Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Daugiausia apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją žino moksleiviai iš Antazavės, Marijampolės ir Mažeikių

2009.04.29
image

Balandžio 24 d. Radviliškyje įvyko 14-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” finalas, paskelbti nugalėtojai.

I vietą užėmė Marius Špūras iš Antazavės (Zarasų r.)  Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos (mokytojas Darius Tvardauskas), II vietą – Vytautas Jakštys iš Marijampolės Jono Totoraičio vidurinės mokyklos (mokytoja Rasa Burinskienė), III vietą – Gedas Baranauskas iš Mažeikių „Ventos” vidurinės mokyklos (mokytojas – Antanas Šiaulys).

Iš viso Radviliškyje varžėsi 39 mokiniai. Finalas Radviliškis buvo pasirinktas neatsitiktinai. Netoli Radviliškio esančiame Mėnaičių kaime 1949 m. vasario 16 d. buvo pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija, o šie metai yra paskelbti Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio metais. Be to, šiemet Lietuvos karo aviacija mini įkūrimo 90-metį; Radviliškyje yra įsikūręs Oro gynybos batalionas.

Moksleiviai ir jų mokytojai galėjo apžiūrėti Oro gynybos batalioną, apsilankė Aviacijos bazėje Šiauliuose, vyko  į Mėnaičius, kur prie memorialo laisvės kovotojams padėjo gėlių.

Kasmet rengiamą konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Konkursas vyksta dviem etapais. Pirmasis konkurso etapas iki balandžio mėnesio vyko Lietuvos miestuose ir rajonuose. Jį rengė Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės kartu su savivaldybių, panorusių prisidėti prie šio renginio, švietimo skyriais.

Klausimus konkurso finalui parengė kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pulkininko leitenanto dr. Gintauto Surgailio.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkurso atsiradimą lėmė keli dalykai – SKAT nemažą dėmesį skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įdomesnių bei įvairesnių bendravimo formų. Be to, bendraujant su jaunimu, mokytojais ir kitais visuomenės atstovais, buvo pastebėta, kad visuomenė labai mažai žino apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, kovas už nepriklausomybę ir rezistencijos laikotarpį.

Konkursas, kuriuo siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, puoselėti patriotinius jausmus, skatinti domėtis Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija ir dabartine veikla, organizuojamas jau keturiolika metų. Todėl dalis pirmųjų konkursų „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” nugalėtojų ir dalyvių jau susiejo savo ateitį su Lietuvos kariuomene.

Nuotraukoje (aut. vrš. E. Žygaitis) iš kairės: V. Jakštys, M. Špūras, G. Baranauskas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media