Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2007 - 12)

Pirmąją naujųjų metų dieną virš Gedimino pilies suplevėsuos nauja trispalvė
2007.12.29
imgSausio 1 d., minint Lietuvos vėliavos dieną, Vilniuje, Gedimino pilies bokšte, kariai iškels Lietuvos trispalvę. Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte buvo iškelta 1919 m. sausio 1 d. Tąkart trispalvę iškėlė grupė Lietuvos savanorių, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos.
null
Kalėdinis krepšinio turnyras Karaliaus Mindaugo batalione
2007.12.27
Gruodžio 27 d. 10 val. Dembavos pagrindinės mokyklos sporto salėje (Dembava, Panevėžio r.) Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas organizuoja Kalėdinį krepšinio turnyrą. Turnyre dalyvaus aštuonių karių komandos: po vieną iš Dembavos pagrindinės mokyklos, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Panevėžio miesto Vyriausiojo policijos komisariato, Panevėžio rajono policijos komisariato ir Panevėžio Vilties vidurinės mokyklos mokinių bei mokytojų komandos.
null
Krašto apsaugos ministerijos pagrindiniai 2007 metų pirkimai
2007.12.27
img2007 metais Krašto apsaugos ministerija įvykdė ginkluotės, karinės technikos ir karinės paskirties produktų bei medžiagų centralizuotus pirkimus už 290 milijonų litų. Buvo paskelbtas 91 konkursas, sudarytos 208 sutartys su Lietuvos ir užsienio įmonėmis. Šiais metais pagal patvirtintus investicinius projektus buvo pagerintos Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Afganistane karių sąlygos, įsigyta taktinio ryšio priemonių, kompiuterinės ir programinės įrangos, navigacinės, meteorologinės, ryšių įrangos, taip pat teritorinės jūros stebėjimo sistema, organizacinės technikos ir kito inventoriaus.
null
Prezidentas V.Adamkus pasveikino užsienio misijose tarnaujančius Lietuvos karius
2007.12.23
Šeštadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo tiesioginiame vaizdo tilte su šalies kariais, tarnaujančiais misijose Irake, Afganistane ir Kosove. Telekomunikacinio ryšio priemonės buvo įrengtos valstybės vadovo darbo kabinete.
null
Žurnalistams įteikti „Metų plunksnos” apdovanojimai
2007.12.22
imgVakar, gruodžio 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus įteikė „Metų plunksnos” apdovanojimus labiausiai šiais metais iniciatyvumu, atkaklumu ir nuoširdžiu darbu informuojant apie krašto apsaugą pasižymėjusiems žiniasklaidos atstovams. Pagrindinį apdovanojimą – aukštesniojo rango karininko perpečių (akselbantų) dalį, stilizuotus rašiklius, išsivežė Andrius Vaitkevičius, atstovaujantis alfa.lt. Du antrieji apdovanojimai – žemesniojo rango karininkų perpetės įteiktos Algei Ramanauskaitei (dienraštis „Respublika”) už nuolatinį dėmesį karių gyvenimui ir Jurgitai Činkienei (savaitraštis „Ekstra”) už kūrybingumą ir iniciatyvas.
null
Beatliejaus taikos ugnis šv. Ignoto bažnyčioje
2007.12.20
Gruodžio 21 d. 10.00 val. į šv. Ignoto bažnyčią bus atnešta Beatliejaus taikos ugnis. Ši Beatliejaus liepsnelė, kaip simbolis, primena mums mūsų užduotį prisidėti prie taikos išlaikymo. Taip, kaip ugnį perduodame iš rankų į rankas, taip mes vienas kitam turime perduoti taiką. Kaip mažą liepsnelę rūpestingai saugome tarp delnų, taip savo rankomis ir širdimi turime saugoti taiką.
null
Lietuva ir Baltarusija pasikeitė kasmetine informacija apie savo karines pajėgas
2007.12.20
Šią savaitę Lietuvos ir Baltarusijos atstovai pasikeitė informacija apie savo karinių pajėgų apimtis ir struktūrą ir duomenimis apie svarbiausią 2008 m. planuojamą karinę veiklą. Abiejų šalių informacija parengiama laikantis Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (ĮGES) metodologinių reikalavimų ir atvirumo standartų.
null
Populiariausias kariuomenės sportininkas – grandinis Mindaugas Ežerskis
2007.12.20
Gruodžio 19 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje buvo pagerbti labiausiai pasižymėję šių metų Lietuvos kariuomenės sportininkai. Kaune vykusiame renginyje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, laikinai einantis Lauko pajėgų vado pareigas brigados generolas Vytautas Jonas Žukas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Antanas Plieskis, kariuomenės sportininkai, sporto specialistai, pasižymėję organizuojant kariuomenės sporto renginius ir propaguojant sportą Lietuvos kariuomenėje, sporto federacijų atstovai, kiti svečiai.
null
Pasirašyta sutartis su NATO agentūra
2007.12.19
imgGruodžio 18 d. Vilniuje buvo pasirašyta sutartis tarp Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir NATO konsultacijų, vadovavimo ir valdymo agentūros dėl Lietuvos oro erdvės stebėjimo sistemos tobulinimo. Pagal pasirašytą sutartį NATO konsultacijų, vadovavimo ir valdymo agentūra padės Lietuvai įsigyti ir įdiegti naujus oro erdvės stebėjimo radarus ir sustiprinti oro erdvės stebėjimo pajėgumus.
null
Afganistane prasidėjo musulmonų religinė šventė Ead
2007.12.19
imgGruodžio 19 d. Čagčarane prasidėjo musulmonų religinė šventė Ead. Ji tęsis keturias dienas, per kurias musulmonai melsis, lankys savo giminaičius, dovanos dovanas ir tradiciškai aukos avį. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) kariai, gerbdami vietinę religiją ir tradicijas, pasveikino Goro valdžios atstovus ir vietinius gyventojus sveikinimo laiškais ir įvairiomis dovanomis. Čagčarano gyventojus per vietos televiziją sveikino PAG-6 vadas pulkininkas Albertas Kondrotas. PAG-6 medikai vyko į Čagčarano ligoninę ir padovanojo įvairių priemonių – patalynės komplektus, indus ligoninės valgyklai, medicinines priemones dezinfekcijai bei įteikė asmenines dovanas ligoninės gydytojams. Dovanojimo ceremoniją organizavo PAG-6 stovyklos ligoninės vyriausiasis gydytojas pulkininkas leitenantas Marijus Šalkevičius.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media