Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Japonijos Vyriausybės lėšomis Afganistano Goro provincijoje bus pastatytos mokyklos

2009.09.30
image

 

Rugsėjo 26–29 d. Afganistano Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (toliau – PAG), lankėsi Japonijos ambasadorius Afganistane Shigeyuki Hiroki (Šigejuki Hiroki). Ambasadoriaus vizito pagrindinis tikslas – su Afganistano nevyriausybinių organizacijų atstovais pasirašyti sutartį dėl keturių mokyklų statybos Goro provincijoje.


Mokyklas planuojama statyti Čagčarano, Dowlat Yaro ir Lal Sarjangle vietovėse. Pastačius mokyklas, bus pagerintos mokymosi sąlygos 2370 moksleivių ir atsiras galimybės įsidarbinti apie 5490 žmonių. Bendra šių projektų vertė – 379 tūkst. JAV dolerių. Goro provincijoje neraštingumo lygis siekia net 80 proc.


Švietimas, sveikatos apsauga, infrastruktūra ir profesinis mokymas - tai prioritetinės plėtros sritys Afganistane, kurioms Japonijos Vyriausybė skiria didžiausią dėmesį.

 

Vizito metu ambasadorius ir jį lydėję PAG atstovai lankėsi viename iš provincijos kaimų, kur būsimos mokyklos statybos vietoje padėjo simbolinius pamatinius akmenis.

 

Gore ambasadorius S. Hiroki taip pat apžiūrėjo Čagčarano gatves, kurias planuojama išasfaltuoti Japonijos Vyriausybės lėšomis.

 

Viešėdamas PAG stovykloje, Japonijos ambasadorius surengė PAG karių ir civilių personalui tradicinę japonų arbatos ceremoniją. Pasak ambasadoriaus, arbatos ceremonija Japonijoje atspindi keturis principus: harmoniją, pagarbą, tyrumą ir ramybę. Šia ceremonija taip pat perteikiama pagarba joje dalyvaujantiems svečiams.

 

Ambasadorius sakė, kad arbatos ceremonija norėjo pristatyti savo šalies tradicijas ir padėkoti PAG personalui už paramą PAG dirbantiems Japonijos atstovams.

 

Arbatos ceremonijai ambasadorius į Čagčaraną atsivežė autentiškus arbatos indus ir kimono. „Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad arbatos ceremoniją ruošiu ne Japonijoje. Tai buvo pirmas kartas, kai ceremoniją surengiau Afganistane“, – sakė ambasadorius.

 

Japonijoje arbatą gerti pradėjo devintame amžiuje, o šešioliktame amžiuje gyvenęs arbatos ceremonijos meistras Sen Rikyu ištobulino ceremoniją. Nuo šio laiko ji beveik nesikeičia. Visi arbatos ceremonijos meistro judesiai tobulinami specialiose mokyklose, o tradicinio japoniško kimono dėvėjimas įtakoja rankų judesių seką ir amplitudę, kad ilgos ir plačios rankovės nesusiteptų. Visos ceremonijos metu meistras naudoja apie 10 skirtingų indų ir įrankių.

 

PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėjo veikti 2005 m. vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti devintoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

PAG-9 visuomenės informavimo karininkas kpt. Marius Varna. Nuotraukos – Mariaus Varnos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media