Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Šv. Jono naktį PAG-5 stovykloje liepsnojo laužas ir skambėjo dainos

2007.06.26
image

Paparčio žiedas – širdyje
Joninių vakarą Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-5) kariai dainavo lietuviškas dainas, sukosi ratu apie pačių sukrautą Joninių laužą. „Viens du trys – graži Lietuva” traukė vyrai taip galingai, kad net, atrodo, neliko erzinančių dulkių, išnyko visi kiti garsai.

O daina „Ant kalno mūrai” aidėjo per kalnus galbūt lig pat gimtų namų, kur ežeruose ir upėse tą naktį buvo plukdomi vainikai. Afganistane kariai tokios galimybės neturėjo, tačiau kiekvieno širdyje buvo galima atrasti vis naujos spalvos paparčio žiedą – džiaugsmo, pareigos, ilgesio ir karinės savikontrolės spalvos atsispindėjo akyse kartu su laužo šviesa.

Nuoširdumas sujungė visų dalyvaujančių PAG-5 sudėtyje šalių karius į nedalomą ratą – sukosi laužo šviesoje ir danai, ir kroatai, amerikiečiai, islandės, lietuviai, ukrainietis. Visi suvienyti tos pačios šventės – Joninių. Kiekvienos šalies kariai dainavo savo gimtąja kalba dainas, skirtingų melodijų ritmai tapo šiek tiek pažįstami, labiau artimi. Įsidrąsinę dainavo ir afganistaniečiai. Save išbandyti kariai ir svečiai galėjo įveikdami laužo kaitrą ir liepsnos aukštį – šuoliai per laužą buvo įdomi pramoga ne tik lietuviams, bet ir užsieniečiams.

Joninių šventės proga PAG-5 kariai ryžosi nustebinti save ir savo draugus iškepdami lietuvišką bulvių plokštainį. Ne taip jau paprasta pasirodo jį čia pagaminti, žinant kokios nekrakmolingos bulvės. Kad kiekvienas galėtų pajusti lietuviško patiekalo skonį, teko nuskusti per 60 kilogramų bulvių. Gerai, kad nereikėjo jų tarkuoti rankomis – anksčiau tarnavusių Goro provincijoje karių palikta bulvių tarkavimo mašina buvo tikras išsigelbėjimas. Reikalingų produktų kiekiai paskaičiuoti pasitelkiant į pagalbą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono šeimininkes. Puskarininkis Darius Stanaitis, pats žinantis daugybę virtuvės paslapčių, liko patenkintas savo idėja, nes bulvių plokštainis išties iškepė skanus. „Pasijutau kaip grįžęs namo” arba „Prisiminiau močiutės keptą kugelį”, – trijų karių paaukotą laisvą laiką ir triūsą vertino kolegos. Puskarininkiui virtuvėje talkino medikės – jaunesniosios seržantės Vaiva Kerienė ir Kristina Vaitkevičienė.

Ragaudami lietuvišką tarkuotų bulvių plokštainį, danai pastebėjo namie gaminantys kažką panašaus, todėl skonis jiems pasirodė pažįstamas. Valgiusieji sakė, kad plokštainis skanus, o lietuviai iš tikrųjų džiaugėsi skonio kokybe.


Tinklinio varžybas laimėjo, futbolo – pralaimėjo

Joninių išvakarėse PAG-5 kariai varžėsi draugiškose tinklinio varžybose su nevyriausybinės organizacijos WVIO (angl. World Vision International Organization) komanda.

Afganistano vėjas nebuvo palankus ne tik žaidėjams, bet ir sirgaliams. Dulkės šuorais taip staiga įsisukdavo į plaukus, ausis, akis, sunku buvo apsaugoti net ir burnas. Tačiau kariai sugebėjo įveikti ne tik oro sąlygas bet ir WVIO žaidėjus. Pergalę iškovojo skirtumu 3:0.

Reikia pripažinti, kad kova nebuvo lengva net ir sportuojančiam jaunimui, juk Čagčarane, kur kalnų aukštis siekia 2200 m virš jūros lygio, greitai atsiranda deguonies trūkumas, mūsų žmonės greičiau pavargsta. Todėl nenuostabu, kad per neseniai vykusias futbolo varžybas su Čagčarano komanda mūsų kariai, kad ir kaip stengėsi, teko nusileisti. Mūsų pralaimėtos varžybos skirtumu 0:3 vietos gyventojams tapo didesniu nusiminimu nei kariams, nes dar prieš varžybas Čagčarano futbolo komanda buvo nusiteikusi sutriuškinti PAG žaidėjus skirtumu 0:24.

Stebėti varžybų į Čagčarano futbolo aikštę buvo susirinkę tiek žmonių, kad atrodė, jog žaidžia aukšto lygio profesionalų komandos. Smalsuoliai kiekvieną įdomų žaidimo fragmentą palydėdavo plojimais arba juoku, drąsiai komentuodavo kamuolio perdavimo momentus ir lygiai taip pat išreikšdavo savo nepasitenkinimą šūksniais, kai Čagčarano žaidėjai nepataikydavo į mūsų karių vartus.

Futbolas yra labai mėgstamas vietos gyventojų žaidimas, todėl vien tik Čagčarane suformuotos 6 ar 7 komandos, iš jų stipriausia paprastai žaidžia su PAG kariais.

PAG-5 atstovė spaudai vyr.ltn. Vida Urbonaitė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media