Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Krašto apsaugos ministrė susitiko su NATO karinio komiteto vadovu

2009.04.30
image

Balandžio 29 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Lietuvoje viešinčiu NATO karinio komiteto pirmininku admirolu Džiampaolu Di Paola (Giampaolo Di Paola).

 

Susitikimo metu buvo kalbėtasi apie tolesnį Lietuvos kaip NATO narės indėlį stiprinant tarptautinį saugumą.

 

Krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė pabrėžė, kad Lietuvos narystė NATO yra šalies saugumo garantas, todėl mūsų karinės pajėgos vykdydamos savo įsipareigojimus aktyviai dalyvauja NATO tarptautinėse operacijose. Vasaros laikotarpiu Lietuva šiek tiek padidins savo karių skaičių Afganistane dėl ten vyksiančių rinkimų.

 

Ministrė pasisakė už tolesnį transatlantinių ryšių stiprinimą ir glaudesnį NATO ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą gynybos srityje. Taip pat ministrė pabrėžė, kad Aljansas privalo turėti realius pajėgumus, kurie įgalintų įgyvendinti visus Šiaurės Atlanto sutarties įsipareigojimus.

 

Krašto apsaugos ministrė padėkojo NATO karinio komiteto pirmininkui už sąjungininkų teikiamą Lietuvai labai svarbią paramą – Baltijos šalių oro erdvės patruliavimo misiją, kurią atlieka NATO šalių naikintuvai. Admirolas di Paola pabrėžė, kad ši misija yra tiesioginė NATO įsipareigojimo Baltijos šalių saugumui išraiška.

 

NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Dž. Di Paola sakė suprantąs Lietuvos ekonominę situaciją šiuo metu, tačiau ragino neišsižadėti NATO rekomenduojamo 2 proc. nuo BVP gynybos finansavimo lygio kaip ilgalaikio tikslo ir perspėjo, kad neproporcingai taupant saugumo ir gynybos sąskaita rizikuojama taip susilpninti gynybinius pajėgumus, kad paskui teks juos kurti iš naujo. Jis aukštai įvertino ligšiolinį Lietuvos įnašą į Aljanso vykdomas operacijas, ypač Afganistane, pabrėždamas, kad savo laiku prisiimdama įsipareigojimą vadovauti vienai iš provincijų atkūrimo grupių Lietuva pasitarnavo kaip įkvėpiantis pavyzdys kitoms sąjungininkėms. Svečias kalbėjo ir apie šiuo metu kuriamą NATO strateginę koncepciją, kur svarų indėlį gali padaryti ir Lietuvą, ypač apibrėžiant augančią transatlantinio ryšio ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimo svarbą besikeičiančioje saugumo aplinkoje ir kalbant apie NATO santykius su Rusija kaip svarbia ir sudėtinga partnere svarbiausiais Europos ir pasaulio saugumo klausimais. Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė sakė, kad Lietuva yra suinteresuota konstruktyviais santykiais su kaimynine Rusija.

 

Danguolė Bičkauskienė

KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams

Tel.: 8 686 06265, 2735520

A. Pliadžio nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media