Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

JAV valstybės sekretorės H. Clinton pavaduotoja patikino, kad nauji JAV susitarimai su Rusija niekaip nepažeis JAV sąjungininkių, taip pat ir Lietuvos, interesų

2010.04.29
image

Balandžio 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, tęsdama darbo vizitą JAV, susitiko su JAV specialiojo pasiuntinio Afganistanui ir Pakistanui Richardo Holbrooko (Richard Holbrook) pavaduotoju Paulu Jonesu (Paul Jones). Susitikime abiejų šalių atstovai aptarė NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assisstance Force, ISAF) misijos Afganistane aktualijas. Lietuvos krašto apsaugos ministrė informavo P. Jonesą apie tęstinius Lietuvos įsipareigojimus Afganistane ir bendrų su JAV kuriamų projektų eigą. Praeitų metų vasarą Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadės generolės Jessicos L. Wright vizito Lietuvoje metu buvo iškelta idėja kurti bendrą Lietuvos ir JAV policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentor and Liaison Team), kuri veiks Goro provincijoje ir vykdys vietinių policininkų mokymus. Šiuo metu jau vyksta Lietuvos kariuomenės konsultacijas su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovais dėl šio projekto įgyvendinimo. Pokalbio metu Lietuvos krašto apsaugos ministrė taip pat kalbėjo apie šiuo metu vykstančias naujų logistikos transportavimo kelių paieškas ir paragino JAV karines pajėgas pasinaudoti tranzito galimybėmis per Lietuvą.

 

Balandžio 28 d. taip pat įvyko svarbus krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė susitikimas su Ellena Tauscher (Ellen Tauscher), kuri yra JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais. Susitikime kalbėta apie santykius su Rusija, konvencinės ginkluotės režimą (CFE), naująją JAV branduolinę politiką, priešraketinę gynybą. JAV valstybės sekretorės pavaduotoja patikino, kad nauji JAV susitarimai su Rusija niekaip nepažeis JAV sąjungininkių, taip pat ir Lietuvos, interesų. Savo ruožtu Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė supažindino E. Tauscher su Baltijos valstybių ir Šiaurės šalių regiono perspektyvomis ir bendru siekiu tapti visapusiškai saugiu regionu užsienio partneriams įvairiose srityse: nuo ekonominio iki kultūrinio glaudaus bendradarbiavimo.

 

Vakare krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavo Atlanto Tarybos kasmetinių apdovanojimų vakarienėje Vašingtone, kurioje taip pat dalyvavo buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas (Bill Clinton).

 

Šiandien, balandžio 29 d., Lietuvos delegacija vieši Harisburge, Pensilvanijos valstijoje, kur susitiks su Pensilvanijos valstijos gubernatoriumi Edwardu Rendellu (Edward Rendell) ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vade gen. J. Wright. Nuo 1993 m. Pensilvanija bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos institucijoms pagal Valstijos partnerystės programą, ypač glaudi partnerystė vyksta mūsų šalies gynybos stiprinimo srityje.

 

Balandžio 30 d. planuojamas Lietuvos krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės susitikimas su JAV gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu (Robert Gates). Ministrė R. Juknevičienė JAV su darbo vizitu vieši nuo balandžio 27 d.

 

Danguolė Bičkauskienė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media