Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Mindaugo bataliono kovinės vėliavos 14-osios įteikimo metinės batalionui – istorinės

2009.05.28
image

Gegužės 28 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Pajuosčio k., Panevėžio r.) vyko bataliono kovinės vėliavos 14-ųjų įteikimo metinių minėjimas, kurio metu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus paženklino vėliavą juosta su pasidabruotu ženklu ir plokštele, pažyminčiais, kad ši vėliava kartu su Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės 6-uoju kontingentu (PAG-6) 2008 metais dalyvavo tarptautinėje operacijoje Afganistane.

 

Vėliava – karių vienybės, solidarumo ir garbingos istorijos tąsos simbolis, tad, tęsdamas gilias Lietuvos kariuomenės tradicijas, 1995 m. gegužės 28-ąją Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius iškilmingoje rikiuotėje įteikė tuometiniam bataliono vadui kapitonui Ričardui Valuntai kovinę vėliavą.

 

Mindaugo bataliono kovinė vėliava yra atkurta remiantis istorinio, pergalingai kovojusio tarpukario nepriklausomybės kovose Karaliaus Mindaugo 4-ojo pėstininkų pulko kovinės vėliavos fragmentais, su kuriais perimtas ir šūkis: „Viešpatie, padėk mums, Tėvynės laisvę ir garbę ginam“. Įdomu paminėti ir tai, kad 1995-aisiais bataliono kariai ypač degė noru atgaivinti bei kurti Lietuvos kariuomenės tradicijas, todėl kovinei bataliono vėliavai pagaminti jie net savanoriškai skyrė savo asmenines lėšas.

 

Tradicija tarptautinėje operacijoje dalyvavusio ar NATO greitojo reagavimo pajėgose budėjusio karinio vieneto kovines vėliavas pažymėti Krašto apsaugos sistemos medalio „Už tarptautines operacijas“ spalvų (raudona, balta, mėlyna) juosta atsirado tik praėjusiais metais. Ant vieno juostos galo, atsižvelgiant į operacijos ar budėjimo pobūdį, tvirtinamas bronzinis, pasidabruotas arba paauksuotas ženklas, vaizduojantis sukryžiuotus kalavijus, apipintus ąžuolo vainiku. Ant kito juostos galo tvirtinama atitinkamo metalo ovalo formos plokštelė su pateikta informacija apie operaciją: pavadinimas, vieta ir data. Iki šiol tokiomis juostomis bei ženklais iškilmingų ceremonijų metu yra paženklinti tik Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotasis ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionai, taip pat už dalyvavimą tarptautinėje misijoje Afganistane.

 

Po iškilmingos rikiuotės svečiai dalyvavo dar viename renginyje – bataliono štabo pastate esančiai salei buvo suteiktas Saulės mūšio vardas. Graži idėja suteikti šiai nedidukei salei vardą kilo bataliono vadui majorui Nerijui Stankevičiui. „Šioje salėje nuolat vyksta įvairūs bendri pasitarimai, paskaitos ir susirinkimai, čia priimama daug svarbių sprendimų, todėl bus šaunu, kad kariai joje galės pasigrožėti istorinio, pergalingo Saulės mūšio vaizdais, paskaityti mūšio aprašymą, paanalizuoti mūšio žemėlapius ir taip pasisemti protėvių patirties, drąsos, pasiaukojimo ir ištikimybės savo Tėvynei“, – sakė bataliono vadas mjr. N. Stankevičius.


Nuotraukose – akimirkos iš minėjimo ceremonijos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media