Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Naujoji Lietuvos karių pamaina baigė pasirengimą misijai Afganistane

2008.10.01
image

Spalio 17d. pasirengimą tarptautinei misijai Afganistane baigė Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) kariai. Šiuo metu užduotis Afganistane vykdančius PAG-7 karius, planuojama, naujoji pamaina pakeis lapkričio pradžioje.

 

Paskutinės vertinamosios PAG-8 karių pratybos spalio 13–17 d. vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeižio dragūnų mokomajame batalione ir netoli Klaipėdos esančiame Kairių poligone. PAG-8 baigiamosioms pratyboms vadovavo ir karių pasirengimą misijai vertino anksčiau PAG tarnavę kariai.

 

Baigiamųjų pratybų metu PAG-8 įsikūrė poligone specialiai šioms pratyboms įrengtoje stovykloje, panašioje į Goro provincijos sostinėje Čagčarane esančią PAG stovyklą. Situacijos buvo suplanuotos atsižvelgiant į ankstesnę misijų patirtį.

 

Pagal pratybų scenarijų kariai atliko panašias užduotis, kurias vykdys misijos Afganistane metu: Taktinis operacijų centras ir aukštesnioji vadavietė stebėjo situaciją, reagavo į iškilusias problemas, kariai bendravo su „vietos” valdžia ir gyventojais, Mobiliųjų ryšio ir stebėjimo grupių kariai tobulino veiksmus papuolus į pasalą, organizavo ir atliko sužeistųjų evakavimą ir pan. Štabo kuopos apsaugos būrio kariai malšino priešiškai nusiteikusių asmenų demonstracijas. Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus kariai intensyviai bendravo su tariama Goro provincijos administracija, padėjo jai spręsti aktualias problemas ir kt.

 

Pirmasis PAG-8 vertinamųjų pratybų etapas prieš savaitę buvo surengtas Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Tąkart daugiausia dėmesio buvo skiriama štabo ir kitų PAG-8 vienetų sąveikai, sprendimų priėmimui ir veiksmams ekstremaliose situacijose.

 

Pasirengimą misijai PAG-8 kariai pradėjo vasaros viduryje. Per tą laikotarpį kariai taip pat dalyvavo įvairiuose individualiuose ir kolektyviniuose mokymuose bei kursuose.

 

PAG-8 suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės pagrindu. Tai jau antroji provincijos atkūrimo grupė vadovaujama Lietuvos, suformuota savanorių pajėgų karių pagrindu. Kartu su lietuviais PAG-8 dalyvaus ir kariai iš Danijos, Kroatijos, Ukrainos ir Gruzijos.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

 

PAG-8 visuomenės informavimo karininkas leitenantas Karolis Zikaras

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media