Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Afganistane aptarti būsimi Lietuvos projektai Goro provincijoje

2008.07.04
image

Birželio 28–liepos 1 d. Lietuvos vadovaujamos septintosios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG–7) stovykloje lankėsi Specialiosios misijos vadovas Aleksandras Matonis ir  jo patarėjas Mantvydas Bekešius. Kartu su PAG–7 vadu pulkininku Ramūnu Baronu ir būsimosios misijos Afganistane vadu pulkininku leitenantu Vytautu Reklaičiu svečiai aplankė Goro provincijos gubernatorių Baz Mohammad Ahmadi ir aptarė būsimus projektus Afganistane.

Specialiosios misijos vadovas gubernatoriui pristatė netolimoje ateityje Lietuvos planuojamą veiklą Afganistane. Daug dėmesio skirta jau šiais metais planuojamiems Čagčarano vaikų globos namams, naujos prokuratūros statybos darbams. Taip pat buvo aptarta Lietuvos pagalba, prisidedant prie naujo kelio tiesimo darbų. Kaip informavo Aleksandras Matonis, jau kitą savaitę planuoja atvykti inžinierių ir geologų komanda, kuri apžiūrės ir pristatys Lietuvos institucijoms kelių ir geologines sąlygas Goro provincijoje.

Gubernatorius turėjo galimybę užduoti klausimus ar pasidalinti idėjomis apie tai, kaip ateityje būtų galima pagerinti gyvenimo sąlygas jo vadovaujamoje provincijoje. Jis pabrėžė, kad Afganistano žmonės jau rūpinasi ne tik materialine gerove, bet taip pat ir dvasine būsena. Kalbėdamas apie sporto centro atidarymą Čagčarane, patikino, kad tai būtų galimybė lavinti ne tik kūną, bet ir dvasią.

„Esu labai dėkingas valstybei, kuri pati būdama maža ir ne tokia turtinga kaip kai kurios kitos šalys, deda pastangas, kad padėtų Afganistano tautai. Žmonės tai mato ir vertina, tik nereikia sustoti. Vertinu Lietuvos pagalbą ir bendradarbiavimą,” – sakė Baz Mohammad Ahmadi.

Apsilankymo metu Specialiosios misijos komanda taip pat susitiko su Goro provincijoje veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Būtent jų atstovai įgyvendina Goro provincijos vystymuisi svarbius Lietuvos ir kitų donorų finansuojamus projektus. Tiesa, po gegužės mėnesį įvykusių neramumų nevyriausybinės organizacijos buvo evakuavusios savo darbuotojus iš provincijos, tačiau, anot Specialiosios misijos vadovo, viskas grįžta į savo vėžes. Nevyriausybinė organizacija „Catholic Relief Services” (CRS) šiemet įgyvendina Lietuvos finansuojamą bendruomeninio mokymo – „daraktorių mokyklėlių” projektą, o nevyriausybinė organizacija „Afghanaid” už Lietuvos lėšas vykdys paramos gyvulininkystei, veterinarijos paslaugų ir veterinarų personalo mokymo projektą vakariniame Goro provincijos rajone Šarake.

Gegužės mėnesio pabaigoje Specialiosios misijos vadovas aplankė keletą atokesnių Goro provincijos kaimų. Apsilankymo metu jis susitiko su vietiniais gyventojais ir aptarė didžiausias jų problemas. „Tik pabuvęs šalia paprastų žmonių, išklausęs jų mintis ir idėjas, gali pajusti jų gyvenimo aplinkybes ir nuspręsti, kaip jiems gali padėti. Tokie susitikimai labiausiai įkvepia ateities darbams,” – sakė jis.

Specialioji misija Afganistano Goro provincijoje veikia nuo PAG misijos pradžios. Pagal savo teisinį apibrėžimą – tai nedidelė diplomatinė atstovybė, įsikūrusi Kabule ir atliekanti pagrindines diplomatinės atstovybės funkcijas. Pirmiausia, bendraujanti su Afganistano vyriausybe ir valdžios institucijomis kaip diplomatai kitose valstybėse. Taip pat įgyvendinanti daugiašalę politiką – bendraujanti su kitomis valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, esančiomis Afganistane.

Lietuvos vadovaujama PAG misiją pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.


PAG – 7 Visuomenės informavimo karininkė leitenantė Rūta Gaižutytė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media