Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2008 - 08)

Klaipėdoje lankosi JAV karinio laivyno fregata „USS Elrod”
2008.08.22
imgRugpjūčio 24 d. Klaipėdos uoste prie Kruizinių ir karo laivyno terminalo švartuosis JAV karinio laivyno fregata „USS Elrod”, kuri su bendradarbiavimo vizitu Lietuvos uostamiestyje viešės iki rugpjūčio 29 d. Vizito metu numatomi oficialūs laivo vado, JAV ambasados Lietuvoje atstovų susitikimai su Klaipėdos miesto ir apskrities vadovybe bei Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadu komandoru Artūru Stankaičiu.
null
Į Gruziją kariniu orlaiviu C–27J „Spartan” nuskraidinta ketvirtoji Lietuvos humanitarinės pagalbos siunta
2008.08.22
imgRugpjūčio 22 d. po pietų iš Tbilisio, nuskraidinęs humanitarinės pagalbos siuntą Gruzijos žmonėms, į Šiaulius grįžo Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas C–27J „Spartan”. Tai jau ketvirtas Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvo skrydis į Gruziją, gabenant humanitarinę pagalbą.
null
Gedimino štabo batalionas minės penkioliktąsias savo veiklos metines
2008.08.21
imgRugpjūčio 22 d. Ukmergėje, Kęstučio aikštėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio (LDK) Gedimino štabo batalionas minės 15-ąsias savo veiklos metines. Šventėje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadovybė, Ukmergės miesto meras Algirdas Kopūstas, Ukmergės miesto administracija, bataliono kariai ir miesto svečiai. Ukmergės mieste vyksiančios šventės metu ukmergiškiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro parodomąsias programas. Kariai susirinkusiesiems demonstruos atkurtas XIV a. Lietuvos valdovų asmens sargybos karių uniformas.
null
Kariams patruliuojant Goro provincijoje ant kelio sprogo sprogstamasis užtaisas
2008.08.21
Rugpjūčio 20 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos septintosios atkūrimo grupės (PAG–7) kariams grįžtant iš patruliavimo į stovyklą, ant kelio sprogo sprogmuo. Sprogimo metu kariai nenukentėjo, lengvai apgadintas karinis sunkvežimis „Unimog”, kuris po įvykio tęsė judėjimą. Incidentas įvyko apie 19 val. vietos laiku 50 kilometrų į pietus nuo karių stovyklos Čagčarane. Baigę dviejų dienų patruliavimą pietinėje provincijos dalyje, kurio metu buvo nuvežta labdara mergaičių mokyklai Taivaros rajone, aštuonių mašinų konvojumi į stovyklą vyko 26 PAG–7 kariai.
null
Jėgas pėsčiųjų žygyje „Radvilų keliais” išbandė ir krašto apsaugos ministras
2008.08.21
imgRugpjūčio 21 d. – ketvirtą ir paskutinę keturių dienų žygio „Radvilų keliais” dieną, jėgas išbandė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Ministras su šešių žygeivių grupe nuėjo 12 km trasą. „Žygis yra savotiškas išbandymas ir čia gali pasirinkti pagal savo jėgas, turimą laiką, trasą. Įspūdžiai puikūs ir smagu buvo sutikti gausų būrį žygeivių. Manau, kad toks renginys yra labai gražus visuomenės ir kariuomenės bendradarbiavimo pavyzdys”, – po finišo grįžtančius žygeivius pasveikino ministras.
null
Pratybų metu poligone akį susižeidė kariūnas
2008.08.20
Rugpjūčio 19 d. po bazinio kario kurso lauko pratybų, vykusių Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), dešinę akį medžio šaka susižeidė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas T. M. Apžiūrėjus ir suteikus pirmąją medicinos pagalbą Mokomojo pulko ambulatorijoje, T.M. buvo nuvežtas į Jonavos ligoninę. Vėliau T. M. pervežtas į Kauno medicinos universiteto klinikų Akių ligų klinikas.
null
Trečioji žygio „Radvilų keliais” diena: žygeivių gretos truputį tirpsta, bet nuotaika išlieka pakili
2008.08.20
imgTrečią žygio dieną į pasirinktas trasas išėjo 468 žygeiviai. Pasak tokių žygių senbuvių, antrą dieną sunku fiziškai, o trečią – morališkai. Be ypatingo nusiteikimo nepaprastai sunku. Tačiau kol kas daugelio žygeivių nuotaika pakili, o trasoje ir laisvalaikiu netrūksta linksmų akimirkų.
null
Lietuvos ir Latvijos prezidentai pabrėžia sėkmingo specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimo svarbą užtikrinant nacionalinį saugumą
2008.08.20
Trečiadienis, rugpjūčio 20 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir su darbo vizitu Lietuvoje viešintis Latvijos Respublikos Prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers) stebėjo Baltijos jūroje ir šalies pajūryje vykstančias tarptautines specialiųjų operacijų pajėgų pratybas „Balts Will”. Susipažinę su specialiųjų operacijų pajėgų vykdomais pratybų veiksmais ir apžiūrėję naudojamą ginkluotę ir techniką, Lietuvos ir Latvijos vadovai pabrėžė, kad abiejų šalių karinių pajėgų apsikeitimas patirtimi yra labai reikalingas siekiant užtikrinti tinkamą kariuomenės pasirengimą atremti šiuolaikines grėsmes.
null
Stasio Raštikio puskarininkių mokykla tęsia bendradarbiavimą su Atlanto sutarties Lietuvos bendrija
2008.08.20
imgRugpjūčio 12 – 13 d. Stasio Raštikio puskarininkių mokykla (SRPM) kartu su asociacija Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA) įgyvendino programą „Jaunimas ir krašto apsauga”. Šia programa siekiama jaunimui įdomiu būdu suteikti žinių apie Lietuvos kariuomenę, supažindinti su Lietuvos užsienio bei gynybos politika, karybos pagrindais, sudominti renginio dalyvius karjeros krašto apsaugos sistemoje galimybėmis ir perspektyvomis.
null
Alytuje ir Vilniuje bus minimos savanorio Artūro Sakalausko 17-osios žūties metinės
2008.08.19
imgRugpjūčio 21 d. sukanka 17 metų, kai gindamas Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą žuvo savanoris Artūras Sakalauskas. Rugpjūčio 20–21 d. savanorio A. Sakalausko žūties metinės bus minimos Alytuje ir Vilniuje.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media