Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuva padeda stiprinti Afganistano Goro provincijos teisėsaugos institucijas

2009.01.19
image

 

 

Sausio 18 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane buvo pradėti kvalifikacijos kėlimo kursai provincijos teisėsaugos sistemos darbuotojams.

 

Kursai finansuojami iš Lietuvos Vyriausybės (Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos) ir Europos Komisijos lėšų ir yra skirti jau pažengusiems klausytojams. Jų metu Goro provincijos prokurorai ir teisėjai tobulins savo žinias ikiteisminio tyrimo, tarptautinės teisės, kriminalistikos, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ir kitose srityse.

 

Kursų pradžios proga surengtoje oficialioje ceremonijoje dalyvavo būsimieji klausytojai ir kiti svečiai, tarp jų – Lietuvos specialiosios misijos Afganistane atstovai ir Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnaujantys kariai ir civiliai.

 

Sveikindamas kursų klausytojus, Goro provincijos generalinis prokuroras Abdul Aziz Samadi sakė: „Džiaugiuosi, kad tarptautinė bendruomenė supranta, kaip svarbu mūsų provincijoje stiprinti teisėsaugos institucijas ir gerinti jų darbo kokybę. Labiausiai noriu padėkoti Lietuvos Vyriausybei, kurios iniciatyva vyksta šie mokymai. Tikiuosi, kad tokie mokymai vyks ir ateityje, suteikdami mums galimybę tobulėti”.

 

Vėliau ceremonijoje kalbėjo Goro provincijos Apeliacinio teismo pirmininkas ir Jungtinių Tautų organizacijos UNAMA Goro provincijos skyriaus direktorius. Kalbėjusieji pabrėžė mokymų reikšmę siekiant efektyviau kovoti su nusikalstamumu provincijoje, taip pat su tokiomis didžiosiomis problemomis, kaip narkotikų tranzitas ir korupcija.

 

„Teisinė sistema – tai bet kurios šalies visuomenės pagrindas. Visuomenė gali klestėti tik tada, kai jaučiasi apsaugota ir ginama. Todėl Europos Sąjunga ir Lietuva Goro provincijos teisėsaugos institucijų stiprinimą laiko vienu svarbiausių tikslų atkuriant šią provinciją”, – sveikindamas kursų dalyvius sakė Lietuvos specialiosios misijos Afganistane atstovas Andrius Purvaneckas.

 

Kursus Goro provincijos teisėsaugos institucijų atstovams organizuoja Afganistane veikianti Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikaltimų prevencijos organizacija (UNODC) ir Tarptautinė migracijos organizacija iš Lietuvos Vyriausybės ir Europos Komisijos lėšų. Kursai vyksta keliais etapais. Pirmajame etape 2008 metų liepą–rugpjūtį buvo rengiami bazinių žinių kursai. Juose dalyvavo per pusšimto klausytojų, tarp jų – Goro teismų, prokuratūros, policijos kalėjimo administracijos darbuotojai, advokatai. Dešimt sėkmingiausiai bazinius kursus išėjusių klausytojų buvo pakviesti į aukštesnio lygio kursus Kabule. Pasak Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikaltimų prevencijos organizacijos projektų koordinatoriaus Nasrat Nasratullah, svarbiausia yra tai, kad kursuose įgytos žinios liks Goro provincijoje; dešimt bazinius kursus išklausiusių specialistų dabar gali mokyti savo kolegas, todėl nebereikia kviesti specialistų iš kitur. „Mokymų nauda yra akivaizdi. Pavyzdžiui, anksčiau advokatas buvo suvokiamas kaip nusikaltėlių gynėjas, nepageidaujamas asmuo teisėsaugos institucijose, kuriam net nebuvo leidžiama susipažinti su bylos medžiaga. Dabar advokatas suvokiamas kaip būtina teisminio proceso dalyvis”, – sakė Nasrat Nasratullah.

 

Goro provincijos teisėsaugos institucijų darbuotojų mokymai – tai tik viena iš Lietuvos Vyriausybės ir Europos Komisijos bendrai finansuojamos Goro provincijos teisingumo sektoriaus stiprinimo programos dalių. Be mokymų teisėsaugos darbuotojams, vykdomi ir Goro teisėsaugos institucijų infrastruktūros gerinimo projektai. 2008 metų rugsėjį pradėta naujo Generalinės prokuratūros pastato statyba, taip pat rekonstruojamas Apeliacinio teismo pastatas. Ateityje taip pat planuojami teisėsaugos sistemos administracijos darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuose administracijos darbuotojai bus mokomi vadybos, teisės pagrindų, kompiuterinio raštingumo.

 

Nuo 2005 metų Afganistano Goro provincijoje veikia Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG). PAG – tai NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Lietuvos vadovaujamoje PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, taip pat Ukrainos ir Gruzijos karo medikai.

 

Afganistane taip pat veikia Lietuvos Respublikos specialioji misija, kurioje dirba mūsų šalies Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai, užsienio šalių diplomatai

 

Parenta pagal PAG-8 visuomenės informavimo atstovo leitenanto Karolio Zikaro informaciją.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media