Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

NATO vadovybės dėmesys – Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams

2008.05.28
image

Gegužės 25 – 26 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septintosios pamainos (PAG–7) stovykloje lankėsi NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) vado pavaduotojas generolas leitenantas Džonatanas Railis (Jonathan Riley). Vizito metu buvo aptarti paskutinių dienų neramumai provincijos sostinėje Čagčarane.

 

Pirmąją vizito dieną kartu su generolu leitenantu į lietuvių stovyklą atvyko ir vietos valdžios atstovai. Afganistano valstybinės Goro provincijos policijos viršininkas Shah Jehan Noori, Valstybinio saugumo departamento viršininkas Fazl Nabi Haidari pasdalijo surinkta informacija apie demonstraciją, PAG–7 stovyklos užpuolimą, kurio metu žuvo Lietuvos karys. Susitikimo metu buvo aptartos priemonės, kurios padėtų stabilizuoti situaciją Čagčarane.

 

Tą patį vakarą ISAF vado pavaduotojas turėjo galimybę susipažinti su PAG–7 veikla Afganistano Goro provincijoje.

 

Gegužės 26 d. nepaisant nakties įvykių, kai buvo apšaudyta Lietuvos stovykla Afganistane, gen. ltn. Dž. Railis kartu su PAG–7 vadu pulkininku Ramūnu Baronu lankėsi Čagčarane. Susitikimo su Goro provincijos gubernatoriumi metu buvo aptarta saugumo situacija provincijoje, taip pat problemos, su kuriomis susiduria vietiniai gyventojai.

 

Kartu su ISAF vadovybės atstovu PAG–7 stovykloje lankėsi ir žurnalistė iš NATO televizijos Melisa Pryn (Melissa Preen). Į Čagčaraną ji atvyko parengti reportažą apie tai, kaip Lietuvos kariai, netekę ginklo brolio ir gero draugo, misiją tęsia toliau. Anot jos, susidaro įspūdis, kad visos Afganistane esančios pajėgos liūdi kartu su Goro provincijos kariais. „Galbūt dėl to, jog jis pirmasis žuvęs lietuvių karys Afganistane, o galbūt todėl, kad Lietuvos kariai savo vadovaujamoje provincijoje yra mėgstami bei visuomet laukiami vietinių gyventojų,” – svarstė M. Pryn.

 

Stovykloje įrengtoje koplyčioje žurnalistė susitiko su PAG–7 kapelionu kapitonu Jonu Tamošiūnu. „Mes turime žengti į priekį, negalime sustoti. Tikiu, kad to norėtų ir pats Arūnas. Privalome padrąsinti vienas kitą ateities darbams. Stengiuosi kuo daugiau bendrauti su jais, o ramindamas kitus, kartu nuraminu ir save,” – žurnalistei sakė kpt. J. Tamošiūnas.

 

Prieš kelias dienas PAG–7 koplyčioje buvo aukojamos šv. Mišios žuvusiojo atminimui. Tai buvo pirma proga susirinkti visiems kariams po tragiškų įvykių ir pabūti visiems kartu.

 

Šiuo metu stovyklos apsauga yra sustiprinta, gyvenimas Čagčarane pamažu grįžta į savo vėžes. Toliau vykdomos užduotys, vyksta susitikimai su vietinės valdžios atstovais, lankomi atokesni Goro provincijos kaimai, kuriuose bendraujama su vietiniais gyventojais, teikiama humanitarinė pagalba.

 

PAG–7 suformuota Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Taip pat septintojoje grupėje tarnauja kariai iš Lietuvos kariuomenės vadovybės, Lietuvos kariuomenės ordinariato, Lauko pajėgų vadovybės, Logistikos valdybos, Karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Žvalgų mokyklos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Iš viso apie 170 karių; kartu su lietuviais misiją vykdo Kroatijos, Danijos, Ukrainos, Gruzijos kariai.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misiją pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG – tai NATO ISAF priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

 

PAG – 7 visuomenės informavimo karininkė leitenantė Rūta Gaižutytė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media