Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

„Metų plunksnos 2009“ apdovanojimų ir „Kariško bato“ nominacijos įteikimo ceremonija

2009.12.17
image
„Metų plunksnos 2009" apdovanojimų ir „Kariško bato" nominacijos įteikimo ceremonija

Gruodžio 21 d., 15 val. Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje vyks tradicinių kasmetinių „Metų plunksnos" apdovanojimų ir nominacijos „Kariškas batas" įteikimo ceremonija.

 

„Metų plunksnos" apdovanojimus įteiks krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Pagrindiniai apdovanojimai - stilizuoti rašikliai, karininkų perpečių (akselbantų) dalis, įteikiami labiausiai tais metais iniciatyvumu, atkaklumu ir nuoširdžiu darbu informuojant apie krašto apsaugą pasižymėjusiems žiniasklaidos atstovams.

 

Šiais metais taip pat bus įteikti jau tradiciniais tapę specialieji prizai už efektingus ir operatyvius fotoreportažus karine tematika; už įžvalgumą ir pastabumą rašant apie Lietuvos karius, jų dalyvavimą tarptautinėse operacijose; už patriotinės savimonės ir tautinės kultūros vertybių puoselėjimą; už iniciatyvas, entuziazmą ir nuolatinį domėjimąsi Lietuvos krašto apsauga bei nuoširdų ir profesionalų bendradarbiavimą rašant krašto apsaugos tematika.

Specialusis prizas - tai 105 mm artilerijos pabūklo tūta.

 

Taip pat šiais metais jau trečią kartą bus įteikta - „kariško bato" nominacija už nuolatinį „mynimą" krašto apsaugos tema. Pirmą kartą kariško bato nominacija 2007 m. įteikta Birutei Vyšniauskaitei (dienraštis „Lietuvos rytas"), 2008 m. - naujienų agentūros Baltic News Service redakcijai.

 

Renginio metu bus pristatytas animatoriaus Meindardo Valkevičiaus kursinis darbas, vaizdo klipas „Kareiviškas gyvenimas" ir karo operatoriaus sukurta vaizdo medžiaga „Žiniasklaidos atstovai Lietuvos kariuomenėje 2009". Taip pat veiks jau tradicine tapusi fotografijų paroda „Žiniasklaidos atstovai kariuomenėje 2009".

 

Apdovanojimas „Metų plunksna" teikiamas nuo 2001 m. labiausiai Lietuvos žiniasklaidoje pasižymėjusiems asmenims už aktyvumą, iniciatyvą, profesionalų darbą informuojant visuomenę apie krašto apsaugą ir kariuomenę. Iki šių metų pagrindiniais prizais apdovanoti: nacionalinio dienraščio „Respublika" žurnalistas Ainis Gurevičius, naujienų agentūros BNS redaktoriaus pavaduotojas Aleksandras Matonis, Lietuvos radijo pirmosios programos laidos apie kariuomenę žurnalistė Regina Germanavičiūtė, Šiaulių regiono ir miesto laikraščio „Šiaulių kraštas" žurnalistė Živilė Kavaliauskaitė, dienraščio „Kauno diena" redaktorė Aušra Lėka, naujienų internetinio portalo alfa.lt žurnalistas Andrius Vaitkevičius ir Žinių radijo redakcija.

 

Pernai pirmą kartą buvo apdovanotas užsienio karo žurnalistas Michael Yon (Maiklas Jonas), savo interneto svetainėje originaliai aprašęs Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karius tarptautinėje operacijoje Afganistane. Šią vasarą jis specialiai aplankė Lietuvos karius tarnaujančius Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje.

 

Perpetės (akselbantai) - tai karinės uniformos perpetiniai raiščiai su metaliniais antgaliais, segami prie dešiniojo peties. Pagal vieną iš perpečių atsiradimo versijų - tai stilizuoti rašikliai. XVIII a. pirmieji juos pradėjo nešioti aukštesniojo rango vadų adjutantai ir pasiuntiniai. Mūšio sąlygomis vadų komandos ir nurodymai keitėsi labai greitai, todėl adjutantai ir pasiuntiniai skubėdavo užsirašyti tuos nurodymus, o kad pieštukai nepasimestų, juos pririšdavo ir pasikabindavo ant kaklo. Vėliau pieštukus pakeitė švininiai rašaliniai rašikliai, kurie galiausiai prarado pirminę savo paskirtį ir tapo karinės uniformos elementu.

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus atvykti gruodžio 21 d. į Krašto apsaugos ministerijos Baltąją salę (Vilnius, Totorių g. 25/3, I aukštas). Renginio pradžia - 15 val., trukmė - apie 1 val.

 

 

Nuotraukų autorius Alfredas Pliadis.

 

Nuotraukose: 2008 m. pagrindinis prizas įteiktas Žinių radijo redakcijai; specialieji prizai-tūtos; „Kariško bato" nominacija įteikta „Baltic News service" redakcijai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media