius lankėsi Pirminės karių sveikatos priežiūros centre Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, kur pagal nustatytą tęstinės karių sveikatos priežiūros tvarką jam buvo atliktas sveikatos patikrinimas.

null
Kariuomenė kviečia pagerbti Lietuvos partizanų ir laisvės gynėjų atminimą
2010.05.13
img

Gegužės 16 d. Vilniuje, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, bus pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai. Minėjimui skirti renginiai prasidės 10.30 val. Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir laisvės gynėjus visame pasaulyje. 12 val. Simono Daukanto aikštėje vyks Valstybės vėliavos pakeitimo ceremonija, karių su XIV a. apranga ir ginkluote pasirodymas. Savo programą parodys Garbės sargybos kuopos kariai, gros Lietuvos kariuomenės orkestras. 13 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyks iškilminga Lietuvos  partizanų pagerbimo ceremonija.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media