Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

KASP vado plk. A. Plieskio paaiškinimas dėl karių savanorių ir aktyviojo rezervo prievolininkų atlyginimo mažinimo

2009.10.02
image

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) savo prigimtimi yra išskirtinė karinių pajėgų dalis, kurioje tarnaujantys kariai išsiskiria aukšta motyvacija, savanorystės dvasia ir asmenine iniciatyva sąmoningai ir profesionaliai prisidėti prie savo krašto saugumo stiprinimo. Savanorių pajėgose tarnaujantiems žmonėms - vyrams ir moterims - jų karinė tarnyba nėra pirminis ar pagrindinis pragyvenimo šaltinis, todėl darbo užmokestis nėra svarbiausias savanoriškosios karo tarnybos pasirinkimo motyvas. Savanoriai kariai per metus tik apie 20 dienų praleidžia kariniuose užsiėmimuose, todėl dauguma šių žmonių turi savo civilinius darbus, užsiėmimus, gyvena įprastai kaip visi kiti šalies piliečiai. Panašiu principu veikia ir atitinkamos aktyviojo rezervo pajėgos užsienio valstybėse. Vis dėlto, svarbiausias kario savanorio bruožas yra tai, kad jis tiek moraliai, tiek karine prasme yra pasiruošęs įsijungti į krašto gynybą pagal iškilusius poreikius, nes jis priklauso aktyviajam rezervui.

 

Viena iš svarbiausių priemonių didinti karių savanorių motyvaciją yra kovinio rengimo kokybė. Karinių užsiėmimų ir pratybų profesionalumas, užduočių originalumas ir sudėtingumas, be abejonės, įkvepia ir stiprina patriotiškai nusiteikusių piliečių, tapusių savanoriais, ryžtą prisidėti prie savo krašto gynybinių pajėgumų stiprinimo. Taigi, išanalizavusi minėtus aspektus ir atsižvelgusi į sudėtingą finansinę situaciją Lietuvoje ir pačioje krašto apsaugos sistemoje, KASP vadovybė inicijavo pasiūlymą sumažinti kario savanorių užmokesčio dydį 30 procentų. Tokiu sprendimu yra siekiama pagerinti kovinio rengimo kokybę, daugiau lėšų skiriant pratybų rengimui.

 

Lietuvos kariuomenėje iki 1997 metų kariams savanoriams kompensacija už tarnybos metu sugaištą laiką nebuvo visiškai mokama, tačiau vyrai ir moterys kreipdavosi į pajėgas norėdami tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Iki 2006-ųjų kariams savanoriams buvo mokama 75 proc. tarnybinio profesinės karo tarnybos kario atlyginimo dydžio kompensacija. Nežiūrint to, kad kompensacija buvo padidinta iki 100 proc., norinčiųjų tapti kariais savanoriais skaičius nedidėjo. Susidomėjimas kario savanorio tarnyba yra tiesiogiai susijęs su šioms pajėgoms patikėtos užduoties reikšmingumu ir galimybėmis tinkami pasirengti jos vykdymui. KASP kariams patikėjus vykdyti įvairias tarptautines užduotis, situacija pastebimai pagerėjo.

 

Kad toli gražu ne visi kariai savanoriai renkasi tarnybą dėl finansinio atlygio patvirtina ir toks pastarųjų dienų pavyzdys, kai kario kursą klausantis karys savanoris, atsakydamas į Lietuvos televizijos žurnalistės klausimus apie sumažintą kompensaciją, atsakė, jog pradėdamas tarnybą KASP jis iš viso nesitikėjo, kad už tarnybą bus mokama kompensacija.

 

Būtina priminti, kad atlyginimo už tarnybą dydis nebus sumažintas pasirengimui į misiją pašauktų, taip pat tarptautinėse operacijose tarnaujančių ir, prireikus, po misijos reabilitaciją atliekančių karių.

 

Remiantis ilgamete patirtimi galima apibendrinti, kad kariai savanoriai visada buvo labiau suinteresuoti kokybišku koviniu rengimu, todėl ir šį kartą buvo orientuotasi į šį motyvacijos aspektą.

 

Nuotrauka iš KAM nuotraukų archyvo

 

2012-07-04 12:19

sgsgvnx

FY01LH , [url=http://riibumxgsflc.com/]riibumxgsflc[/url], [link=http://wdohqonkbvea.com/]wdohqonkbvea[/link], http://lqrfcxubxewo.com/
2012-07-04 07:16

miwxau

PJ1IBt jctjegzxeyhf
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media