Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Karaliaus Mindaugo batalionas ruošiasi budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje

2009.04.30
image

Pajuostyje (Panevėžio r.) dislokuoto Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai  2010 m. pirmąjį pusmetį budės Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgų kovinėje grupėje. Kartu su lietuviais šioje kovinėje grupėje budės Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Vokietijos kariai.

 

Lietuvos kontingentą ES kovinėje grupėje sudarys Mindaugo bataliono motorizuotoji pėstininkų kuopa su aprūpinimo būriu, civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius, karo policijos skyrius ir tarptautiniam štabui priskirti kariai. Iš viso apie 130 karių.

 

Rengiantis budėti daugiausia dėmesio skiriama motorizuotajai pėstininkų kuopai ir aprūpinimo padaliniui.

 

Karių rengimas budėti ES greitojo reagavimo pajėgose vyksta trimis etapais, kurių pirmasis – individualusis specialistų ir vadų rengimas – prasidėjo dar praėjusių metų pabaigoje. Šiuo metu vyksta jau II pasirengimo etapas – kolektyvinis rengimas iki motorizuotosios pėstininkų kuopos vertinamųjų lauko taktinių pratybų – nacionalinio vertinimo, vyksiančio šių metų liepą. Vėliau prasidės III etapas – kolektyvinis rengimas iki šių metų rudenį Lenkijoje planuojamų ES kovinės grupės galutinių vertinamųjų pratybų.

 

Kariai, paskirti į tarptautinį štabą, pasirengimo metu vykdys savo kasdienines funkcijas, dalyvaus organizuojamuose seminaruose, konferencijose, kursuose ir kontrolinėse bei baigiamosiose pratybose.

 

„Esame kariai, pasirengę atlikti savo pareigą ten, kur prireiktų atstovauti Lietuvos interesams, todėl šiai užduočiai rengiamės atsakingai, atsižvelgdami į įvardytas galimas užduotis – nuo taikos palaikymo iki taikos įvedimo”, – sakė būsimas Lietuvos kontingento ES kovinėje grupėje vadas Karaliaus Mindaugo MPB štabo viršininkas majoras Liudas Gumbinas.

 

Supratimo memorandumas dėl penkiašalės ES kovinės grupės buvo pasirašytas 2006 m. lapkričio 13 d. Briuselyje vykusio ES gynybos ministrų susitikimo metu.

 

ES kovinės grupės – tai daugianacionalinės jungtinės greitojo reagavimo pajėgos, skirtos kovai su krizėmis. ES narės priskiria po pusmetį budėti jose savo karius ir techniką. Kovinėms grupėms priskirti nacionaliniai kariniai vienetai budi savo šalyse būdami aukštos parengties, o ES politinei vadovybei priėmus sprendimą panaudoti kovinę grupę krizės regione kariai per 5–10 dienų turi būti pasirengę vykti į operaciją bet kur už ES ribų, 6 tūkst. kilometrų spinduliu aplink Briuselį.

 

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metų pradžioje, o nuo 2007 metų pradžios kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes. Kiekvieną grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Ryšių asmuo: būsimasis ES KG LT kontingento vadas, bataliono štabo viršininkas majoras Liudas Gumbinas, tel. (8 687) 10926.

 

Mindaugo MPB atstovas spaudai kapitonas Mindaugas Neimontas

 

***

 

Lietuva kaip visateisė ES narė nuo 2004 metų aktyviai dalyvauja formuojant Europos saugumo ir gynybos (ESGP) politiką, prisideda prie jos plėtros. Tai apima ne tik dalyvavimą politinių karinių institucijų veikloje, bet ir įsipareigojimus dalyvauti karinėse ESGP operacijose, pajėgumų plėtros procese, taip pat skirti karinius pajėgumus greitojo reagavimo operacijoms. Lietuva finansiškai prisideda prie visų ES karinių operacijų per ATHENA mechanizmą iš Krašto apsaugos ministerijai skiriamų asignavimų dengdama jai tenkančią bendrųjų operacijų išlaidų dalį.

 

ESGP pagrindinis tikslas – krizių valdymas Europai artimuose regionuose, taip kuriant saugumo ir stabilumo erdvę prie ES sienų. Lietuvos dalyvavimas karininėse ir civilinėse operacijose grindžiamas Lietuvos užsienio politikos prioritetais, todėl Lietuvos dalyvavimo ESGP operacijose prioritetai orientuoti į regionus, kuriuose Lietuva dalyvauja NATO karinėse operacijose. Rytų Europa  užima svarbią vietą Lietuvos užsienio politikoje, todėl Lietuva remia aktyvesnį ES turimų krizių valdymo ir konfliktų sprendimo priemonių panaudojimą šiame regione.

Lietuva remia tolesnę ESGP plėtotę ir ateityje pagal galimybes toliau skirs pajėgumus dalyvauti ES karinėse bei civilinėse operacijose ir misijose. Nuo 2003 m. Lietuva nuolat siunčia karininkus į ES vadovaujamas karines operacijas, pirmoji kurių buvo operacija „Concordia” Buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, nuo 2004 m. dalyvaujame ALTHEA operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje, skyrėme po du štabo karininkus ES operacijų štabams Kongo Demokratinėje Respublikoje (EUFOR RD Congo) bei Čade ir Centrinėje Afrikos Respublikoje (EUFOR TCHAD/RCA), atsakingai ruošiamasi dalyvauti 2010 m. ES greitojo reagavimo pajėgose, skiriant  karinius pajėgumus bendrai Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos bei Slovakijos kovinei grupei.

 

Nuotr. autorė - bataliono fotografė: Silvija Pranauskaitė-Bitinienė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media