Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2010 - 04)

Pasikeitė NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys kariniai vienetai
2010.05.01
img

Balandžio 30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvaujančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija – keturis mėnesius Baltijos erdvę su naikintuvais Mirage 2000 saugojusius Prancūzijos karius pakeitė Lenkijos kontingentas su keturiais naikintuvais  MiG-29.

 

null
Karo laivų flotilėje vyko Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado inauguracijos ceremonija
2010.04.30
img

Vaizdo medžiaga 

Balandžio 30 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje Klaipėdoje vyko iškilminga Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado flotilės admirolo Kęstučio Macijausko inauguracijos ceremonija. Iki paskyrimo į šias pareigas K. Macijauskas ėjo Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo viršininko pareigas.  K. Macijauskas yra vadovavęs Karinėms jūrų pajėgoms 1999 - 2008 metais.  

null
Vyko Birutės bataliono štabo karių pratybos „Geležinis skydas“
2010.04.30
img

Balandžio 29 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono štabo kariai kartu su Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono atstovais Birutės batalione Alytuje dalyvavo pratybose „Geležinis skydas“. Pratybose buvo tobulinami bataliono gebėjimai planuoti gynybines operacijas.

null
Sausumos pajėgų štabas surengė mokymus Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabui
2010.04.30
img

Balandžio 27–29 dienomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe Vilniuje vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabo mokymai „Baltijos skydas 2010“. Šiuos mokymus inicijavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas. Tai bene pirmosios tokio tipo KASP štabo pratybos, kurias organizavo ir vertino aukštesnysis – Sausumos pajėgų – štabas.

null
Misijai Afganistane besirengiantys PAG-12 kariai mokėsi riaušių malšinimo taktikos
2010.04.30
img

Balandžio 27–30 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono teritorijoje Rukloje Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) dvyliktosios pamainos kariai mokėsi riaušių malšinimo technikos. Pratybų metu vyko individualus ir kolektyvinis karių rengimas malšinti riaušes vadovaujantis kovos veiksmų taisyklėmis.

null
JAV palaiko poziciją dėl NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse iki 2018 metų ir vėliau
2010.04.30
img

Balandžio 30 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė beveik savaitę trukusį darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose baigė susitikdama su šios šalies gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu (Robert Gates).
Susitikimo metu buvo aptartas JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas ir jo perspektyvos, taip pat naujai besiklostantys JAV ir Rusijos santykiai.

null
JAV valstybės sekretorės H. Clinton pavaduotoja patikino, kad nauji JAV susitarimai su Rusija niekaip nepažeis JAV sąjungininkių, taip pat ir Lietuvos, interesų
2010.04.29
img

Balandžio 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, tęsdama darbo vizitą JAV, susitiko su JAV specialiojo pasiuntinio Afganistanui ir Pakistanui Richardo Holbrooko (Richard Holbrook) pavaduotoju Paulu Jonesu (Paul Jones). Susitikime abiejų šalių atstovai aptarė NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assisstance Force, ISAF) misijos Afganistane aktualijas. Lietuvos krašto apsaugos ministrė informavo P. Jonesą apie tęstinius Lietuvos įsipareigojimus Afganistane ir bendrų su JAV kuriamų projektų eigą. Praeitų metų vasarą Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadės generolės Jessicos L. Wright vizito Lietuvoje metu buvo iškelta idėja kurti bendrą Lietuvos ir JAV policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentor and Liaison Team), kuri veiks Goro provincijoje ir vykdys vietinių policininkų mokymus. Šiuo metu jau vyksta Lietuvos kariuomenės konsultacijas su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovais dėl šio projekto įgyvendinimo.

null
Mokslus Puskarininkių mokykloje baigusiems kariams bus išduodami Švietimo ir mokslo ministerijos profesinio mokymo diplomai
2010.04.29

Balandžio 2 d. Švietimo ir mokslo ministerija Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklai (Kaunas) išdavė licenciją vykdyti formaliojo profesinio mokymo programas.

 

Kariams, sėkmingai baigusiems Kariuomenės seržanto mokymo programą, bus išduodami Švietimo ir mokslo ministerijos profesinio mokymo diplomai. Diplomai, liudijantys įgytą specialųjį išsilavinimą ir suteiktą profesinę kvalifikaciją, padės į atsargą išėjusiems kariams po tarnybos lengviau integruotis naujoje socialinėje aplinkoje ir susirasti darbą. Kartu su diplomu bus išduodamas ir jo priedas, kuriame nurodyta, kokius mokomuosius dalykus karys baigė.

null
Choro „Kariūno“ įkūrimo 15-ųjų metų proga skambėjo tiek pat geriausių choro dainų
2010.04.29
img

Balandžio 28 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ramovėje Vilniuje skambėjo geriausio choro „Kariūnas“ dainos. Taip choras, kuriame dainuoja būsimieji karininkai paminėjo savo 15-os metų kūrybos sukaktį. Po koncerto jubiliejinės sukakties proga vyrų chorą „Kariūnas“ krašto apsaugos ministrės ir kariuomenės vado vardu pasveikino ir įteikė padėkos raštą krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Krašto apsaugos ministrė su JAV prezidento vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais aptarė esminius Lietuvos ir JAV dvišalio bendradarbiavimo aspektus
2010.04.28
img

Balandžio 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė  susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Barako Obamos (Barack H. Obama) vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jamesu Loganu Jonesu (James Logan Jones) aptarė esminius Lietuvos ir JAV  strateginės partnerystės klausimus tarptautinio saugumo srityje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media