Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Čagčarane vyko PAG-8 ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimas

2009.01.31
image

Sausio 31 d. Čagčarane vyko Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) karių, Lietuvos specialiosios misijos Afganistane ir provincijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimas. Jame taip pat dalyvavo JAV tarptautinio vystimo agentūros (angl. USAID) ir Jungtinių Tautų parmos Afganistane misijos (angl. UNAMA) atstovai. Renginį organizavo PAG-8 Civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius.

 

„Šio susitikimo tikslas – susipažinti su nevyriausybinių organizacijų veiklos planais, pasidalinti patirtimi, užmegzti kontaktus, ir, svarbiausia – informuoti nevyriausybines organizacijas, kurios įgyvendina daug įvairių vystymo ir humanitarinės pagalbos projektų įvairiuose Goro provincijos rajonuose, apie provincijos saugumo situaciją”, – sakė PAG-8 Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Gediminas Latvys.

 

Pasak PAG-8 vado pulkininko Vytauto Reklaičio, PAG civilių, vietos ir tarptautinių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų ilgalaikiams vystymo projektams svarbiausia yra saugi padėtis provincijoje. „Todėl siekiame, kad Afganistano vyriausybė taptų pajėgi užtikrinti saugumą ir atlikti visas jai priklausančias funkcijas be tarptautinės paramos ir mes galėtumėme išvykti iš Afganistano ramia širdimi”, – sakė plk. V. Reklaitis.

 

Susitikime Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane atstovas Andrius Purvaneckas taip pat pristatė provincijos politinės situacijos įvertinimą ir misijos koordinuojamus vykdomus vystomojo bendradarbiavimo projektus, finansuojamus iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės lėšų.

 

PAG – tai NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Pagrindinė Goro PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštunta Lietuvos vadovaujama PAG pamaina. Tai jau antroji provincijos atkūrimo grupė, suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG be Lietuvos karių ir civilių taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariškiai.

 

Lietuvos Respublikos specialiojoje misijoje Afganistane dirba mūsų šalies Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai, užsienio šalių diplomatai.

 

PAG-8 visuomenės informavimo karininkas leitenantas Karolis Zikaras.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media