Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Vilniuje NATO šalių ekspertai aptarė tarptautinės operacijos Afganistane ateities planus

2009.12.10
image


Gruodžio 8–9 d. Vilniuje vykusiose valstybių, dalyvaujančių NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) operacijoje Afganistane, atstovų konsultacijose aptartos karinės ir civilinės priemonės, kurias reikia įgyvendinti šalies Vakarų regione. Šiame regione veikiančioms provincijų atkūrimo grupėms vadovauja JAV, Ispanija, Italija ir Lietuva.


Konferencijos dalyviai išreiškė viltį, kad 2010 metais Afganistane bus pasiekta esminė pažanga, stiprinant šalies saugumą, valdymą ir vystymąsi, daugiau dėmesio bus skiriama koordinuojant karinę ir civilinę veiklas atkuriant šalį.


Pasak konferenciją atidaryme kalbėjusio krašto apsaugos viceministro Vytauto Umbraso, kitąmet pagrindiniu tarptautinės bendruomenės iššūkiu Afganistane bus sukurti saugesnę aplinką šalies Pietuose ir Rytuose, didinti paramą Afganistano institucijų pajėgumų stiprinimui, leisiančių Afganistano centrinei ir regionų valdžiai ateityje perimti visą atsakomybę už šalies valdymą.


Konsultacijų metu pabrėžta būtinybė koordinuoti ISAF dalyvaujančių šalių, taip pat ISAF ir Afganistano valdžios veiksmus Afganistane, siekiant didinti afganistaniečių pasitikėjimą tarptautinėmis pajėgomis ir vietos valdžia.


Dvi dienas Vilniuje vykusios konsultacijos subūrė daugiau nei 60 dalyvių: ISAF Vakarų regiono vadavietės atsakomybės rajone provincijų atkūrimo grupėms vadovaujančių valstybių ir kitų šalių, remiančių ISAF veiklą šiame regione, taip pat iš NATO būstinės Briuselyje ir karinių vadaviečių Europoje bei Afganistane, Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane, Jungtinių Valstijų tarptautinio vystymosi agentūros, kitų institucijų ir organizacijų. Renginį organizavo Lietuvos užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministerijos.


Konsultacijose buvo siekiama išsamiai aptarti saugumo situaciją ir iššūkius, su kuriais susiduria ISAF operacijoje Afganistano Vakarų regione dalyvaujančių šalių kariai ir civiliai, taip pat pasidalyti šalių patirtimi ir suderinti pozicijas dėl operacijos ateities planų.


Konsultacijose taip pat buvo aptarta gruodžio 1 d. JAV Prezidento Baracko Obamos paskelbta naujoji strategija dėl dalyvavimo Afganistane ir santykių su Pakistanu, kuri numatė papildomai siųsti į Afganistaną daugiau kaip 30 tūkst. amerikiečių karių, didinti civilių ekspertų skaičių, skirti daugiau paramos Afganistano atkūrimui ir plėsti partnerystę su Pakistanu.

 

Šiuo metu ISAF operacijoje Afganistane dalyvauja daugiau kaip 40 šalių. Jų pajėgos suskirstytos į penkis regionus: Šiaurės, Pietų, Vakarų, Rytų ir Sostinės Kabulo. Italijos vadovaujamai ISAF Vakarų regioninei vadavietei priskirtos keturios provincijos. Vienos iš jų – Goro – provincijos atkūrimo grupei (PAG) nuo 2005 metų vasaros vadovauja Lietuva. Šioje provincijoje dalyvauja apie pusantro šimto Lietuvos karių. Pagrindinė Lietuvos misijos Gore užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
Goro PAG taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai bei civiliai. Šiuo metu Afganistane veikia dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina. ISAF operacijoje Afganistano pietuose dalyvauja Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas. Lietuvos dalyvavimas ISAF yra didžiausia šalies indelis į tarptautines operacijas tiek dalyvaujančių karių, tiek operacijai ir vystomojo bendradarbiavimo projektams skiriamų lėšų prasme.

 

Alfredo Pliadžio nuotrauka.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media