Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Misijoje Afganistane tarnaujantys kariai dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Dancon”

2008.11.04
image

 

Spalio 31 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septintosios pamainos (PAG-7) kariai dalyvavo Danijos kontingento surengtame kariniame pėsčiųjų žygyje „Dancon”.

 

Žygyje dalyvavo per šimtą Lietuvos, Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos karių. Jie turėjo nueiti apie 20 kilometrų trasą, kuri driekėsi aplink Goro sostinės Čagčarano aerodromą. Nors visam maršrutui buvo skirta daugiausia 6 valandos, pirmieji kariai šį atstumą įveikė per pustrečios valandos.

 

Vadovaujantis žygio taisyklėmis žygeiviai dėvėjo karines uniformas, šarvuotas liemenes, amunicijos diržus, šalmus ir turėjo ginklus.

 

Tai jau antrasis PAG septintojoje pamainoje tarnaujančių Danijos karių organizuotas „Dancon” žygis. Ankstesnysis vyko praėjusią savaitę. Jame dalyvavo per 60 karių.

 

Pasak vieno žygio organizatoriaus kapitono Thoro Helgeseno (Thor Helgesen), buvo siekiama sudaryti sąlygas kiekvienam norinčiam dalyvauti žygyje. „Kadangi kariai pirmiausia turi atlikti savo tarnybos užduotis, ne visi gali dalyvauti žygyje nustatytą dieną, todėl karių patogumui žygis vyko dvi dienas, iš kurių žygeiviai galėjo pasirinkti labiausiai jiems tinkamą. Džiaugiuosi, kad visi dalyviai sėkmingai įveikė trasą.”

 

„Man šiame žygyje svarbiausia buvo galutinis rezultatas. Turiu omeny ne pritrintas kojas ar laiką, per kurį įveikėme maršrutą, bet apie buvimo viena komanda jausmą, apie galimybę dar kartą bendrai įveikti kliūtis su žmonėmis, su kuriais pusę metų tarnavome Afganistane ir dalijomės sėkme ir išgyvenimais,” – sako greičiausiai maršrutą įveikęs Lietuvos kontingento karys.

 

Karių žygis „Dancon” – tai tradicinis Danijos kariuomenės renginys, kurį nuo 1972 metų organizuoja tarptautinėse misijose tarnaujantys Danijos kariai. Afganistane „Dancon” žygiai organizuojami nuo 2002 metų.

 

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Dabar Afganistane misiją baigia jau septintoji PAG pamaina, suformuota Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Netrukus ją pakeis jau aštuntoji pamaina, sudaryta iš krašto apsaugos savanorių.

 

Lietuvos vadovaujamoje PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, taip pat Ukrainos ir Gruzijos karo medikai.

 

Lietuvos Respublikos specialiojoje misijoje Afganistane dirba mūsų šalies Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai, užsienio šalių diplomatai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012-10-16 03:00

gdzcpnkb

fcGjVc , [url=http://vtiiyfarnrvm.com/]vtiiyfarnrvm[/url], [link=http://mqdrgvsbnvdk.com/]mqdrgvsbnvdk[/link], http://xoircvwsudmy.com/
2012-10-15 16:27

xfqrngc

uIexV7 rrvmpyhbbara
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media