Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Afganistane tarnaujančių karių artimieji susitiko su krašto apsaugos ministre Alytuje

2009.12.30
image

Gruodžio 29 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Alytuje susitiko su Goro provincijoje Afganistane tarnaujančių Lietuvos karių artimaisiais. Šiuo metu Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja dešimta Lietuvos karių pamaina (PAG-10). Didžiąją dalį šios pamainos sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės (Alytus) kariai, todėl susitikime dalyvavo ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo karininkai. Į renginį taip pat atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Anne E. Derse su vyru ir JAV jūrų pajėgų atašė komandoras Tomas Alksninis su žmona.

 

Alytaus Jaunimo centre šventinė popietė karių artimiesiems prasidėjo PAG-10 vado pulkininko Gedimino Macijausko kalėdinio sveikinimo ir pasakojimo apie tarnybą Goro provincijoje vaizdo įrašu. Susirinkusieji galėjo pamatyti ne tik autentiškų šios provincijos gamtos, vietinių gyventojų kasdienybės vaizdų, bet ir sužinoti, ką veikia jų sūnūs, vyrai, broliai, seserys toli nuo gimtojo krašto, kaip tarnauja ir ilsisi PAG stovykloje Čagčarane. PAG-10 ryšių su visuomene karininko vyr. ltn. Skomanto Povilionio atsiųstoje vaizdo medžiagoje buvo nufilmuotos karių patruliavimo, susitikimų su vietiniais gyventojais, poilsio ir Kūčių vakarienės akimirkos. Salėje sėdintys karių artimieji džiaugėsi ekrane pamatę savo artimų žmonių veidus.

 

Po trumpo pažintinio filmo krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pasveikino visus su praėjusiomis  šv. Kalėdomis ir ateinančiais Naujaisiais metais ir padėkojo už moralinį karių palaikymą, supratimą ir  kantrybę laukiant tarptautinėse operacijose tarnaujančių savo artimųjų, Lietuvos karių. „Žiūrėdami filmą, jūs matėte karius laužančius kalėdaičius, ir greičiausiai tą minutę jie galvojo apie jus esančius čia, Lietuvoje, – kalbėjo ministrė. – Mūsų kariai atlieka savo tarnybą ir Goro provincijoje, ir Kandahare, ir Kabule, nes būdami NATO nariais mes kartu su kitomis šalimis dalyvaujame tarptautinėse operacijose ne tik dėl pasaulio saugumo situacijos stabilizavimo, bet ir dėl savo šalies saugumo. Mes žinome, kad iškilus grėsmei Lietuva taip pat sulauks pagalbos iš savo partnerių.“ R.Juknevičienė trumpai apžvelgė karinės misijos Afganistane perspektyvas, partnerystės  su JAV kryptis.

 

JAV ambasadorė A. E. Derse lietuviškai padėkojo už galimybę pabūti kartu ir sakė, kad Lietuvos karių tarnyba Afganistane yra labai svarbi mūsų visų saugumui. „Neseniai turėjau progą aplankyti Lietuvos karius Afganistane ir mačiau, kokį gerą darbą jie ten atlieka,“ – sakė ambasadorė. Pasak jos, Amerika džiaugiasi, kad Lietuva yra viena ištikimiausių jos draugų Europoje ir pasaulyje.    

 

Po KASP vado pasveikinimo ir palinkėjimo kuo greičiau sulaukti pavasario ir sugrįžtančių savo artimųjų iš tolimojo Goro, susirinkusieji galėjo pateikti klausimus krašto apsaugos ministrei ir kariuomenės atstovams. Karių artimuosius domino internetinio ryšio, telefoninių pokalbių, siuntinių perdavimo galimybės, karių atlyginimo klausimai, į kuriuos atsakinėjo atvykę svečiai.
  
Tuo metu mažieji susitikimo dalyviai – karių vaikai – džiaugėsi sulaukę Kalėdų Senelio su dovanų pilnu maišu ir prie papuoštos eglutės deklamavo eilėraščius, dainavo.

 

Po trumpos vaišių pertraukėlės visus susirinkusiuosius kartu padainuoti pakvietė Veronika Povilionienė, kurios sūnus šiuo metu taip pat tarnauja Goro provincijoje Afganistane. Dainininkė sakė, kad vakar sulaukusi sūnaus elektroninio laiškelio, kuriame jis rašąs, kad jam viskas gerai ir greitai grįšiąs. „Jam – greitai, o man – dar keturi mėnesiai,“ – pasiguodė kario mama ir užtraukė kalėdinę dainą, kuriai pritarė visi salėje.  

  

PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane.  Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG-10 tarnauja maždaug 120 Lietuvos karių. Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. 

 

Danguolė Bičkauskienė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel.: 8 686 06265, 2735520.

Vrš. Eugenijaus Žygaičio (Krašto apsaugos savanorių pajėgos) nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media