Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2009 - 05)

Lietuvos KJP laivai dalyvauja Baltijos jūroje vykstančiuose tarptautiniuose kariniuose mokymuose
2009.05.27
img

Gegužės 25-29 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyksta tarptautiniai kariniai mokymai „Baltijos tvirtovė 2009" (angl. „Baltic Fortress 09").

Mokymuose dalyvauja šeši su Baltijos eskadros (BALTRON) vėliava plaukiojantys ir papildomai šiems mokymams priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų (KJP) karo laivai. Lietuvai šiuose mokymuose atstovauja trys šalies KJP laivai - patrulinis laivas „Žemaitis" (P11), patrulinis laivas „Skalvis" (P33) ir minų paieškos ir neutralizavimo laivas „Sūduvis" (M52).

null
Lietuvos karo akademija su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2009.05.27
img

Gegužės 27 d. Vilniaus rotušėje pasirašyta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.

Sutartyje numatyta bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant projektus, susijusius su pilietiniu ugdymu, švietimu, meno ir mokslo sklaida. LKA meno kolektyvai - kariūnų choras, karių teatras, šokių kolektyvas, gitaros klubas - turėtų galimybę dalyvauti sostinės savivaldybės organizuojamuose renginiuose.

null
Krašto apsaugos ministerija nepratęs sutarties dėl automobilių
2009.05.27
Gegužės 27 d. LR Vyriausybei priėmus nutarimą dėl ministerijoms skirtų tarnybinių automobilių, Krašto apsaugos ministerija naudosis keturiais automobiliais. Šiuo metu krašto apsaugos ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas tarnybos reikalais naudojasi dviem Volvo S80 markės automobiliais, kurie numojami iš AB „Autoūkis" Su šia įmone sutartis dėl automobilių nuomos buvo pasirašyta 2007 m. ir šių metų birželio 11 d. baigiasi sutarties laikas (per mėnesį nuoma už abi mašinas kainavo apie 10 tūkst Lt.). Ši sutartis nebus pratęsiama, nes ir ministrė, ir kariuomenės vadas važinės KAM priklausančiu transportu. Planuojama, kad nuo birželio 11 d. jie bus vežami su Škoda Superb markės automobiliais (2007).
null
Pasirengimą misijai Afganistane pradėjo PAG- 10 kariai
2009.05.26

Gegužės 18 d. pasirengimą tarptautinei misijai Afganistane pradėjo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės 10-osios Lietuvos karių pamainos (PAG 10) kariai.

 

„Šiuo metu vyksta štabo kolektyvinis rengimas, kai kurių padalinių vadų bei specialistų, tokių kaip taiklieji šauliai ar visureigio vairuotojai, rengimas, yra ruošiama dokumentacija bei peržiūrimi svarbiausi dokumentai, kuriais kariai turės naudotis vykdydami savo misiją Afganistane", - sakė majoras Arturas Jasinskas, tarptautinės operacijos metu vykdysiantis PAG-10 štabo viršininko pareigas. Priklausomai nuo funkcinės srities, specialistai yra rengiami Alytuje, Klaipėdoje, Rukloje bei Kaune.

null
Pabradės poligone vaikams bus organizuojama vasaros stovykla „Šaunuolis
2009.05.26
img

Gegužės 26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Vilniaus miesto meras Vytas Navickas pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pilietinio ugdymo ir sveikatingumo stovyklos „Šaunuolis", kuri vyks Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone.

„Šaunuolis" - nemokama socialiai remtinų ir rizikos grupei priklausančių vaikų ir jaunimo patriotinio ugdymo bei sveikatingumo mokykla.

null
Vytenio bataliono kariai marijampoliečius kviečia į visuomenės ir kariuomenės šventę
2009.05.26

Gegužės 30 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai Poezijos parke Marijampolėje rengia Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimą.

Visuomenės ir kariuomenės šventėje bus galima apžiūrėti Vytenio bataliono ginkluotę ir ekipuotę, karines transporto priemones, sunkvežimius SISU, visureigius HMMWV ir kitas, paragauti išvalyto fontano vandens. Taip pat bus galima susitikti su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I-osios rinktinės kariais, pasiklausyti Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono orkestro koncerto.

null
KOP sraigtasparnis kilo į gelbėjimo operaciją
2009.05.26
img

Gegužės 26 d. apie 16 val. gavus pranešimą apie Baltijos jūroje prie Smiltynės skęstančius du žmones iš Pirmojo paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje buvo pakeltas Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis MI-8T.

Informacijai apie skęstančiuosius nepasitvirtinus, po kelių minučių paieškos ir gelbėjimo darbų sraigtasparnis grižo į savo budėjimo postą Nemirsetoje.

null
Lankysis Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius
2009.05.26
img

Gegužės 27-28 dienomis Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) lankysis Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriaus Hakano Jevrelio (Håkan Jevrell) vadovaujama delegacija.

Vizito metu svečias susitiks su krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu, ministerijos sekretoriumi Andriumi Krivu, ministerijos ir kariuomenės atstovais.

null
Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje darbą pradėjo Japonijos diplomatas
2009.05.25
imgGegužės 23 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) stovykloje Čagčarane buvo pakelta Japonijos vėliava. Šią dieną darbą stovykloje pradėjo pirmasis Japonijos diplomatas Jiro Kanzawa, kuris bus atsakingas už šios šalies vyriausybės finansuojamų projektų įgyvendinimą ir priežiūrą. Iš viso Japonija į Goro provinciją planuoja atsiųsti keturis vystomojo bendradarbiavimo ekspertus.
null
Lietuvos karininkų komanda laimėjo „Orange Virus 2009
2009.05.25
img

Gegužės 23 d. „Orange Virus 2009" gatvės krepšinio turnyrą Vilniuje vyriausiųjų grupėje po atkaklių kovų, iškovojusi šešias pergales iš eilės laimėjo Lietuvos karininkų komanda. Dėl pirmosios vietos šioje grupėje rungėsi 45 komandos.

Nugalėtojų komandoje žaidė vyr. ltn. Dainius Labanauskas iš Ryšių ir informacinių sistemų tarnybos, vyr. ltn. Henrikas Rumša iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės ir vyr. ltn. Arnoldas Anelauskas iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Komandos treneris - vyr. ltn. Raimundas Ambrulaitis, kuriam turnyro taisyklės neleido žaisti, nes karininkas žaidžia Nacionalinėje krepšinio lygoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media