Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Aplinkosaugos kursuose Nemenčinėje dalyvavo Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos karo ekologai

2008.06.04
image

Gegužės 19–22 dienomis Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.) vyko aplinkosaugos kursai, kurie buvo skirti Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos karo ekologams. Juose dalyvavo dvylika strateginio lygmens aplinkosaugos karininkų: po penkis iš Baltarusijos ir Ukrainos ir du iš Moldovos.

 

Trumpų mokymų atidaryme dalyvavo Lietuvai akredituoti Baltarusijos gynybos atašė pulkininkas Sergejus Griščenko ir Ukrainos gynybos atašė pulkininkas Serhij Kundius.

 

Šių kursų tikslas – supažindinti kursų dalyvius su Lietuvos kariuomenės aplinkos apsaugos vadyba, gamtos išteklių apsauga, taršos prevencijos klausimais, aplinkos apsaugos reikalavimais, taikomais tvarkant atliekas, pavojingas medžiagas, karines teritorijas, aplinkos apsaugos reikalavimais karinių pratybų ir mokymų bei misijų metu. Mokymo programa iš anksto buvo suderinta su Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos mokymo specialistais.

 

Šie trumpi mokymai buvo surengti pagal Krašto apsaugos politikos formavimo ir jos įgyvendinimo organizavimo programą.

 

Kursuose pranešimus skaitė ne tik Lietuvos krašto apsaugos sistemos aplinkosaugos specialistai, bet ir Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos karo ekologai, kurie klausytojus supažindino su atstovaujamų šalių ginkluotose pajėgose organizuojama aplinkosaugos veikla, pagrindinėmis aplinkos apsaugos problemomis.

 

Mokymų klausytojai taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Pabradės centriniame poligone. Čia poligono vadas majoras Tadeuš Komaiško svečiams pristatė poligoną, supažindino su dalinyje organizuojama aplinkos apsaugos vadyba.

 

Svečiai taip pat apžiūrėjo karinę teritoriją, domėjosi Lietuvos karių gyvenimo sąlygomis. Jie taip pat išklausė Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandens valymo vieneto vado vyresniojo leitenanto Romo Vainiaus pristatymą apie vandens valymo procedūrą, apžiūrėjo vandens valymo įrangą, galėjo paraguti išvalyto ežero vandens. 

 

Kursų pabaigoje Ukrainos atstovai pasiūlė toliau tęsti dvišalį bendradarbiavimą su Lietuva aplinkos apsaugos reikalavimų parengimo karinių pratybų ir mokymų metu, su Baltarusija – radiacijos užterštų teritorijų valymo, su Moldova – raketinio kuro sandėliavimo ir utilizavimo klausimais.

 

Kursų dalyviams taip pat buvo surengta ir kultūrinė programa: svečiai iš Baltarusijos, Ukrainos ir Moldovos lankėsi Vilniuje, susipažino su Vilniaus senamiesčiu, Trakais.

 

ARKRC inf.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media