Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 05)

Afganistane tarnaujantys kariai ir civiliai pagerbė žuvusiojo kario seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimą
2010.05.24
img

Gegužės 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai ir civiliai tylos minute pagerbė prieš dvejus metus Afganistane žuvusio Lietuvos kario seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimą. Stovyklos koplyčioje Arūno atminimui buvo uždegtos žvakutės.

null
Ministerijoje lankėsi Baltijos gynybos koledžo dėstytojų ir klausytojų grupė
2010.05.24
img

Gegužės 24 d. Krašto apsaugos ministerijoje su pažintiniu vizitu lankėsi daugiau kaip 70 Baltijos gynybos koledžo (Tartu, Estija) studentų ir dėstytojų grupė. Vėliau Baltijos gynybos koledžo studentai Rygoje ir Taline.

Susitikime su Krašto apsaugos ministerijos atstovai koledžo studentus ir dėstytojus supažindino su nacionalinių saugumo ir gynybos sprendimų priėmimo procesu, pristatė Lietuvos kariuomenės transformacijos eigą:  karinių struktūrų vystymą, pajėgų struktūras ir planus.

null
Karinių jūrų pajėgų vadų kursų klausytojai prisiekė Lietuvai
2010.05.24
img

Gegužės 22 d. per Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventę Kruizinių ir karo laivų terminale Klaipėdoje kario priesaiką Lietuvai davė   18, o karininko priesaiką - 12 Karinių jūrų pajėgų vadų kursų klausytojų.  Karinių jūrų pajėgų vadų kursų priesaikos ceremonijoje dalyvavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Lietuvos jūreivystės instituto direktorius prof. dr. Viktoras Senčila, kiti svečiai, karių artimieji.

null
Pritarta naujojo Lietuvos šaulių sąjungos vado kandidatūrai
2010.05.23
img

Gegužės 22 d. Kaune vykusiame eiliniame visuotiniame Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavime pritarta krašto apsaugos ministro teikiamo kandidato į Šaulių sąjungos vado pareigas, pulkininko Antano Plieskio, skyrimui. Plk. A. Plieskis, kuris dabar yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas, pakeis devynerius metus Lietuvos šaulių sąjungai vadovavusį Juozą Širvinską.

null
Krašto apsaugos ministerija siūlo supaprastinti karo prievolės administravimo procedūras
2010.05.21

Krašto apsaugos ministerija informuoja visus šių metų abiturientus, būsimus studentus, kad esant atidėtam šaukimui atlikti pradinę karo tarnybą, ieškoma galimybių supaprastinti šios srities administravimą. Tuo tikslu krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės iniciatyva buvo parengtas raštas ir išsiųstas į atitinkamas valstybės ir verslo valdymo institucijas, kuriuo prašoma švietimo įstaigų ir darbdavių šį pavasarį nereikalauti iš karo prievolininkų pateikti jų statusą liudijantį karinį dokumentą jiems stojant mokytis, studijuoti ar priimant juos į darbą.

null
Gobstų kaime vyksta VIII tarptautinė krikščioniškoji jaunųjų karininkų ir kariūnų konferencija
2010.05.20
img

Gegužės 19-23 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijos stovyklavietėje (Gobstų km., Trakų r.) vyksta VIII  tarptautinė krikščioniškoji jaunųjų karininkų ir kariūnų konferencija. Konferencijoje dalyvauja 45 delegatai iš keturių valstybių - Didžiosios Britanijos, JAV, Vokietijos ir Lietuvos.

Ši konferencija - puiki galimybė jauniesiems karininkams ir kariūnams giliau pažinti krikščioniškąjį tikėjimą, skirtingas denominacijas bei jų tradicijas, tarpusavyje dalintis tikėjimo patirtimi ir įžvalgomis, naujai pažvelgti į Šventąjį Raštą bei atrasti naujus sprendimus savo kaip būsimo vado tarnyboje.

null
Krašto apsaugos ministrė pasveikino atkurtą tarpukariu veikusią Lietuvos šaulių studentų korporaciją „Saja“
2010.05.20
img

Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto didžiajame kieme ir Teatro salėje vyko iškilminga tarpukariu veikusios Lietuvos šaulių studentų korporacijos „Saja“ atkūrimo ceremonija. Pratęsti „Sajos“ darbus Lietuvai ir toliau burti šauliškos dvasios studentus visuose akademiniuose Lietuvos miestuose ėmėsi Lietuvos šaulių studentų klubas, veikiantis jau trejus metus.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė susitiko su Gruzijos užsienio reikalų ministru G. Vašadze
2010.05.20
img

Gegužės 20 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Gruzijos užsienio reikalų ministru Grigoliu Vašadze. Susitikime Krašto apsaugos ministerijoje R. Juknevičienė išsakė Lietuvos paramą euroatlantinės integracijos siekiams ir teritoriniam vientisumui, padėkojo užsienio reikalų ministrui G. Vašadzei už Gruzijos karinį indėlį Afganistane ir konkrečiai Lietuvos vadovaujamai Goro provincijos atkūrimo grupei, kurioje nuo 2007 metų tarnauja vienas Gruzijos karo medikas.

null
Brigados „Geležinis Vilkas
2010.05.20
img

Gegužės 17-18 d. Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo ir jo padalinių kariai dalyvavo Tauragės apskrityje vykusiose vietovės žvalgymo pratybose (angl. RECCEX), kurias  organizavo ir joms vadovavo Danijos karinių patarėjų grupė. Kartu su brigados štabu pratybose taip pat dalyvavo brigados „Geležinis Vilkas" batalionų štabai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Kauno ir Klaipėdos rinktinių štabai.

null
Karo akademijoje - konferencija „Visuomenės vaidmuo krašto gynyboje
2010.05.20
img

Gegužės 21 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyks konferencija „Visuomenės vaidmuo krašto gynyboje". Konferenciją organizuoja Pilietinės gynybos centras prie Krašto apsaugos ministerijos. Renginyje kviečiami dalyvauti visų visuomeninių organizacijų, kurios prisideda prie krašto gynybos stiprinimo ir su kuriomis bendradarbiauja Krašto apsaugos ministerija, atstovai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media