Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Akredituotas naujasis Nyderlandų gynybos atašė, pasirašyti Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo gynybos srityje dokumentai

2008.06.30
image

Birželio 30 d. Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) akredituotas naujasis Nyderlandų Karalystė gynybos atašė Lietuvai komandoras Johanesas de Bruveris (Johannes de Brouwer).

Kadenciją baigusiam komandorui Bruno Geritsui (Bruno Gerrits) už asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos ir Nyderlandų kariuomenių bendradarbiavimą įteiktas krašto apsaugos sistemos lygmens medalis „Už nuopelnus”.

Gynybos atašė Lietuvai tarnybą kmdr. B. Geritsas pradėjo 2003 m. 

Naujasis Nyderlandų gynybos atašė komandoras J. De Bruveris prieš paskiriant į naująsias pareigas trejus metus dirbo NATO Jungtinių pajėgų vadovybės štabe Brunsume. Komandoras yra baigęs Nyderlandų karališkojo karinio jūrų laivyno koledžą, Delfto miesto technologinį universitetą. Ilgą laiką tarnavo Nyderlandų karališkajame kariniame laivyne.

J. de Bruveris moka olandų, anglų, vokiečių, prancūzų kalbas. Vedęs, turi dukrą ir sūnų. 

Kaip ir kadenciją baigęs kmdr. B. Geritsas, naujasis gynybos atašė Lietuvai  kmdr. J. De Bruveris  reziduos Hagoje (Nyderlandai).

Po akreditacijos ceremonijos buvo pasirašta Krašto apsaugos ministerijos ir Nyderlandų Karalystės gynybos ministro Susitarimo memorandumas dėl karinių ryšių ir bendradarbiavimo gynybos srityje, o taip pat Lietuvos ir Nyderlandų Karalystės kariuomenių bendradarbiavimo logistikos srityje dokumentas.

Susitarimo memorandumą pasirašė Lietuvos KA viceministras Antanas Valys ir Nyderlandų Karalystės ambasadorė Lietuvoje Johanna Gerrarda Maria Ruigrok. Šiuo dokumentu siekiama stiprinti šalių bendradarbiavimą gynybos srityje ir karinius ryšius bei didinti kariuomenių sąveikumą. Šalys susitaria bendradarbiauti saugumo ir gynybos politikos, tarptautinių operacijų, karinio mokymo ir pratybų, logistikos ir kitose srityse. Susitarime taip pat nustatomos bendradarbiavimo formos (oficialūs ir darbiniai susitikimai, konsultacijos, susitikimai, konferencijos, seminarai, kursai, keitimasis informacija kariniu ir civiliniu personalu), išdėstomi bendradarbiavimo planavimo, finansiniai ir kiti aspektai.

Logistikos valdybos vadas pulkininkas Giedrius Vasiliauskas ir Nyderlandų Karalystės 1-os logistikos brigados vadas brigados generolas Jan Broeks pasirašė Lietuvos kariuomenės ir Nyderlandų Karalystės kariuomenių iniciatyvinį bendradarbiavimo dokumentą

Šiuo pirminiu darbiniu šalių bendradarbiavimo logistikos srityje dokumentu siekiama nustatyti praktinius bendradarbiavimo aspektus. Jį įgyvendinant, susitarimai bus papildomi, keičiami ar panaikinami abipusiu šalių susitarimu. Šiuo dokumentu siekiama padėti Lietuvos kariuomenei stiprinti specifinius logistinius NATO standartus atitinkančius pajėgumus, reikalingus dalyvaujant plataus spektro NATO misijose, NATO greitojo reagavimo pajėgose.

Dokumentu numatoma įtraukti Lietuvos karių ir karinių dalinių (elementų) dalyvavimą olandų rengiamose ar tarptautinėse pratybose ir mokymuose vandens valymo, judėjimo kontrolės, krovinių pervežimų srityse, planuojama rengti dalinio lygmens susitikimus, kurių metu bus siekiama susipažinti su Olandijos ir Lietuvos kariuomenių logistikos koncepcijomis ir doktrinomis.

Nuotraukoje – komandoras Johanesas de Bruveris.

Nuotr. autorius – Alfredas Pliadis (KAM).

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media