Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2008 - 03)

Lietuvos atstovai prie derybų stalo susodino dešimtmečius konfliktavusias Afganistano gentis
2008.04.02
imgKovo 27 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) vadas pulkininkas Albertas Kondrotas, Lietuvos Specialiosios misijos (SM) vadovas Aleksandras Matonis ir SM vadovo pavaduotojas Marius Alekna vyko į maždaug už 60 km į rytus nuo Čagčarano esantį Doulat Jaro rajoną, kur susitiko su konfliktuojančių Afganistano Goro provincijos rytiniame pakraštyje gyvenančių baibogų ir sardarų genčių seniūnais.
null
Andrius Mamontovas įkvėpimo sėmėsi iš aviatorių
2008.03.31
imgKovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankėsi Lietuvos muzikos legenda Andrius Mamontovas. Andrių lydėjo nemažiau žinomi muzikantai – Arnoldas Lukošius, Eimantas Belickas, Meinardas Brazaitis, Tomas Andrijauskas. Muzikos pasaulio garsenybių vizitas prasidėjo trumpu susitikimu su Aviacijos bazės kolektyvu. Kariai svečiams papasakojo apie Aviacijos bazę, atsakė į klausimus, įteikė atminimo dovanėlių su bazės atributika, o atsisveikindami paprašė sukurti dainą apie aviaciją ir lakūnų profesiją. Svečių knygoje Andrius Mamontovas įrašė: „Ačiū lakūnams!!! Laukiam skrydžio į kosmosą. Su pagarba, Andrius Mamontovas”.
null
Pradeda veikti informacinė svetainė apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje
2008.03.31
imgInternete oficialiai pradeda veikti informacinė svetainė www.karys.lt, skirta informuoti apie profesinę karo tarnybą ir karjeros Lietuvos kariuomenėje galimybes. Tituliniame svetainės puslapyje pateikiamos 15-os karių tarnybos istorijos, skelbiami jų atsiliepimai apie tarnybą. „Džiaugiamės, kad internetinėje erdvėje bus daugiau informacijos apie Lietuvos kariuomenę ir kario profesiją. Dabar kiekvienas besidomintis kario profesija ar kariuomene galės apsilankyti mūsų svetainėje ir rasti atsakymus į visus klausimus susijusius su tarnyba kariuomenėje”, - teigia svetainę www.karys.lt administruojančios Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KPAT) viršininkas Tomas Pilvinis.
null
Nemenčinėje kariai ir vaikai surengė pavasario šventę „Ir paukščiai turi namus”
2008.03.31
imgKovo 28 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kariai ir Vilniaus pirmųjų globos namų vaikai Nemenčinėje organizavo pavasario šventę „Ir paukščiai turi namus”. Globos namų auklėtiniai ir kariai kartu su Nemenčinės 2-osios vidurinės ir K. Parčevskio gimnazijos moksleiviais, išklausę gamtininko ornitologo Selemono Paltanavičiaus pasakojimo apie paukščių migraciją, inkilų įvairovę ir gaminimo būdus, su entuziazmu kibo į darbą – kalti inkilų į Lietuvą sugrįžusiems paukščiams.
null
Marijampolėje vyko moksleivių pranešimų apie Lietuvos aviacijos raidą konferencija
2008.03.31
imgKovo 26 dieną, minint Lietuvos karo aviacijos lakūno ir viršininko, inžinieriaus konstruktoriaus, rezistento, politinio kalinio, 1941 metais nužudyto Maskvoje, brigados generolo Antano Gustaičio 110-ąsias gimimo metines, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus vidurinėje mokykloje Lietuvos karinių oro pajėgų (LK KOP) kariai surengė 6-ąją tarptautinę moksleivių rašinių konferenciją.
null
Lietuvos kariai Afganistane minėjo įstojimo į NATO dieną
2008.03.31
imgKovo 29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) kariai minėjo Lietuvos įstojimo į NATO dieną. Kariams ši diena tapo įsimintina, nes jos minėjimo metu PAG-6 vadas pulkininkas Albertas Kondrotas ir Lietuvos Specialiosios misijos vadovas Aleksandras Matonis jiems įteikė NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) medalius už misiją.
null
NATO dienos proga kariai vaikams surengs futbolo turnyrą
2008.03.28
imgKovo 29 d., minint Lietuvos įstojimo į NATO ketvirtąsias metines, Vilniuje kariai šalies vaikams surengs futbolo turnyrą Krašto apsaugos ministro taurei laimėti. Turnyre dalyvaus dešimt komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Kauno ir Vilniaus. Taip pat laukiama atvykstant dviejų komandų iš Latvijos. Iš viso turnyre varžysis daugiau nei 180 devynių–dešimties metų amžiaus berniukų.
null
Kovo 29-oji – Lietuvos narystės NATO pradžios diena
2008.03.28
imgMinint Lietuvos įstojimo į NATO dieną, įprasta prisiminti nuveiktus darbus ir pasiekimus. Ketveri narystės metai įrodė, kad Lietuva, ypač jos karinės pajėgos, yra patikima Aljanso narė, galinti kartu su kitomis NATO narėmis prisiimti kolektyvinę atsakomybę ginti sąjunginių valstybių suverenitetą, demokratiją ir užtikrinti žmonių saugumą.
null
Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Danijos gynybos atašė Lietuvai
2008.03.28
imgKovo 31 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Danijos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitono Ulfo Berthelseno (Ulf Berthelsen) akreditavimo ceremonija. Tarnybą šalyje baigusiam jūrų kapitonui Viktorui Rasmusenui (Victor Rasmussen) buvo įteiktas Krašto apsaugos sistemos lygmens medalis „Už nuopelnus”. Lietuvą ir Daniją gynybos srityje sieja ilgametė aktyvi partnerystė beveik nuo pat mūsų valstybės nepriklausomybės atkūrimo ir kariuomenės kūrimo pradžios. Danija tiek praktiškai, tiek politiškai rėmė Lietuvos siekimą tapti NATO nare.
null
Kariai minėjo Lietuvos karo lakūnų žūties 5-ąsias metines
2008.03.28
imgKovo 28 d. buvo minimos Lietuvos karinių oro pajėgų karių majoro Alvido Brazlausko ir viršilos Edmanto Vizbaro, prieš penkerius metus žuvusių sraigtasparnio katastrofoje, žūties metinės. Žuvusiųjų pagerbimo ceremonijos vyko Šiaulių Ginkūnų ir Panevėžio Šilaičių kapinėse. Tarnybos draugus savo kalboje prisiminė pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius, laikinai einantis Karinių oro pajėgų vado pareigas, visus susirinkusiuosius kapelionas kapitonas Virginijus Veilentas pakvietė bendrai maldai. Karių artimieji ir tarnybos draugai ant kapų padėjo gėlių, vėliau Oro gynybos bataliono kariai atliko tris salves.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media