Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Latvijoje - baigiamosios Baltijos bataliono pasirengimo budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose pratybos

2009.05.28
image

Birželio 2-17 d. Latvijos kariuomenės Adažių kariniame poligone vyks trišalio Baltijos bataliono pratybos „Baltijos erelis 2009" (angl. „Baltic Eagle 2009"). Jų metu bus vertinamas bataliono pasirengimas budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų 14-oje pamainoje (angl. NATO Responce Force - NRF).

Planuojama, kad pratybose, kurių metu bus vertinamas bataliono kovinio pasirengimo lygis, dalyvaus apie 1100 karių. Pratybas organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" kartu su Latvijos ir Estijos sausumos pajėgų brigadomis. Mokymus planuoja Baltijos valstybių kariuomenių Sausumos pajėgų vadai.

Pratybos bus vertinamos pagal NATO procedūras. Trišalio bataliono pasirengimą budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose vertins Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai, prie vertintojų štabo prisidės Danijos kariuomenės patarėjų ir mokymo grupės (angl. Danish Advisory and Training Staff - DATS), keletą metų aktyviai dalyvaujančios Baltijos šalių sausumos pajėgų brigadų koviniame rengime, atstovai. Taip pat pratybose dalyvaus NATO vadaviečių atstovai, kurie prižiūrės, kaip atliekamas trišalio bataliono vertinimas.

Pagal pratybų scenarijų kariai bus išsiųsti į karinio konflikto regioną, kur vykdys plataus masto operacijas: žygį į susitelkimo rajoną, puolamąsias ir gynybines užduotis.

 

Pratybos vyks trimis etapais: pajėgų integravimo, lauko pratybų ir kovinio šaudymo.

Visos pratybose dalyvausiančios šalys jau yra surengusios nacionalinio lygmens vienetų, priskirtų batalionui, kovinio pasirengimo budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose vertinamąsias pratybas. Ankstesnių pratybų bei mokymų metu kariai rengėsi užduočiai dalyvaudami nacionalinio bei tarptautinio lygmens pratybose, kurių metu buvo treniruojami ne tik atskiri bataliono padaliniai ir elementai, bet ir Baltijos bataliono tarptautinis personalas. Pratybų „Batijos erelis 2009" metu batalionas bus vertinamas platesniame kontekste: Latvijoje pirmą kartą visas Baltijos batalionas su turima ginkluote ir technika atvyks į mokymų lauką vienu metu, ir bendrai planuos bei vykdys pratybų operacijas pagal pratybų organizatorių parengtą scenarijų.

Pratybose Adažių poligone bus naudojama daug modernios ginkluotės ir karinės įrangos - trečiosios kartos prieštankinės raketinės sistemos „Spike", modernūs sunkieji sunkvežimiai SISU, automatiniai šautuvai G36, kt.

 

„Baltijos bataliono padaliniams buvome surengę įvairaus pobūdžio mokymų ir pratybų - tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Ir galiu tvirtinti, kad padaliniai yra pasirengę vykdyti ateityje jiems galbūt teksiančias užduotis. O dabar, kai visus padalinius sutelksime vienoje vietoje, galėsime pažiūrėti, kaip šios skirtingos dalys veikia kaip vienas vienetas. Tai bus budėjimo NATO greitojo reagavimo pajėgose generalinė repeticija", - sakė Baltijos bataliono vadas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Remigijus Baltrėnas.

Baltijos batalionas buvo suformuotas 2007 m. bendru Baltijos valstybių susitarimu. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenės skyrė po pėstininkų kuopą, personalą Bataliono kovinės paramos elementams, taip pat kitus pajėgumus ir padalinius. Kiekviena šalis atsako už savo nacionalinio kontingento aprūpinimą logistine parama. Iš viso Baltijos šalys Baltijos batalionui skyrė apie 800 karių. Baltijos šalių kariai vykdys bendras operacijas pagal vienodas procedūras, tačiau kai kuri šalių naudojama karinė įranga skirsis.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos - aukštos parengties ir technologiškai pažangios Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.

Baltijos batalionas pusės metų trukmės budėjimą keturioliktojoje NATO greitojo reagavimo pajėgų sausumos pajėgų komponento pamainoje pradės 2010 metų pradžioje.

Informacija žiniasklaidos atstovams: Birželio 16 d. (antradienį) Adažių kariniame poligone organizuojama pratybų „Baltijos erelis 2009" Svečių ir žiniasklaidos diena. Norintiems vykti į renginį bus organizuojamas Krašto apsaugos ministerijos transportas (vietų skaičius ribotas). Norinčiuosius dalyvauti renginyje ir pasinaudoti ministerijos transportu prašome registruotis (nurodant vardą, pavardę, atstovaujamos žiniasklaidos priemonės pavadinimą, telefono numerį, el. pašto adresą) iki birželio 15 d. (pirmadienio) 12 val. Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriuje (ryšių asmuo Asta Galdikaitė) tel. 85 273 5519, el. paštas: [email protected].

 

Dėl papildomos informacijos apie pratybas „Baltijos erelis 2009" prašome kreiptis į Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" atstovą spaudai vyr. ltn. Skomantą Povilionį tel. 8 657 55 700.

 

***

Papildoma informacija apie Baltijos bataliono Lietuvos kontingentą:

 

Šių pratybų metu lietuvių kontingentas sudarys apie 40 proc. visų dalyvių;
Baltijos batalione - iš viso 800 karių, iš kurių apie 500 bus lietuviai.
Į pratybas iš Lietuvos vyks apie 100 įvairių transporto priemonių, tarp jų - 30 šarvuočių, apie 30 SISU, visureigių, kt.
Šiame batalione vadovaujančias pozicijas užima Lietuvos kariai.
Lietuvos kontingentas suformuotas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Būtent šio bataliono vadas paskirtas vadovauti ir Baltijos batalionui.

 

Gintauto Tiškos nuotraukose - 2008 m. rudenį Gaižiūnų ir Pabradės poligonuose vykusių Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" surengtų tarptautinių brigados lygmens  pratybų "Tvirtas skydas" akimirkos. Pratybose dalyvavo ir į Baltijos batalioną deleguotų Estijos ir Latvijos kariuomenių atstovai. 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media