Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2009 - 02)

Naujoji Lietuvos karių pamaina ketina skatinti Afganistano gyventojų domėjimąsi sportu
2009.02.28
imgPaskutinę vasario savaitę Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) kariams perdavė taurę, medalių komplektų ir sporto inventoriaus. Visi šie daiktai bus nugabenti į Goro provinciją ir perduoti Goro provincijos sporto departamentui.
null
Karo policija sulaikė Algirdo bataliono karį
2009.02.27
Vasario 27 d. Karo policija, organizuotos operacijos metu, sulaikė Algirdo bataliono karį seržantą D. P., kurio asmeniniame automobilyje rasta 100 litrų dyzelinio kuro. Karo policijos operacijos metu buvo sulaikyta ir grupė civilių asmenų karinėje teritorijoje, kurių automobiliuose rastos tuščios kuro talpos. Nustatinėjamos jų sąsajos su įvykdytomis kuro vagystėmis iš Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Pagal atskirus kuro vagysčių atvejus, Karo policijos Kauno įgula pradėjo tris ikiteisminius tyrimus.
null
Karinėms jūrų pajėgoms perduotas gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai”
2009.02.27
imgVasario 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) perduotas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai”. Uosto kapitono tarnyboje Klaipėdoje laivo perdavimo-priėmimo aktą pasirašė KJP štabo viršininkas komandoras Artūras Stankaitis ir Klaipėdos uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius. Gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai” KJP perduotas kartu su įgula ir visa žmonių gelbėjimui ir išsiliejusių naftos produktų likvidavimui reikalinga įranga.
null
Krašto apsaugos ministrė susipažino su patikrinimų dėl ūkinės finansinės veiklos Afganistane apžvalga
2009.02.26
Vasario 26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė išklausė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo parengtą ataskaitą apie Afganistane dislokuotų Lietuvos kariuomenės karinių vienetų 2006–2008 metais vykdytą ūkinę finansinę veiklą. Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė buvo supažindinta su Lietuvos kariuomenės Vidaus audito departamento atlikto Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) logistinės veiklos audito apžvalga ir Jungtinio štabo viršininko sudarytos tarnybinio patikrinimo komisijos išvadomis. Taip pat vadovybei buvo pateiktas priemonių planas Afganistane dislokuotų Lietuvos kariuomenės karinių vienetų aprūpinimo procesuose rastiems trūkumams šalinti.
null
Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva Seimo ir Valstybės kontrolės atstovai „Hunt” laivų įsigijimo projektą aptarė su JK gynybos ministerijos atstovais
2009.02.26
Vasario 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerijos Ginkluotės ir technikos pardavimo agentūros atstovai. Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva jie susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu Sauliumi Pečeliūnu ir Valstybės kontrolės atstovais. Susitikimų metu buvo pateikta informacija apie Lietuvos vykdomą dviejų „Hunt” klasės kovos su minomis laivų įsigijimo iš JK projektą.
null
Krašto apsaugos ministrė dalyvaus Baltijos gynybos koledžo įkūrimo dešimtųjų metinių minėjimo renginiuose Estijoje
2009.02.26
Vasario 27 d. krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovų delegacija dalyvaus Baltijos gynybos koledžo (angl. Baltic Defence College, BALDEFCOL) įkūrimo dešimtųjų metinių minėjimo renginiuose Tartu, Estijoje. Šventėje taip pat planuoja dalyvauti Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves), Latvijos Prezidentas Valdis Zatleris (Valdis Zatlers), Estijos ir Latvijos gynybos ministrai, kiti svečiai.
null
Rukloje vyksta Baltijos bataliono padalinių vadų ir štabo personalo mokymai
2009.02.25
imgVasario 23 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.) prasidėjo Lietuvos vadovaujamo trišalio Baltijos bataliono padalinių vadų ir bataliono štabo mokymai, kuriuose dalyvauja Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai. Penkias dienas truksiančių mokymų tikslas – suvienodinti Baltijos bataliono padalinių ir štabo veiklos, kovinių operacijų vykdymo, paramos ir vadovavimo standartines procedūras, siekiant tinkamai pasirengti bataliono kovinio pasirengimo vertinimui.
null
Kaip Gedimino štabo bataliono kariai Užgavėnes šventė
2009.02.24
imgVasario 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio (LDK) Gedimino štabo bataliono kariai ir darbuotojai su dainomis ir šokiais palydėjo žiemą, vaišinosi blynais ir ant Užgavėnių laužo sudegino Morę. LDK Gedimino štabo bataliono kolektyvą aplankė didelis būrys persirengėlių čigonių, giltinių ir kitokių personažų, kurie savo dainomis ir šmaikščiomis istorijomis linksmino karius ir darbuotojus, kvietė visus eiti į lauką iš kiemo varyti žiemą.
null
Antrasis Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas pakrikštytas „Dzūko” vardu
2009.02.23
imgVasario 23 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) karo laivų flotilėje Klaipėdoje vyko iškilminga naujojo patrulinio laivo P12 inauguracijos ir vardo suteikimo ceremonija.
null
Lietuvos karo aviacijos 90-mečiui – paroda „Lietuvos karo aviacija 1919–1940”
2009.02.23
imgVasario 23 d. Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų štabe Kaune atidaryta Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda „Lietuvos karo aviacija 1919–1940”, skirta Lietuvos karo aviacijos 90-mečiui. Karybos istorijos (1795–1940) skyriaus vedėjos Dalės Naujalienės ir vyriausiųjų muziejininkų Pauliaus Radzevičiaus bei Andriejaus Stoliarovo parengta paroda pristato talentingų lietuvių konstruktorių, karo lakūnų, karo lėktuvų nuotraukas, atgaivina gal kiek primirštą, bet labai įdomų Lietuvos karo aviacijos istorijos tarpsnį. Rengiant parodą panaudota Vytauto Didžiojo karo ir Lietuvos aviacijos muziejų medžiaga.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media