Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Krašto apsaugos ministrės pažintis su Karo akademija

2009.01.08
image

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pradėjo pažintį su Krašto apsaugos ministerijai pavaldžiomis institucijomis.

 

Sausio 8 d. ministrė lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur susipažino su šios karinės aukštosios mokyklos veikla ir struktūra. Ši įstaiga yra tiesiogiai pavaldi ministerijai. Karo akademijos viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis pasakojo ministrei apie karinio mokymo institucijos uždavinius, struktūrą, personalą, finansavimą. Taip pat buvo trumpai apžvelgtas karinis ir universitetinis rengimas bei bendradarbiavimas su kitomis aukštosiomis mokyklomis tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

 

Krašto apsaugos ministrė domėjosi, ar šiuo metu rengiamų ir mokslus baigiančių kariūnų skaičius atitinka kariuomenės poreikius. Brg. gen. E. Mažeikis sakė, kad 2009 m. numatyta į Karo akademiją priimti 45 kariūnus ir tai yra optimalus, su Gynybos štabu suderintas skaičius. Taip pat priminė, kad jau dveji metai pasirašant sutartį su stojančiaisiais neįsipareigojama studijas baigusiems kariūnams suteikti garantiją gauti tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Pagal kariuomenės poreikius į tarnybą patenka tik geriausi kariūnai. Šiuo metu atranka į Karo akademiją vyksta visus metus, todėl norintys išbandyti savo galimybes studijuoti karinėje aukštojoje mokykloje gali tai padaryti iš anksto, nelaukdami mokslo metų pabaigos. 2008 m. atrankoje dalyvavo 205 jaunuoliai, tačiau tik 134 įvykdė profesinio tinkamumo testą. Generolas pastebėjo tendenciją, kad kasmet mažėja norinčių studijuoti Karo akademijoje skaičius. Be to, akademijoje dėstomos personalo vadybos ir tarptautinių santykių bakalauro programos suteikia kariūnams galimybę nepatekus į kariuomenę susirasti civilį darbą. Praėjusiais metais, atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės plėtros planus, buvo atsisakyta transporto inžinerinės vadybos bakalauro programos.

 

Brg. gen. E. Mažeikis sakė, kad daug laiko ir žmoniškųjų bei finansinių resursų Karo akademija skiria organizuojant įvairius profesinio tobulinimo, tarptautinius kursus. Ypač didelė yra vadų ir jaunesniųjų štabo karininkų kursų paklausa, todėl šiuo metu svarstoma, kaip tobulinti šią sistemą didinant klausytojų skaičių. Kalbėdama apie bendradarbiavimą su kitomis aukštosiomis mokyklomis, ministrė R. Juknevičienė atkreipė dėmesį į kariūnų humanitarinio lavinimo svarbą, kuris padėtų ugdyti jauno žmogaus kultūrinį potencialą.

 

Aptariant situacijas, kuriose susiduriama su naujais iššūkiais, buvo paminėta, kad apie pusė užsienio karo mokyklas baigusių jaunų karininkų gana greitai palieka karines pajėgas dėl geresnių komercinių pasiūlymų, todėl reikia ieškoti šios problemos sprendimo būdų. Taip pat buvo diskutuota, kaip pagerinti Lietuvos karo akademijos studijų kokybę pritraukiant į ją dirbti kompetentingus karinius dėstytojus.

Krašto apsaugos ministrė taip pat apsilankė kariūnų gyvenimo ir studijų patalpose, pabendravo su kariūnais ir kariūnėmis. Taupant krašto apsaugai skirtas lėšas numatyta, kad Karo akademijoje turės būti pristabdyti kai kurie mokymosi patalpų remonto darbai.

Krašto apsaugos ministrės atstovė spaudai Danguolė Bičkauskienė, (8 5) 2735 520, mobil. tel. 8 686 06265

Kęstučio Dijoko nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media