Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2009 - 05)

Kariūnai dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiuose
2009.05.19
imgGegužės 16 d. Kauno Santakoje vykusioje kariuomenės ir visuomenės dalyvavo ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai. Šventė prasidėjo teatralizuota Karo akademijos teatro studijos kariūnų, persirengusių partizanais, ir „Kariūno” choro eisena, kuri sulaukė didžiulio dėmesio – į Kauno Santakos parką suplūdo tūkstantinė minia smalsuolių ir Lietuvos kariuomenės gerbėjų.
null
Kariuomenės ir visuomenės šventė vyko ir Nemenčinėje
2009.05.19
imgGegužės 15 d. Nemenčinės mieste vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Šventę pradėjo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, vėliau naująją programą parodė Garbės sargybos kuopos kariai, kuriuos žiūrovai palydėjo garsiais plojimais. Nemenką susidomėjimą sukėlė Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro karių kovinių veiksmų parodomoji programa.
null
Darbą pradėjo laikinasis JK gynybos atašė Lietuvai
2009.05.19
imgGegužės 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo akredituotas laikinasis Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Maikas Barkeris (Mike Barker). Jis pakeitė gegužės pradžioje diplomatinę tarnybą Lietuvoje baigusį pulkininką leitenantą Lindsėjų Vilsoną (Lindsay Wilson).
null
Maskva grąžino iš Lietuvos kariuomenės atstovų neteisėtai konfiskuotą fotojuostą
2009.05.19
Gegužės 19 d. Lietuvos gynybos atašė Rusijoje pulkininkui Česlovui Šlėgaičiui Rusijos gynybos ministerijos atstovai grąžino gegužės 14 d. Maskvos Šeremetjevo oro uoste iš Lietuvos kariuomenės atstovų neteisėtai atimtą fotojuostą su Lietuvoje atlikto stebėjimo skrydžio medžiaga.
null
Vilniuje pagerbti Lietuvos partizanai ir Lietuvos laisvės gynėjai
2009.05.18
imgGegužės 17 d. Vilniuje, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai. Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje buvo laikomos Padėkos Šv. Mišios už partizanus ir Lietuvos gynėjus, giedojo Vilniaus įgulos karininkų ramovės choras „Aidas”. Vėliau Simono Daukanto aikštėje vyko Valstybės vėliavos keitimo ceremonija, karių su XIV a. apranga ir ginkluote ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos (GSK) parodomojo būrio pasirodymas.
null
Arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus atviras laiškas
2009.05.18

Atviras laiškas „Lietuvos ryto" redakcijai

Šių metų gegužės 9 d. Jūsų laikraštyje buvo išspausdintas Laimos Lavastės straipsnis „Kapelionų maldas gožia skandalai ir intrigos" apie vyskupo Eugenijaus Bartulio tariamai neteisingą sprendimą, kuriuo kun. Saulių Kasmauską paskyrė vyriausiuoju kariuomenės kapelionu. Ta pačia tema pakartotinai buvo rašyta gegužės 13 d. „Lietuvos ryto" redakcijos straipsnyje „Laiko ženklai" jame akcentuojant, kad Bažnyčia neva kišasi į mokyklų programas, pasisako prieš girtuokliavimą, tačiau pati nesusitvarko savo kieme. Abejuose straipsniuose yra tiesos neatitinkančių teiginių, nepelnytų kaltinamų vysk. E. Bartuliui ir priekaištų mano, kaip Lietuvos Vyskupų Konferencijos (LVK) pirmininko, adresu. Nė vieno straipsnio autorius neišklausė mano nuomonės, todėl šiuo laišku noriu pasakyti kiek kitokią tiesą ir tikiuosi, kad išsakytos mintys bus geranoriškai priimtos bendrojo gėrio ir tiesos labui.

null
Paskelbti konkurso „Šiuolaikinio kario portretas” laureatai
2009.05.18
imgGegužės 16 d. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginyje buvo paskelbti ir apdovanoti konkurso „Šiuolaikinio kario portretas” laureatai. Šiais metais konkursas išsiplėtė ir buvo kviečiami dalyvauti ne tik rašantys žiniasklaidos atstovai, bet ir visi besidomintys Lietuvos kariuomene, rašantys ar kuriantys garso ir vaizdo medžiagą. Svarbiausia, kad ši medžiaga atitiktų konkurso temą ir būtų publikuota viešai. Konkursui 27 autoriai pateikė 51 darbą. Juos, atsižvelgdama į kūrybiškumą, originalumą, teksto kalbą, vertino šešių asmenų komisija, sudaryta iš Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Krašto apsaugos ministerijos atstovų.
null
Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė ES ir NATO veiksmų koordinacijos svarbą kovojant su Somalio piratais
2009.05.18
Gegužės 18 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Briuselyje (Belgija) susitiko su Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrais. Europos gynybos agentūros vadovaujančioje taryboje ministrai buvo supažindinti su pažanga tokiose svarbiose pajėgumų vystymo srityse kaip oro transportas, sraigtasparniai, žemės stebėjimas iš kosmoso gynybos tikslais.
null
Afganistano Goro provincijoje – devintoji Lietuvos karių pamaina
2009.05.17
Gegužės 17 d., po oficialios pasikeitimo ceremonijos Čagčarane, misiją Afganistane pradėjo devintoji Lietuvos karių pamaina, kuri Goro provincijoje tarnaus pusę metų. Didžiausias mūsų karių laukiantis iššūkis – saugumo situacija vasaros metu ir artėjantys valdžios rinkimai.
null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvaus Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime
2009.05.16
Gegužės 18 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime. ES gynybos ministrų darbotvarkėje numatytas Europos gynybos agentūros vadovaujančios tarybos posėdis, ES gynybos ministrų sesija, kurioje bus kalbama apie karinių pajėgumų vystymą ir karines operacijas, taip pat planuojamas jungtinis gynybos ir užsienio reikalų ministrų pasitarimas.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media