Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Radviliškyje surengtas pristatymas „Tarpukario Lietuvos kovos su bermontininkais”

2008.10.30
image

1919 lapkričio 21 ir 22 dienomis Šiaulių krašte, o daugiausiai ties Radviliškiu, tarp Lietuvos kariuomenės ir bermontininkų vyko aršūs susirėmimai, kurie pasibaigė triuškinančia jaunos Lietuvos kariuomenės pergale.

 

Minint šią pergalę spalio 29 d. Radviliškyje buvo surengtas pristatymas „Tarpukario Lietuvos kovos su bermontininkais”. Pristatymą inicijavo ir vedė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės puskarininkis Alvydas Tamošiūnas.

 

Pristatymą išklausė Lietuvos kariuomenės karinių vienetų vyriausieji puskarininkiai, kurie dalyvaudami Lietuvos kariuomenės puskarininkių ir seržantų seminare, lankėsi Šiaulių apskrities įguloje. Renginyje taip pat dalyvavo Radviliškio bibliotekos Kraštotyros skyriaus darbuotojai.

 

Pristatymas buvo surengtas remiantis vakarų šalių kariuomenių praktika, siekiant populiarinti šalies karybos istoriją, rinkti nuotraukas, rašytinę medžiagą. Jo metu kariams ir svečiams buvo pateikta informacijos apie bermontininkų pajėgų susiformavimo ir konfrontacijos su Lietuvos gyventojais priežastis, bermontininkų padarytus nusikaltimus, Lietuvos kariuomenės veiksmus, pagrindines kautynes, kariaujančių pusių aprūpinimą ir nuostolius. Buvo parodyta daug vaizdo medžiagos, fotografijų.

 

Vėliau renginio dalyviai vyko į Daugėlaičių kaimą (Radviliškio r.), kuriame pastatytas paminklinis akmuo žuvusiems pirmiems savanoriams kovose su bermontininkais atminti. Čia Radviliškio viešosios bibliotekos Kraštotyros skyriaus atstovė papasakojo apie to meto įvykius: kaip ir kokiomis aplinkybėmis žuvo j. psk. Jonas Sakalauskas bei eil. Gracijonas Araminas. Po to renginio dalyviai vyko prie Radviliškio malūno, kur buvo įrengtas lauko maketas, atspindintis 1919 m. vasario 21 ir 22 d. įvykių eigą.

 

Po renginio kariai aplankė Radviliškio miesto senąsias kapines. Čia kariai padėjo gėlių vainiką prie žuvusių savanorių kapų.

 

Renginio organizatoriai džiaugėsi renginio unikalumu, nes pirmą kartą Lietuvos kariuomenės istorijoje buvo atlikta detali konkrečių kautynių analizė, aplankant pačias kautynių vietas. „Patobulinę pristatymą, galėsime jį pateikti kitoms auditorijoms ir nebūtinai kariškiams. Šiuo renginiu labai susidomėjo Radviliškio bibliotekos kraštotyros skyrius bei Šiaulių miesto „Aušros” muziejus”, – sakė psk. Alvydas Tamošaitis.

 

Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis vyr. psk. Saulius Baldauskas pasakojo, kad Lietuvos kariuomenės puskarininkių ir seržantų korpusas pradeda pristatymų ciklą apie atskiras įvairių laikmečių ir epochų kautynes, vykusias Lietuvos teritorijoje. Jis taip pat sakė, kad jau yra pradėtas rengti kitų žinomų kovų pristatymas.

 

LK KOP Aviacijos bazės inf.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media