Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministrė su JAV prezidento vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais aptarė esminius Lietuvos ir JAV dvišalio bendradarbiavimo aspektus

2010.04.28
image

Balandžio 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė  susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Barako Obamos (Barack H. Obama) vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jamesu Loganu Jonesu (James Logan Jones) aptarė esminius Lietuvos ir JAV  strateginės partnerystės klausimus tarptautinio saugumo srityje.

 

Susitikime JAV prezidento vyriausiasis patarėjas J. L. Jonesas sakė, kad JAV administracija turi strateginį interesą Europoje, todėl dialogo ir konsultacijų svarbiausiais strateginiais klausimais tarp Amerikos ir Europos pastaruoju metu yra daugiau nei kada nors anksčiau. Tai pasakytina ir apie Vidurio ir Rytų Europą, kuriai Amerika skiria ypatingą dėmesį. Jis patvirtino, kad JAV siekia išlaikyti efektyvų NATO branduolinį atgrasymą tol, kol bus branduolinį ginklą turinčių valstybių.  Lietuvai labai svarbu, kad net ir vykstant įvairioms tarptautinėms diskusijoms apie branduolinės ginkluotės panaudojimo aplinkybes, NATO viduje visos šalys būtų vienodai apsaugotos.

 

Kalbėdamas apie Afganistaną, aukštas JAV pareigūnas, buvęs NATO  sąjungininkių pajėgų Europoje vyriausiasis vadas J. L. Jonesas pažymėjo, kad šioje šalyje jaučiamas progresas ir amerikiečiai tikisi, kad kitų metų viduryje bus galima pradėti sąjungininkų pajėgų išvedimą iš tų Afganistano provincijų, kuriose patys afganistaniečiai gali perimti atsakomybę už šalies saugumą ir krašto valdymą. Lietuvos krašto apsaugos ministrė trumpai informavo J. L. Jonesą apie Lietuvos karių, dalyvaujančių tarptautinėje misijoje Afganistane, atliekamas užduotis, karinį bendradarbiavimą su JAV kariais.

 

Lietuvos krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės ir JAV prezidento vyriausiojo patarėjo J. L. Joneso pokalbyje buvo paliesta ir santykių su Rusija tema. JAV pareigūnas išreiškė nuomonę, kad šiuo metu santykiuose jaučiama pozityvi tendencija. Pasak jo, Rusija vis labiau yra linkusi bendradarbiauti ir susitarti dėl konkrečių klausimų, įskaitant ir sankcijas Iranui.

 

Šį susitikimą R. Juknevičienė apibūdino kaip labai draugišką, patvirtinantį, jog JAV politinė vadovybė išlaiko geranorišką ir pozityvų saugumo užtikrinimo požiūrį kalbant apie Vidurio ir Rytų Europą, taip pat ir Lietuvą.

 

Po susitikimo su JAV vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais J. L. Jonesu Lietuvos krašto apsaugos ministrė susitiko su JAV nacionalinės gvardijos biuro vadu generolu Craigu McKinley (Craig McKinley), kuriam pristatė Baltijos valstybių bendradarbiavimo tikslus ir prioritetus, konkrečius projektus, aptarė sėkmingą JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos bendradarbiavimą.

 

Tą pačią dieną krašto apsaugos ministrė dalyvavo darbo pietuose su Stephenu Flanganu (Stephenu Flangan), Strateginių ir tarptautinių studijų centro (angl. Center for Strategic and International Studies) vice prezidentu, kuris yra ir naujosios NATO strateginės koncepcijos analitikų grupės atstovas. Susitikime buvo aptartas naujosios NATO strateginės koncepcijos rengimo procesas, NATO darbotvarkė, JAV ir Rusijos santykių peržiūrėjimo politikos klausimai.

 

Saugumo studijų centro Vašingtone Atlanto Tarybos (angl. The Atlantic Council) diskusijoje ministrė R. Juknevičienė kalbėjo Šiaurės ir Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimo tema. Susirinkusieji aptarė daugiašalius projektus ir iniciatyvas, bendradarbiavimo perspektyvas šiame regione.

 

Vakare ministrė dalyvavo priėmime Lenkijos Respublikos ambasadoje Gegužės trečiosios Konstitucijos dienos minėjimo proga.

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė su oficialiu darbo vizitu JAV lankosi balandžio 27-30 dienomis.

 

 

Danguolė Bičkauskienė,  krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520.  

 

Nuotraukoje -- Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė  susitiko su JAV prezidento Barako Obamos vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jamesu L. Jonesu.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media