Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

JAV palaiko poziciją dėl NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse iki 2018 metų ir vėliau

2010.04.30
image

Balandžio 30 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė beveik savaitę trukusį darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose baigė susitikdama su šios šalies gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu (Robert Gates).


Susitikimo metu buvo aptartas JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas ir jo perspektyvos, taip pat naujai besiklostantys JAV ir Rusijos santykiai.


JAV gynybos sekretorius išsakė nuomonę, kad JAV administracija remia bendras NATO ir JAV karines pratybas kaip praktinį NATO kolektyvinės gynybos garantijų įrodymą. Jis paminėjo, kad jau suplanuotos tokio pobūdžio pratybos Baltijos jūros regione. JAV gynybos sekretorius taip pat pabrėžė NATO reformų svarbą efektyviai aljanso veiklai: „Reikia siekti, kad būtų efektyviai paskirstomi resursai ir tobulinamas sprendimų priėmimas," - sakė JAV pareigūnas. Apibendrindamas kolektyvinės gynybos temą, R. Gatesas pakvietė Lietuvos atstovus būti aktyvius šioje srityje ir teikti siūlymus dėl NATO reformų.


Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė padėkojo JAV karinėms pajėgoms už šių metų rudenį jau trečią kartą dalyvauti NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse atvyksiančius JAV karius su naikintuvais. JAV gynybos sekretorius R. Gatesas pasakė, kad JAV remia poziciją, kad NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse būtų tęsiama iki 2018 metų ir vėliau. 2009 metais NATO nusprendė pratęsti oro policijos misiją Baltijos valstybėse iki 2014 metų pabaigos.


Susitikime taip pat buvo aptarti JAV santykiai su Europos šalimis ir dvišalis Amerikos ir Rusijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Pasak JAV gynybos sekretorius, JAV stengiasi įtraukti Rusiją į bendradarbiavimą strateginės ginkluotės plotmėje.


Vizito JAV metu, balandžio 29 d., krašto apsaugos ministrė Pensilvanijos valstijos sostinėje Harisburge susitiko su valstijos gubernatoriumi Edwardu Rendellu (Edward Rendell). Ministrė padėkojo Pensilvanijos atstovui už bendradarbiavimą su Lietuvos institucijomis pagal Valstijos partnerystės programą (State Partnership Program), taip pat įgyvendinant mainų mokslų srityje programas.

 

Balandžio 29 d. R. Juknevičienė taip pat susitiko su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vade generole Jessica L. Wright. Lietuvos krašto apsaugos ministrė ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė sutarė siekti, kad kuriama bendra Lietuvos ir JAV policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupė (angl. Police Operational Mentor and Liaison Team), kuri veiks Afganistano Goro provincijoje ir padės mokyti vietos policininkus, būtų dislokuota provincijoje dar šiais metais.

 

Ministrė taip pat domėjosi Pensilvanijos valstijos patirtimi formuojant ir naudojant kariuomenės rezervą, nes valstija turi ilgalaikes tradicijas šioje srityje ir pavyzdinę rezervo sistemą.


Baltijos šalių kariuomenes ir Pensilavanijos nacionalinė gvardiją sieja glaudus bendradarbiavimas karinėje srityje. Šiemet Pensilvanijos nacionalinės gvardijos lengvųjų šarvuočių kuopa planuoja dalyvauti Latvijoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis" („angl. Sabre Strike"), o 2011 metais - Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis" (angl. „Amber Hope").

 

Ministrė R. Juknevičienė JAV su darbo vizitu vieši nuo balandžio 27 d.


Po susitikimo su JAV gynybos sekretoriumi Lietuvos delegacija išskrido į Kopenhagą.


Danguolė Bičkauskienė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520.

 

2010-05-02 13:22

D

Juokais: 1) Lietuvai reikia karinių jūrų oro pajėgų; 2) Perkame katerį, lyną ir "deltoplaną"; 3) Instrukcija pilotui: Virš Čiukotkos neskraidyti (Kad nesakytų: Deltoplanas - tai labai plėšrus paukštis - aš į jį tris kartus šoviau, kad žmogų paleistų). :-)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media