Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2009 - 05)

Karo policininkai susikaus bušido ringe
2009.05.06
Gegužės 7 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyks antrasis Karo policijos bušido turnyras Karo policijos vado taurei laimėti. Turnyre planuojama susikaus 12 Karo policijos karių.
null
Rusijos karinis lėktuvas An-30 B virš Lietuvos teritorijos žvalgybinį skrydį planuoja atlikti gegužės 7 d.
2009.05.06
imgŠią savaitę Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose besilankanti Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektorių delegacija žvalgybinį skrydį lėktuvu AN-30B virš Lietuvos teritorijos, jei leis oro sąlygos, planuoja atlikti ketvirtadienį, gegužės 7 d.
null
Baltijos jūroje – paieškos ir gelbėjimo pratybos
2009.05.05
imgGegužės 6–7 d. Baltijos jūros Lietuvos ir Latvijos teritoriniuose vandenyse vyks centrinės Baltijos jūros šalių regiono tarptautinės gelbėjimo ir paieškos pratybos „Bold Mercy 2009”. Pratybas organizuoja ir koordinuoja Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras. Pratybose dalyvaus Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai, Lietuvos karinių oro pajėgų, Švedijos ir Latvijos paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai, taip pat stebėtojai iš Lietuvos, Latvijos ir Švedijos.
null
Krašto apsaugos ministrė telefonu kalbėjosi su Gruzijos gynybos ministru
2009.05.05
Gegužės 5 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė telefonu kalbėjosi su Gruzijos gynybos ministru Vasilu Sicharulidze. Ministrė domėjosi apie susidariusią saugumo situaciją Gruzijoje, kur, kaip buvo pranešta, kilo neramumai viename iš karinių dalinių. Gruzijos gynybos ministras V. Sicharulidze sakė, kad situacija yra kontroliuojama. Ministras informavo, kad NATO Partnerystės taikos labui tarptautinės pratybos „Cooperative Longbow/Cooperative Lancer 2009” Gruzijoje vyks kaip planuota.
null
Kėdainiuose – Vytauto Didžiojo karo muziejaus XVI–XXI a. kertamųjų ir duriamųjų ginklų paroda
2009.05.05
Gegužės 7 d. Kėdainių krašto muziejuje atidaroma Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda „Saugojom valdovus ir karininkų garbę”. Didžiąją eksponatų dalį (jų yra daugiau nei 90) sudaro XVI–XXI a. kertamieji ir duriamieji ginklai. Parodoje bus galima išvysti kalavijus, palašus, kardus, špagas, durklus ir durtuvus, ietis, alebardas, partizanes, spontonus, kovos kirvius ir kai kuriuos kitus ginklus, taip pat tapybos ir grafikos darbus (originalus ir kopijas), kuriuose pamatysime, kaip jie būdavo naudojami.
null
Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertai lėktuvu AN-30B virš Lietuvos atliks žvalgomąjį skrydį
2009.05.04
imgGegužės 4–8 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankosi Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertų delegacija, kuri Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvu AN-30B virš Lietuvos teritorijos atliks žvalgomąjį skrydį. Žvalgomasis skrydis planuojamas gegužės 7 d., priklausomai nuo oro sąlygų. Jis bus atliekamas pagal tarptautinę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Atviros oro erdvės sutartį. Tai bus pirmas šiais metais Rusijos ginkluotės kontrolės ekspertų žvalgomasis skrydis rengiamas pagal šią sutartį.
null
Kadenciją Lietuvoje baigusiam JK gynybos atašė plk. ltn. L. Wilsonui – medalis „Už nuopelnus”
2009.05.04
imgGegužės 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo surengta atsisveikinimo su kadenciją baigusiu Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai pulkininku leitenantu Lindsay Wilsonu ceremonija. Už nuopelnus ir asmeninį indelį stiprinant Lietuvos ir JK bendradarbiavimą karinėje srityje plk. ltn. L. Wilsonui buvo įteiktas apdovanojimas – krašto apsaugos sistemos lygmens medalis „Už nuopelnus”.
null
Kariuomenės vadas gen. ltn. V. Tutkus išvyko į Briuselį
2009.05.04
Gegužės 4 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus išvyko į Briuselį (Belgija), kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) ir NATO karinių komitetų posėdžiuose. Šiandien ir rytoj vyksiančiame ES karinio komiteto posėdyje gen. ltn. V. Tutkus kartu su ES šalių kariuomenių vadais aptars saugumo politikos aktualijas, ES vykdomas tarptautines operacijas.
null
Prieš baigdami NATO oro erdvės patruliavimo misiją Danijos kariai aplankė Šiaulių apskrities vaikų globos namus
2009.05.04
imgGegužės 1 d. NATO oro erdvės patruliavimo misijos vykdymą Baltijos šalyse Danijos karališkųjų oro pajėgų kariai oficialiai perdavė kolegoms iš Čekijos karinių oro pajėgų. Likus savaitei iki misijos pabaigos išvykstančiosios šalies kariai paprastai būna užsiėmę persikraustymu, daiktų pakavimu. Tačiau, kad ir labai užsiėmę, Danijos kariai misijos Lietuvoje pabaigoje aplankė Šiaulių vaikų globos namus „Šaltinis”, Šiaulių apskrities sutrikusio vystimosi kūdikių namus ir Lietuvos vaikų teisių ginimo organizacijos „Gelbėkit vaikus” Šiaulių skyriaus socialiai remtinus vaikus.
null
Nemenčinėje vyksta Baltijos bataliono padalinių vadų mokymai
2009.05.04
imgGegužės 4–8 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta Baltijos bataliono vadų mokymai. Pratybose, kurioms vadovauja trišalio bataliono vadas plk. ltn. Remigijus Baltrėnas, dalyvauja Baltijos bataliono padalinių vadai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Mokymai vykdomi pagal iš anksto bataliono štabo parengtą puolimo operacijos planą. Mokymuose bus vertinamas vadų gebėjimas priimti taktinius sprendimus, valdyti savo padalinius ir vykdyti mūšio sekimą puolimo operacijoje.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media