Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Naujoji PAG-7 medikų komanda vyko į patrulį, apžiūrėjo apie 300 vietos gyventojų

2008.08.29
image

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septintosios pamainos (PAG-7) naujoji medikų komanda sėkmingai atliko pirmąją užduotį. Medicinos patrulio metu Sare Galminos kaime buvo apžiūrėti 302 gyventojai: 111 moterų, 96 vyrai, 95 vaikai; 31 pacientui buvo suteikta odontologo pagalba.

 

Į medicinos patrulį vyko Lietuvos kariai ir PAG-7 medikų komanda: vienas ukrainietis ir penki lietuviai. Vietines moteris apžiūrėjo gydytojas iš Čagčarano ligoninės.

 

Daugiau nei prieš mėnesį pasikeitusios antrosios PAG-7 medikų komandos vadė kapitonė Nomeda Vitkauskienė džiaugėsi, kad užduotį pavyko atlikti puikiai: buvo apžiūrėti visi Sare Galminos ir aplinkinių kaimų gyventojai, kuriems reikėjo medikų pagalbos.

 

„Net nesitikėjau, kad viskas vyks taip sklandžiai. Afganistano ligoniai skiriasi nuo pacientų Lietuvoje. Jie labai pasitiki lietuviais medikais. Nors pasitaikė ir tragikomiškų situacijų, kai buvo tokių pacientų, kurie labai norėjo konsultuotis antrą kartą ir į ligonine tapusią mokyklą bandė pakliūti per langus, kiti – užsidėję naują galvos apdangalą. Kita vertus, darni karių ir medikų komanda įveikė visus patrulio metu iškilusius sunkumus ir savo užduotį įvykdė,” – įspūdžiais dalijosi kpt. N. Vitkauskienė.

 

Kiti medikų komandos nariai taip pat buvo patenkinti pirmosios užduoties rezultatais. Pasak karo medicinos gydytojo padėjėjos Aušros, patrulio metu dirbusios su vietos moterimis, Afganistano žmonės pasitiki PAG komanda. „Nustebau, kai vietinė moteris į rankas įdavė vos kelių mėnesių kūdikį. Atsiėmusi jį, nusišypsojo ir nusiramino. Atrodo, kad mano rankose jis pasveiko. Po to eilutėje išsirikiavusios laukė dar kelios afganistaniečių motinos, laukdamos, kol paimsiu ir apžiūrėsiu jų mažylius,” – pasakojo Aušra.

 

Tai jau ketvirtas medicinos patrulis, kuriame dalyvavo PAG-7 medikai. Jų metu iš viso buvo apžiūrėta daugiau nei tūkstantis Goro provincijos gyventojų. Didžiausios jų problemos – virškinimo, žarnyno ir sąnarių ligos. Anot medikų, tai daugiausiai lemia gyvenimo sąlygos: higienos nesilaikymas, vandens trūkumas, prastos darbo sąlygos, netinkama apranga šaltuoju metų laiku.

 

Remiantis NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) vykdoma medicininės pagalbos programa, PAG kontingentas kartu su medikais 2008 m. sausio mėnesį pradėjo vykdyti medicinos patrulį Goro provincijoje. Tokių operacijų tikslas – suteikti medicinos pagalbą atokiausių gyvenviečių žmonėms, kuriems vienintelė provincijos ligoninė Čagčarane yra sunkiai pasiekiama arba jie neturi lėšų joje gydytis.

 

Tai tik dalis Lietuvos medikų vykdomų užduočių Afganistane. PAG nuolat teikia humanitarinę pagalbą Čagčarano ligoninei. Lietuvos karo medikai konsultuoja vietos gydytojus bei jų pacientus afganistaniečius ne tik Čagčarano ligoninėje, bet ir priima juos PAG stovyklos ligoninėje.       

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media