Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Saulėlydžio komisijai pristatyti krašto apsaugos sistemos valdymo reformos rezultatai ir planai

2009.12.17
image

 

Gruodžio 17 d. Krašto apsaugos ministerijos atstovai – kancleris Leonardas Bakaitis, Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Tomkus ir Gynybos štabo Transformacijos skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Vaidas Bernotas – Valstybės valdymo tobulinimo (Saulėlydžio) komisijai pristatė krašto apsaugos sistemos valdymo reformos įgyvendinimo 2009 metais rezultatus ir planuojamas reformos kryptis 2010 metams, supažindino su Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KPAT) pertvarkymo galimybėmis.

 

Pasak Krašto apsaugos ministerijos (KAM) kanclerio L. Bakaičio, įgyvendinant reformos priemonių planą 2009 metams, buvo siekiama atskirti ministerijai priskirtas politikos formavimo ir strateginio planavimo funkcijas nuo ministerijai pavaldžioms įstaigoms priskirtinų administracinių-techninių funkcijų, taip pat pašalinti galimą funkcijų dubliavimąsi, optimizuoti įstaigų prie ministerijos struktūras ir personalą.

 

Didžiausi struktūrų pertvarkymai vykdomi ir planuojami jungiant panašias funkcijas vykdančius ministerijos ir kariuomenės padalinius, įgyvendinant kitas priemones, padėsiančias pašalinti dubliavimąsi.

 

Šiuo metu yra tęsiamas jungimo procesas buhalterinės apskaitos srityje – vietoje 7 struktūrinių padalinių suformuotos 3 buhalterinės apskaitos grupės; įpusėjo pertvarkymas organizacinės paramos ir aprūpinimo srityje – KAM Autoūkis, Ūkio ir Leidybos ir informacinio aprūpinimo tarnybas planuojama sujungti į Bendrųjų reikalų departamentą.

 

Taip pat pradėtas vidaus audito srities pertvarkymas, jungiant Ministerijos ir kariuomenės kanceliarijos vidaus audito departamentus į KAM Centralizuotą vidaus audito departamentą.

 

Ministerijos atstovai informavo Saulėlydžio komisiją ir apie būsimus pasikeitimus karybos srities standartizacijos ir kokybės užtikrinimo srityje pertvarkant Karybos srities standartizacijos ir valstybinio kokybės užtikrinimo skyrių į Karybos srities standartizacijos, kodifikavimo ir valstybinio kokybės užtikrinimo departamentą prie KAM, apie planus į vieną struktūrinį padalinį jungti ministerijos ir kariuomenės kanceliarijos Protokolo skyrius, taip pat sujungti KAM Personalo politikos ir planavimo ir Gynybos štabo Karinio personalo departamentus, perduoti KAM Ginkluotės politikos skyriaus funkcijas atitinkamam reformuoto Gynybos štabo struktūriniam padaliniui, pertvarkyti KAM Nekilnojamo turto skyrių į KAM Resursų ir programų departamento struktūrinį padalinį.

 

Pertvarkius ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų struktūrą, 2010 metais trimis sumažės įstaigų prie ministerijos skaičius ir maždaug 200 sumažės ministerijai pavaldžiose įstaigose dirbančio personalo skaičius.

 

Įgyvendinant reformos priemones, tai pat buvo priimti sprendimai tikslinti ministerijos departamentų nuostatus, parengti įvairių organizacinių procesų aprašymo schemas.

 

„Siekdami racionaliau naudoti ministerijos resursus, planuojame sudaryti ministerijai sąlygas sutelkti pajėgumus strateginių užduočių vykdymui“, – apibendrindamas valdymo reformos laukiamus rezultatus, sakė L. Bakaitis.

Ministerijos kancleris taip pat informavo komisiją apie tai, kad kitąmet valdymo reforma bus tęsiama ir kitose srityse atsižvelgiant į dabar nepriklausomų ekspertų rengiamus siūlymus.

 

Plk. V. Bernotas Saulėlydžio komisijai pristatė KPAT pertvarkymo planą. Reformuojant tarnybą, numatyta atskirti nebeaktualiomis tapusias su privalomosios karo tarnybos organizavimu ir vykdymu susijusias funkcijas, taip pat tokias funkcijas, kurias būtų racionaliau perduoti kitoms institucijoms, pvz. teisinio reglamentavimo ir atstovavimo, kompiuterinės įrangos ir tinklų priežiūros, informacinių sistemų valdymo ir kt.

 

Reformuota KPAT tęs karo prievolininkų įskaitos tvarkymą, rūpinsis kariuomenės komplektavimu profesinės karo tarnybos kariais, organizuos rezervo prievolininkų šaukimą į pratybas, išduos tarnybą kariuomenėje patvirtinančias pažymas.

 

Saulėlydžio komisija pritarė karo prievolės administravimo savivaldybėse atsisakymui ir perėjimui prie vienpakopės karo prievolės administravimo sistemos, paliekant ministeriją vienintele šią sritį administruojančia institucija.

 

Alfredo Pliadžio nuotrauka.

 

2009-12-18 09:34

jaunimas

Gerb. Ministre, Jūs klystate atsisakydami savivaldybių dalyvavimo karo prievolės administravime. Savivaldybės gali artimiau bendrauti su jaunuoliais ir teikti jiems pirminę informaciją, kuri duotų daugiau naudos tolimesniame ministerijos darbe administruojant karo prievolę.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media