Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Žinių archyvas (2009 - 09)

Krašto apsaugos ministrė Kaune aptars politines ir karines aktualijas
2009.09.24
imgRugsėjo 25 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lankysis Kaune ir dalyvaus įvairiuose atskirų bendruomenių organizuojamuose susitikimuose su Žaliakalnio apygardos rinkėjais, informuodama juos apie koalicinės Vyriausybės veiklą, naujausius jos sprendimus. Taip pat numatytas karšto apsaugos ministrės susitikimas ir su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadovybe ir Kauno miesto savivaldos atstovais. Šio pasitarimo metu bus kalbama apie Antrojo paieškos ir gelbėjimo posto tolimesnė veiklos perspektyvas.
null
Prie krašto apsaugos vertybių populiarinimo prisidės ir Lietuvos skautija
2009.09.24
img

Rugsėjo 24 d. Kaune krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Rasa Dumčiūtė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Sutartis buvo pasirašyta atsižvelgiant į abipusį poreikį skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės gynimo ir nacionalinio saugumo klausimais, ugdyti pilietiškumą, patriotiškumą ir atsakingumą, taip pat norint stiprinti moralines ir dorovines, fizines ir intelektualines jaunosios kartos savybes.

null
Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė lankysis motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“
2009.09.24
img

Rugsėjo 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė, lankysis Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas" Rukloje (Jonavos r.), kur susipažins su Lietuvos kariuomene, o vėliau Gaižiūnų poligone stebės karių pratybas.

Prezidentę lydės krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

null
Rukloje rengiamos Baltijos bataliono padalinių pratybos „Sumanus erelis 09/2“
2009.09.23
img

Rugsėjo 22–24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje rengiami Baltijos bataliono padalinių valdymo grupių mokymai, kuriuose dalyvauja kariai iš Estijos ir Lietuvos.

 

Mokymų tikslas - tobulinti Baltijos bataliono padalinių valdymo grupių įgūdžius planuojant ir vykdant gynybinius veiksmus. Gavusios užduotį, Baltijos bataliono padalinių valdymo grupės vykdys vietovės rekognoskuotę, vadovavimo ir valdymo procedūras. Mokymų metu didelis dėmesys bus kreipiamas į visų prieštankinių ginklų ugnies sistemų integravimą, jų panaudojimo planavimą bei integravimą į bendrą (tiesioginės ir netiesioginės) bataliono ugnies sistemą.

null
Akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai
2009.09.23
img

Rugsėjo 24 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko atsisveikinimas su kadenciją baigiančiu Lenkijos Respublikos gynybos atašė Lietuvai pulkininku Mareku Boskiu (Marek Boski) bei naujojo gynybos atašė pulkininko Zbigniewo Wasielewskio (Zbigniew Wasielewski) akreditavimo ceremonija.

null
Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius dalyvavo NATO karinio komiteto konferencijoje
2009.09.23
imgRugsėjo 19-20 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dalyvavo Portugalijos sostinėje Lisabonoje vykusioje NATO karinio komiteto konferencijoje, kurioje daugiausia dėmesio buvo skirta operacijai Afganistane ir naujajai NATO strategijos koncepcijai aptarti.
null
Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Jungtinės Karalystės pirmasis jūrų lordas
2009.09.23
img

Rugsėjo 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintis Jungtinės Karalystės (JK) pirmasis jūrų lordas ir JK karališkojo laivyno Štabo viršininkas admirolas seras Markas Stanhope.

null
Žiniasklaidos atstovai kviečiami susipažinti su Karinių jūrų pajėgų „Flyvefisken“ klasės patruliniu laivu P12 „Dzūkas“
2009.09.22
img

Rugsėjo 24 d. žurnalistai kviečiami į Karinių jūrų pajėgas susipažinti su „Flyvefisken" klasės patruliniu laivu P12 „Dzūkas", jo kasdiene veikla užtikrinant Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos, teritorinės jūros bei pakrantės vandenų saugumą. Esant geram orui, planuojamas išėjimas laivu į jūrą.

 

Naujos kartos Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų „Flyvefisken" klasės patruliniai laivai P11 „Žemaitis" ir P12 „Dzūkas" jau daugiau nei metus saugo Lietuvos teritorinius vandenis ir išskirtinę ekonominę zoną Baltijos jūroje. Tai moderniausi iš keturių Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinių laivų diviziono rikiuotėje esančių laivų. Per daugiau nei metus šių naujų laivų įgulos puikiai perprato laivus, jų įrangą ir technines charakteristikas. Įgulos nuolat tobulina kovinius veiksmus vykdydamos patruliavimo darbus jūroje, dalyvaudamos karinėse pratybose, vykdydami bendras užduotis su kitais laivais ir Karinių oro pajėgų orlaiviais.

null
Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Jungtinės Karalystės pirmasis jūrų lordas
2009.09.22
img

Rugsėjo 23–25 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Jungtinės Karalystės (JK) pirmasis jūrų lordas ir JK karališkojo laivyno Štabo viršininkas admirolas seras Markas Stanhope.

 

Rugsėjo 23 d., trečiadienį, svečias ir jį lydinti delegacija Krašto apsaugos ministerijoje susitiks su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, Gynybos štabo viršininku flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku, kitais Ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovais. Rugsėjo 24 d. adm. seras M. Stanhope lankysis Klaipėdoje, Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) štabe ir Karo laivų flotilėje, susitiks su KJP vadu jūrų kapitonu Olegu Mariničiumi.

null
Alytuje vyko Birutės bataliono taurės dažasvydžio turnyras
2009.09.22
img

Rugsėjo 18 d. minint Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo Alytaus motorizuotajam pėstininkų batalionui 15-ąsias metines, batalione pirmą kartą buvo surengtas Bataliono taurės dažasvydžio turnyras.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media