Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojas – Vytenis Čipinys iš Visagino

2010.04.26
image

 

Balandžio 23 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko 15-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalinis etapas. Konkurso nugalėtoju tapo Vytenis Čipinys iš Visagino Verdenės gimnazijos (jo mokytojas – Valentinas Radzevičius). Antroje vietoje liko Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleivė Kristina Medžiaušytė (mokytoja – Nijolė Rudienė), trečios vietos nugalėtojas - Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos (jo mokytoja – Genovaitė Gudynienė).

 

Moksleivius ir jų mokytojus pasveikino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, ministerijos kancleris Leonardas Bakaitis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas doc. Jonas Vaičenonis, Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vadas Mindaugas Nefas.

 

Iš įvairių šalies mokyklų atvykę moksleiviai ir jų mokytojai turėjo galimybę iš arti susipažinti su Karo akademija, kariūnų mokymosi sąlygomis, pabendrauti su kariūnais. Visi mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti gausybe dovanų – prizų, suvenyrų, knygų ir kt. Pirmosios vietos laimėtojui Švietimo ir mokslo ministerija padovanojo Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą.

 

Mokinių konkursas aukštesniųjų klasių mokiniams „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ šias metais vyko jau penkioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Tarnybai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Tuomet SKAT daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

 

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

 

Kęstučio Dijoko nuotraukos:

 

Titulinė (iš kairės) – III vietos laimėtojas Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos, II vietos laimėtoja – Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleivė Kristina Medžiaušytė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis ir konkurso nugalėtojas Vytenis Čipinys iš Visagino Verdenės gimnazijos.  

2010-05-07 23:23

pl

bet kai sasiuvini ant keliu turi tai ka apie tai ir kalbet.. :)
2010-05-05 17:17

aa

Yra didele zmoniu yda nemokejimas pralaimeti, visur ir visada tokiu atsiranda, kurie su tuo nesusitaiko ir kaltina visus isskyrus save. O del ko turejo skirt taskus uz Zygimanta Augusta tai ir nesuprantu. Yra konkretus klausimas, o atsakymas dar konkretesnis, arba atsakai arba ne. Yra dvi skirtingos asmenybes, galvoji skiria taskus uz zodziu panasumus??
2010-05-04 16:11

Vytautas Brijūnas

Dar bent galėjo teisėjai bent kelis balus man duoti kai pasakiau Žygimantas Augustas o reikėjo pasakyti Žygimantas Senasis sumaišiau ir tiek. Žiauriai blogai pasijutau
2010-05-04 16:10

Vytautas Brijūnas

žiauriai buvau susinervinęs kai likau per šį konkursą Ketvirtas ir nuo trečios vietos skyrė 0 taškų o anas na tikrai jis buvo sukčius sąsiuvinį per konkursą ant keliu turėjo o dėl jo aktyvumo trečią vietą užėmė o aš taip stengiausi, kita karta bent pastebėkit žmones kad neturėtu jokiu sąsiuvinių ant keliu ir t.t.
2010-04-29 20:53

Karys

Smagu, kad mokiniai domisi karyba ir istorija. Liniu ir ateityje b8ti aktyviems...
2010-04-29 11:09

Asta Žalalytė

Ačiū visiems už komentarus. Kviečiu visus - ir mokytojus, ir mokinius, kuo aktyviau pasisakyti, diskutuoti, siūlyti. Jūsų kiekvieno nuomonė labai svarbi.
2010-04-29 10:44

kpt. Asta Žalalytė, KAM Viešųjų ryšių departamentas

Laba diena, labai apgailestaujame, kad įvyko toks apmaudus nesusipratimas. Atsiprašome ir nuoširdžiai tikimės susitikti su Jumis ir Jūsų mokiniais kitų metų konkurso finaliniame etape. Taip pat norėtume kviesti visus lankytis www.kam.lt dažniau ir sekti čia pasirodančias naujienas. Visus www.kam.lt skelbtus pranešimus konkurso tema galima rasti internete (naujienos/konkursai/„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“).
2010-04-28 23:11

...

Kai testą taiso rajono mokytojos, tai ir negerai, ką nori tą "nupiešia". Manau, internetinė versija pasiteisino, tik bandykit viską sutilpdyt į vieną dieną, arba parenkit skirtingas užduotis. Evaldai, manau, čia klaida yra tavos mokyklos, nes rengėjai su kiekviena švietimo įstaiga susisiekė.
2010-04-28 22:00

Virgis

Grįžkite prie senesnės viktorinos versijos. Testo sprendimas nebuvo sąžiningas. Jeigu mokinys sprendė jį namuose ......
2010-04-28 09:26

Evaldas Butkus

Labai „įdomiai“ ir kai kam už akių surengta viktorina. Paskutinę dieną t.y. balandžio 23d. tinklalapyje pasirodė žinutė, kad vyksta respublikinis turas. Ne visi mokiniai patekę į trisdešimtuką buvo informuoti ir pakviesti į Vilnių. Toks žingsnis numuša mokinių motyvacją domėtis ir gilinti savo žinias. Visas mokinių metinis darbas nuėjo „šuniui ant uodegos“.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media