Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Krašto apsaugos ministrė susitiks su JAV aukščiausio lygio saugumo ir gynybos srities pareigūnais

2010.04.26
image

 

Balandžio 27 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su darbo vizitu lankydamasi Jungtinėse Amerikos Valstijose pradės intensyvų susitikimų su šios šalies aukščiausio lygio saugumo ir gynybos srities pareigūnais maratoną.

 

„Tikiuosi, kad susitikus su JAV prezidento kabineto ir šalies vyriausybės pirmaisiais asmenimis saugumo ir gynybos klausimais bus toliau derinami Lietuvai labai svarbūs dalykai. Šiuo metu vyksta daug įvairių pokyčių tarptautinėje saugumo politikoje, kurie gali turėti įtakos ir mūsų valstybės bei Vidurio Europos regiono saugumui. Kaip žinia, pasirašyta JAV ir Rusijos strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutartis, vyksta diskusijos dėl branduolinio ginklo panaudojimo galimybių apribojimų, priešraketinės gynybos pozicijų Europoje, NATO strateginės koncepcijos. Lietuva būdama NATO šalis yra labai suinteresuota turėti naujausių žinių iš savo strateginės partnerės - Jungtinių Amerikos Valstijų", - išvykdama į JAV sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė. Pasak ministrės, šis jau antras darbo vizitas nuo praeitų metų pradžios labai svarbus „norint pasitikslinti su savo strateginiais partneriais laikrodžius, matuojančius tarptautinės saugumo aplinkos keitimosi ritmą".

 

Antradienį Lietuvos krašto apsaugos ministrę R. Juknevičienę  priims JAV prezidento Barako Obamos (Barack H. Obama) vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jamesas L. Jonesas (James Logan Jones). Šio susitikimo metu numatyta aptarti Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės klausimus gynybos srityje. J. Jonesas - buvęs JAV jūrų pėstininkų keturių žvaigždučių generolas, 2003-2006 m. ėjo NATO  Sąjungininkių pajėgų Europoje vyriausiojo vado (SACEUR) ir JAV pajėgų Europoje vado (COMUSEUCOM) pareigas, 2004 m. yra lankęsis Lietuvoje. Nuo 2009 m. ats. gen. J. Jonesas buvo pakviestas dirbti Baltuosiuose rūmuose kaip šalies prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

 

 

Taip pat šio vizito metu (balandžio 30 d.) numatytas susitikimas ir su JAV gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu (Robert Gates).

 

Tarp šių aukšto lygio susitikimų taip pat vyks daug kitų itin svarbių ir Lietuvos gynybos politikai aktualių pokalbių. Balandžio 27 d. Lietuvos delegacijos vizitas Vašingtone prasidės diskusijomis JAV Atlanto Taryboje (angl. The Atlantic Council), kurioje planuojama aptarti Šiaurės ir Baltijos regiono valstybių ir Lenkijos bendradarbiavimą. Vėliau krašto apsaugos ministrė susitiks su JAV nacionalinės gvardijos biuro vadu generolu Craigu McKinley (Craig McKinley), dalyvaus darbo pietuose su Stephenu Flanaganu (Stephen Flanagan), Strateginių ir tarptautinių studijų centro (angl. Center for Strategic and International Studies) vice prezidentu ir naujosios NATO strateginės koncepcijos analitikų grupės atstovu. Vakare krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavaus Lenkijos Respublikos ambasadoje vyksiančiame priėmime, kuris rengiamas Lenkijos Konstitucijos dienos proga. 

 

Balandžio 28 d. krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė susitiks su JAV specialiuoju pasiuntiniu Afganistanui ir Pakistanui Richardu Holbrooku (Richardu Holbrooke) ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Ellena Tauscher (Ellen Tauscher). Susitikimų metu tikimasi aptarti santykius su Rusija, konvencinės ginkluotės režimą (CFE), naująją JAV branduolinę politiką, priešraketinę gynybą. Vakare krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvaus iškilmingoje Atlanto Tarybos kasmetinių apdovanojimų vakarienėje, kurioje dalyvaus ir  buvęs JAV prezidentas Billas Clinton (Bill Clinton).

 

Balandžio 29 d. krašto apsaugos ministrė vyks į Harisburgą (Pensilvanijos valstija), kur planuojamas susitikimas su šios valstijos gubernatoriumi Edwardu Rendellu (Edwardu  Rendell) ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vade generole Jessica L. Wright ( Jessica L. Wrigh). Nuo 1993 m. Pensilvanija bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos institucijoms pagal valstijos partnerystės programą, ypač glaudi partnerystė vyksta mūsų šalies gynybos stiprinimo srityje.

 

 

 

Danguolė Bičkauskienė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media